Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

svieti kontrolka palivoveho systemu a vypadava rychlomer

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: svieti kontrolka palivoveho systemu a vypadava rychlomer

Poslaťod jaroci » Pon Dec 20, 2010 9:04 am

Postihnutí P.0610, chcel by som sa Vás spýtať, kedy prvý krát vám začala svietiť kontrolka palivového čerpadla a zadrhávať tachometer. Mne to začalo po tretej garančnej prehliadke po dvoch hodinách. Tu som spravil najväčšiu somarinu, akú som mohol spraviť. Miesto aby som to išiel reklamovať, kamarát automechanik ma ubezpečil, že to nič nie je a ono to prestane,čo bola aj pravda. Pri daľšom naštartovaní kontrolka zhasla. To bolo v júni. Celé leto nič a potom až v októbri, keď prišli mrazy pridal sa aj tachometer. Keď je teplo v lete, tak to nerobí. Svieti to keď je tma, prší, alebo je zima. Pri tretej garančke mi menili olej a bol napisaný peľový filter. Keď som to bol po roku reklamovať, mal som smolu. Odvtedy už som vyskúšal všetko, menili mi aj program riadiacej jednotky. Takto už jazdím tri roky. Mne to stále vychádza, že to má niečo s nasávaním vzduchu alebo nejakým teplotným čidlom. Inak auto ide ako japonské hodinky! Za toto by sa mal Mazda servis hanbiť, že to nevedia opraviť. Vymeniť riadiacu jednotku za 4000 eur to by dokázal každý.
jaroci
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 2:07 pm

Poslaťod mikes » Pia Apr 01, 2016 8:13 pm

Ahojtě, s chybou P0610 je hodně vozidel Mazda 3 a časem jich bude asi přibývat. Pokud by měl někdo zájem, můžu nabídnout levnou opravu řídící jednotky. Dovolil bych si tvrdit, že chyba P0610 na 98% signalizuje vadnou řídící jednotku - ECU /PCM/
Info i na tesla.ic1@gmail.com
mikes
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Apr 01, 2016 8:09 pm

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť