Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

svieti kontrolka palivoveho systemu a vypadava rychlomer

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: svieti kontrolka palivoveho systemu a vypadava rychlomer

Poslaťod leichnam » Pia Jan 15, 2010 12:36 am

A čo stojí taká oprava?
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Pali33 » Pia Jan 15, 2010 12:45 am

o cenach sa tu velmi bavit nechcem, o to sa stara moj sef, takze ceny neovladam presne, ale je to zhruba xxxxEUR. Nie je to zrovna malo, ale su aj drahsie firmy...
Naposledy upravil Pali33 dňa Uto Jan 19, 2010 3:12 pm, celkovo upravené 2
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Poslaťod leichnam » Pia Jan 15, 2010 12:49 am

Hohohóó, no za to sa dá zohnať druhá ECU. Dík za info :palec
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod erik55555 » Pia Jan 15, 2010 12:51 am

Pali33 zrejme si dokšeftoval :ho: :lol
Obrázok
Obrázok užívateľa
erik55555
Prispievateľ
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 12:48 am
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Pali33 » Pia Jan 15, 2010 1:01 am

... kseftovat som nechcel ... s nemeckymi cenami by to tuna neslo :dobry
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Poslaťod leichnam » Pia Jan 15, 2010 1:06 am

Tak to máš pravdu, tu idú len chipy, tuningy a nálepky.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Pali33 » Pia Jan 15, 2010 1:33 am

... mimochodom, tuto RJ, ktoru som opravoval (Mazda 3 rok 2006) urcite nezozenies za 220EUR (novu). Jedine z vrakoviska z rozbiteho auta. Ale ked servis povie, ze treba vymenit RJ, tak je to vzdy nova RJ a ta stoji mnohonasobne viac. A to este nemas 100%-nu istotu, ze nova (alebo aj druha pouzita) RJ o nejaky cas vyhodi rovnaku chybu. Tuto istotu mas v tomto pripade iba po oprave.
niektore typy RJ mavaju "standardne" chyby, ktore sa opakovane a casto vyskytuju, takze ked aj clovek kupi novu RJ, po urcitom case sa dana chyba moze znovu objavit, pretoze nebola odstranena povodna pricina, ktora vznikla uz pri vyrobe RJ.
Ale dost bolo mudrovania ... na toto forum som narazil prave vdaka chybe P0610, ked som skusal najst nejake info o tomto fenomene... a som si tak povedal, ze ak odhalim pricinu, tak sa ohlasim. Lebo ako som tie prispevky cital, tak ludia skusali rozne veci (vytahovat konektory a pod). Takze myslim, ze moja informacia usetri cas ...
bolo mi potesenim ... majte sa

PS: chipy a tuningy nerobime zo zasady ... venujeme sa zmysluplnejsim problemom ;-)
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Poslaťod leichnam » Pia Jan 15, 2010 11:01 am

To je síce pekné ale to by každá druhá mazda stála na tehlách. Ja dobre viem aké sú ceny na to.
A kde má zákazník istotu, že mu tam nedáš napríklad staré šváby z mobilného telefónu a akú mu na to poskytneš záruku? Normálne aj oficiálne písomnú?
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Pali33 » Pia Jan 15, 2010 11:48 am

ja som nehovoril iba o Mazdach, to plati pre vsetky RJ. Su jednoducho typy riad. jednotiek, alebo seria, ktore maju problemy. A to plati aj pre Mercedes alebo BMW alebo VW alebo ...
Pravdepodobnost, ze by sa clovek dvakrat za sebou dostal k takejto vadnej RJ, je v tomto konkretnom pripade dost mala ... tento problem je aj pre mna novy. Ale napr. pri jednom type RJ pre OPEL (ale s inym problemom) je ta pravdepodobnost uz dost velka ...
Co sa tyka zaruky, je standardna 2 rocna, s fakturou. Takze "stare svaby z mobilu" neprichadzaju do uvahy :nene Nerobim to na kolene v garazi, sme seriozna firma a cez ruky mi prejde denne 10 az 15 RJ z celeho Nemecka a Rakuska, niekedy Svajciarska ... samozrejme nie vsetky opravujem, je vela takych co iba otestujem a nenajdem ziadnu chybu, pretoze ta je niekde v aute. Alebo su v ECU problemy, ktore sa nedaju opravit...
... ale o tom som tu nechcel ...
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Poslaťod Pali33 » Uto Jan 19, 2010 9:32 am

v priebehu par tyzdnov tu mam uz tretiu Mazda3-ECU s rovnakym problemom (P0610). Vyzera to tak, ako som vyssie spominal, standardna chyba (chybna seria)
... to len pre informaciu ...
Pali33
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 08, 2010 3:37 pm

Poslaťod filip988 » Str Mar 03, 2010 6:01 pm

Pali33 píše:... tak to urcite neprezradim. Okrem toho, bezny clovek nema na to vybavenie, aby to opravil. Zivim sa opravou riadiacich jednotiek a svoje "know-how" si musim strazit. dufam ze to chapete ...
Preco tu potom pisem, ze som nasiel chybu? Iba preto, aby sa vedelo, ze je to naozaj chyba v RJ a nepomoze nic ine, ako RJ vymenit, alebo opravit. Tato informacia je tiez hodnotna, pretoze moze usetrit vela casu ...
(pripadnym zaujemcom mozem poskytnut adresu nasej firmy, ale kedze pracujem v Nemecku, tak je to asi nezaujimave)

pali chcem sa opitat svieti abs tcs nefunguje tachometer mazda 626 ditd 66kw r.v.1999 moze to bit riadiaca jednotka dakujem
filip988
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Jan 31, 2010 11:55 am

Poslaťod Rainbow » Str Mar 03, 2010 6:40 pm

Nemoze, mas vadne niektore cidlo ABS.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misugen » Štv Mar 04, 2010 11:58 am

Začátek diskuze vypadal slibně s těmi konektory, mám ten stejný problém - svítí kontrolka paliv. systému a tachec s čítadlem se rozběhne až po pár ujetých km. ABS za jízdy nesvítí a je funkční. Na diagnostice mi to vypsalo chyby na čidlech u třech kol a mimojiné také zmiňovanou chybu 0610 :?: Tak pokud by to nebyly konektory, popř. kontakt jinde, počítal jsem s výměnou těch 3 čidel (prvně je proměřím)...A ted k věci, zajímá mě jestli chyba 0610 nějak souvisí s tímto vypadáváním tachometru když v diagnostice jsou i chyby čidel?
misugen
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Mar 04, 2010 11:42 am

Poslaťod LukybarCZ » Pia Nov 19, 2010 6:56 pm

Ahoj, mam ten samý problém. Umíte někdo pomoct? Rád přijedu a zaplatím co je potřeba. Dost mě to štve. Díky moc
LukybarCZ
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Nov 19, 2010 2:54 pm

Poslaťod wewek » Pia Nov 19, 2010 11:55 pm

Pali33 píše:... tak to urcite neprezradim. Okrem toho, bezny clovek nema na to vybavenie, aby to opravil.

Tym vybavenim myslis software, kabel, pocitac a cast kodu, ktoru potrebujes upravit?
Verim, ze sa najdu ludia, ktori sa podelia o ten kod a aj postup ako to spravit. Staci len pohladat, popripade najst niekoho kto sa vyzna v preprogramovani RJ (a neurobi to za 4 cifernu cemu...)
Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron