Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

stretavacie svetla mazda6 obe nesvietia

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

stretavacie svetla mazda6 obe nesvietia

Poslaťod orimx » Pon Nov 02, 2009 9:33 pm

ahoj

vcera mi na ceste blikalo kopec aut. pozeram svetla zapnute (no nefunkcne)
obe naraz v prdeli a teda otyazka. kde je poistkova skrina? docital som sa kde tu ze bude pravdepodobne pri motore pod kapotou nie ako inde priamo v aute.
viete mi poradit ktora z nich resp. ktore budu na tie stretavacky?
dufam ze to bude v poistkach nerad by som menil obe xenony.
orimx
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Nov 29, 2008 10:28 am

Poslaťod marclucpicard » Uto Nov 03, 2009 12:34 pm

Poistkova skrinka je pri lavej nohe vodica. Je tam taky plastovy kryt ktory sa d alahko dat dole. Dufam ze je tam aj poistka na stretavacky :) Ak to nebude tam tak tusim dalsie poistky su v priestore motora ale tam Ta neviem presne navigovat :o)
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MrSix » Uto Nov 03, 2009 4:26 pm

Podla mna je zbytocne hladat poistkovu skrinku. Kazde svetlo je totiz na inej poistke, nemozu vypadnut obe naraz. Skor sa mi zda pravdepodobne, ze sa ti ziarovky jednoducho postupne vypalili. Najprv jedna (to si si nevsimol, a este nikto ti neblikal), a zakratko druha. Mimochodom, Mazda6 ma tusim 2 poistkove skrinky: jednu v motorovom priestore, druha pred vodicom vlavo dole. Ale ako vravim, podla mna radsej pozri ziarovky...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod smizo » Str Nov 04, 2009 2:31 pm

Poistkove skrinky su dve, jedna pri lavej nohe vodica a druha v motorovom priestore, v plastovom kryte blizko vzduchoveho filtra, teda medzi filtrom a kabinou auta. Skor si vsak myslim, ze MrSix ma pravdu, kedze prave aj lave svetlo maju poistky zvlast...
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kW 2004 Obrázok
Obrázok užívateľa
smizo
Opytovateľ
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 10:09 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Poslaťod Technics » Ned Dec 20, 2009 10:09 am

Ak sa aj na tejto mazde zapinaju svetla pootocenim packy smeroviek,tak by som sa pozrej aj tam,uz som zazil aj zlomeny kablik k tej packe.
Dalej si skontroluj patice ziaroviek,tiez byvaju prepalene.
Mazda 626 LX ,2.0i 16V ,year 2000 ,Automatic Transmission, USA, Flat Rock Michigan
Technics
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Dec 05, 2009 1:43 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lubo182 » Štv Júl 18, 2013 5:01 pm

Tiez mam ten isty problem. Pred nedavnom mi vypinala jedna stretavacia ziarovka a potom vypli obe naraz. Ziarovky vyzeraju funkcne - neprepalene. Neviem ako zistit zavadu.
lubo182
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Feb 11, 2013 8:05 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lubo182 » Pon Dec 09, 2013 11:31 am

Neviete mi prosim poradit? Mam mazdu 6 r.v.2007. Mam problem so stretavacimi svetlami. Koliesko na packe ovladania svetiel mam na polohe Auto. Mali by teda svietit obrysove + stretavacie svetla. Obrysove svietia. Stretavacie mi prestali z nicoho nic svietit. Vsimol som si, ze stretavacie svetlo je v Mazde vyuzivane aj ako dialkove. Ked zapnem dialkove svetla, obidve ziarovky svietia (nie su teda vypalene). Kontroloval som aj poistky, zdaju sa byt v poriadku.
Nemate niekto podobnu skusenost? Za kazdu dobru radu dakujem.
lubo182
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Feb 11, 2013 8:05 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod MisoMt » Pon Dec 09, 2013 2:37 pm

Dialkove a stretavacie nemaju spolocne ziarovky. Automat by Ti mal automaticky rozsvecovat svetla,ale mali by sa dat rosvietit aj rucne ak nesvietia su zle ziarovky alebo poistky
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron