Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

nefunkčné centrálne zamykanie

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

nefunkčné centrálne zamykanie

Poslaťod azet » Štv Apr 09, 2009 1:46 pm

caute, z nicoho nic :o) mi prestal fungovat central - ked chcem auto zavriet dialkovym ovladanim od alarmu, zapne sa len alarm. pokial dvere zamknem "rucne" (klucom, alebo gombalom zvnutra), centralne odomknutie funguje aj cez ovladac, aj otocenim kluca vo dverach vodica, aj gombalom vo dverach vodica. odomknu sa aj dvere aj kufor. nefunguje len zamknutie.

strasne sa mi do toho nechce pustit :o) , asi by som sa vysral na vec, ibaze auto takto nechavam vzdy s odomknutym kufrom, kedze ten sa uz neda zamknut klucom...len centralne.

poreboval by som dobre rady odkial zacat. vopred dik vsetkym, ktori mi pomozu usetrit cas. :palec
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Peacemaker » Štv Apr 09, 2009 3:14 pm

Ja som mal podobný problém ešte na 323F, ale môj problém bol prostý. Baterka v tom dialkovom štrajkovala.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod vranikx » Pon Apr 13, 2009 6:23 pm

tipujem bud bateriu v dialkovom ovladaci alebo skus skontrolovat poistky pre alarm ci su ok...ale kedze sa tomu velmi nerozumiem, moj tip je, len sugescia :P
MAZDA 323 F V (BA) 1.5 16V r96
Obrázok užívateľa
vranikx
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pia Jan 23, 2009 9:26 am

Poslaťod furo33 » Pon Apr 13, 2009 7:42 pm

Poistka od centralu to na 100% nebude,kedze ti zamykaju vsetky dvere bud klucom alebo cudlikom.Keby to bola poistka,tak ked by si zatvoril klucom,zamknes iba tie svoje.Takze skus fakt tu baterku v ovladaci,je to najbeznejsi problem,alebo potom to bude v kabli na zamykaci impulz od centralu,ked by si povedal typ alarmu a centralu,tak ti poviem aj farbu kablu aby si si to premeral.Daj potom vediet co a ako.
Mazda 323f BG 1,8GT 16V
Obrázok užívateľa
furo33
VIP 2009
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Sob Nov 10, 2007 10:21 pm
Bydlisko: Ražňany

Poslaťod azet » Pon Apr 13, 2009 11:59 pm

vdaka chlapi, takze cez sviatky som mal len malo casu na riesenie. rozobral som dvere, tam vyzera byt vsetko OK. okrem toho kabelaz vyzera byt original z fabriky, nic extra dorobene som tam nevidel - vychadzam z toho, ze central tam bol od vyroby a dodatocne bol napojeny na alarm. alarm je od Mety, netusim zatial typ, ale ovladac je taky stary, jednotlacitkovy v imitacii "korenovice".

este pre rekapitulaciu - ovladac alarmu bez problemov otvori komplet auto a deaktivuje alarm (pokial zamky predtym zamknem rucne). ked vsak chcem auto zamknut, zapne sa len alarm, ale dvere ostavaju otvorene. nepocut nic mechanicke :?: ked chcem auto zamknut gombalom zvnutra, tak po zatlaceni gombalu mi ho vrati nasilu naspät, resp. odomknu sa vsetky dvere. aj ked ho podrzim v "zamknutej" polohe, stale sa snazi otvorit vsetky dvere. cidla na kapote prednej/zadnej/a na dverach funguju, pri vniknuti zacne alarm hucat :twist:
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Casper » Uto Apr 14, 2009 10:35 pm

moze byt zaseknuty niektory mikrospinac bud v soferovych dverach alebo v spolujazdcovych (to by davalo zmysel kedze sa ti stale snazi otvorit auto pri stlaceni cupliku) alebo pripalene kontakty na zatvaracom relatku v jednotke alarmu co mohol sposobyt nejaky zasekavajuci sa mikrospinac(na relatku vznikali kratkodobe skraty)
mozno trafam uplne vedla ale vychadzam zo zapojenia alarmu a centralu na GE tam tusim plus signal otvara a minus zatvara
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod azet » Ned Apr 19, 2009 9:09 pm

tak tento vikend som sa do toho pustil - bud alebo. podla motta pomoz si sam, pomoze Ti panboh sa zadarilo :jupi !

ako som uz pisal, dvere som preveril a tam bolo vsetko ok a original mazda, okrem toho to mechanicky fungovalo, kedze central odomykal - iba nezamykal. zacal som hladat centralnu jednotku alarmu a centralneho zamykania. musel som zhodit takmer celu palubovku. k alarmu som sa dopracoval ako prvemu, tam som ale problem nepredpokladal, kedze fungoval a problem tam ani nebol. na uplne druhom konci som nasiel relatko centralu:

Obrázok

ta somarina (relatko centralneho zamykania) vyzera takto:

Obrázok

problem bol, ze cez prehnite tesnenie celneho skla (to uz je teraz komplet vymenene) mi presakovalo do interieru. nejako si kvapky vody nasli cestu az dolu do relatka a sposobili skrat a oxidaciu na plosaku. premostil som to vyslovene profesionalne :ho: , ale funguje to. :lol


Obrázok

predpokladam, ze na vsetkych mx6 a 626 GE, ktore boli vybavene centralom z fabriky by to malo byt rovnake. tak snad sa tato informacia niekomu zide.
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Casper » Pon Apr 20, 2009 12:12 pm

VIdel som to relatko na troch GEckach napravo dole pri spolujazdcovych nohach, tak ako ukazuje sipka na prvom obrazku, ak by nahodou niekto nevedel vylustit cislo z obrazku:
GA5R 67 830 nazov:RELAY- DOR LOCK vyrobca IMASEN
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod fantozzi » Uto Apr 21, 2009 12:02 pm

huh, klobuk dole, takto hladat ihlu v kope sena... :palec

Ked sa tato tema otvorila, spytam sa aj ja - mne central funguje az na zadne dvere kufra - tie sa neodomykaju ani nezamykaju inak, ako s klucom.
Pritom, ked zamknem/odomknem kufor klucom, zopne central celeho auta. Ked zamknem/odomknem na dverach klucom, ci dialkovym, kufor nereaguje...

nejake rady?
Obrázok užívateľa
fantozzi
VIP 2009
 
Príspevky: 428
Registrovaný: Uto Aug 09, 2005 11:01 am
Bydlisko: Bratislava-Trnava

Poslaťod azet » Uto Apr 21, 2009 1:13 pm

prve by som asi skontroloval, ci sa v kufri nachadza vobec motorcek a ci je funkcny.
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod fantozzi » Uto Apr 21, 2009 2:34 pm

funkcne to bolo, len to od isteho casu funkcne byt prestalo...
Obrázok užívateľa
fantozzi
VIP 2009
 
Príspevky: 428
Registrovaný: Uto Aug 09, 2005 11:01 am
Bydlisko: Bratislava-Trnava

Poslaťod azet » Uto Apr 21, 2009 4:04 pm

tak prever motorcek, ci je vobec funkcny. moze byt odpaleny, zhrdzaveny, cokolvek.
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Majkoxx » Sob Apr 25, 2009 11:38 pm

fantozzi píše:huh, klobuk dole, takto hladat ihlu v kope sena... :palec

Ked sa tato tema otvorila, spytam sa aj ja - mne central funguje az na zadne dvere kufra - tie sa neodomykaju ani nezamykaju inak, ako s klucom.
Pritom, ked zamknem/odomknem kufor klucom, zopne central celeho auta. Ked zamknem/odomknem na dverach klucom, ci dialkovym, kufor nereaguje...

nejake rady?


Ja mam podobny problem, ale ked sa central nepouziva nejaku dobu (napr.20 min) tak mi ten kufor odomkne. Inak sa "cudlik" len tak mykne a nic. Tak isto to mam aj na vodicovych dverach. Netusim co to moze robit, az to zistim dam vediet.
Mazda 626 GW, 2.0 DiTD, 74 kW, r.v.99
Obrázok užívateľa
Majkoxx
Opytovateľ
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 10:30 pm

Poslaťod Majkoxx » Uto Mar 16, 2010 1:08 pm

Tak som uz zistil, resp. autoelektrikar to zistil. Najprv si vsimol ze konektory medzi dverami a ramom nie su 100%, ale v tom to nebolo. Jednoducho su to motorceky. Ked som sa ho pytal ze ci je mozne aby odisli 3 naraz povedal ze sa stretol aj s tym ze odislo vsetkych 5. Mimochodom ten chalan robil v autoelektrikara aj v Mazde a vyzera byt sikovny a hl. nie je nenazrany. :-D Ak chcete kontakt dajte vediet.
Mazda 626 GW, 2.0 DiTD, 74 kW, r.v.99
Obrázok užívateľa
Majkoxx
Opytovateľ
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Uto Mar 17, 2009 10:30 pm

Poslaťod TheJarko895 » Pia Jún 13, 2014 9:53 am

Zdravim vsetkych
Chcem sa spýtať, že kde presne hladať problem ked mi na mojej 626GF zacnu cvakat vsetky dvere( zatvarat a otvarat) niekolko krat za sebou a nakoniec ostanu vsetky dvere zavrete a je jedno ,či sú kľúče v zapalovani a je naštartovany motor alebo nie.uz sa mi dvakrat stalo ze som musel ísť domov pre náhradné kľúče.najčastejšie to robí ked je vlhké, studené počasie, teraz ked sa oteplilo tak uz to spravilo len raz minulý týždeň.Môže to robiť to relé čo sa už písalo vyssie?ja mam konkretne trochu inú mazdu ako je vyssie na obrazkoch, je aj na tejto mojej to relé umiestnené na tom mieste? je to 626 GF 2.0 85KW 1998 rok vyroby.este dodam ze je v nej domontovany meta systém ktorý som skúšal vypnúť no aj tak to robilo.Dakujem za odpoveď.
TheJarko895
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Jún 13, 2014 9:29 am
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť