Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vymena žiarovky podsvietenia na M6

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Vymena žiarovky podsvietenia na M6

Poslaťod leichnam » Uto Máj 19, 2009 3:13 pm

Patoo píše:Poznamka: Nerobim reklamu, opisujem len vlastnu skusenost.


Takéto linky s konkrétnou vecou sú v poriadku, pokiaľ pomôžu iným. Iné to je keď sa niekto regne len preto aby si tu dal link na svoju web stránku.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Uto Máj 19, 2009 4:57 pm

Takže v tom tuning shope ich mali. Ale tie 100mA, čiže by mali vydržať dlhšie. Cena: 0,90eur. Tak už len sa do toho pustiť. Asi s tým počkám na toho mojho švagra. On sa pri rozoberaní auta odbavuje. Len neviem, či to nedopadne ako keď bratovi na jeho 323F rozobral výsuvnú anténu a od vtedy je nefunkčná :hmmhmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Patoo » Uto Máj 19, 2009 4:59 pm

martin323 píše:dik, tak uz objednavam


Pisu, ze v BA maju 15 ks na sklade, tak by mozno stacilo tam zajst.
ObrázokMazda 6 MZR-CD 100kW HB 2004
Patoo
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 1:53 pm

Poslaťod leichnam » Uto Máj 19, 2009 5:10 pm

Peacemaker píše: neviem, či to nedopadne ako keď bratovi na jeho 323F rozobral výsuvnú anténu a od vtedy je nefunkčná


:dobry dobréééé, šikovný je. Možno by som ti s tým pomohol, ale ja nie som onanista ako tvoj profík :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Uto Máj 19, 2009 6:00 pm

Nuž, zadarilo sa veru. A na svojej MX3 stáčal kilometre a vyrazil poistky. Ale to je taká banalita poistky. Ale ako sa mu to podarilo nikto nevie. Kua ale zato si tam menil radiátor, rozobral polku auta, ale spravil to dobre. Aspoň to tak vypadá. Neni síce majster na pohľadanie, ale bohužiaľ iného nemáme na takéto viac menej drobnosti :nene A Leichnam ty si od kial? Campo Santo? :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod martin323 » Str Máj 20, 2009 7:57 am

Patoo píše:Pisu, ze v BA maju 15 ks na sklade, tak by mozno stacilo tam zajst.

no nakoniec som tam aj zasiel, mam to kusok od roboty :)
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod martin323 » Uto Jún 02, 2009 9:02 pm

dnes som sa konecne dokopal aby som to vymenil, no musim konstatovat ze tie ziarovecky su troska vacsie, ale dako som to tam dostal.. takze tak bude riesit tak predsa len asi o jedno cislo mensie..
ak by niekto chcel mne ostali 4ks povodnych, cize ak niekto potrebuje vymenit iba jedno nemusi kupovat celu sadu(5ks)
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod erik55555 » Uto Jún 02, 2009 9:55 pm

Peacemaker píše: Asi s tým počkám na toho mojho švagra. On sa pri rozoberaní auta odbavuje. Len neviem, či to nedopadne ako keď bratovi na jeho 323F rozobral výsuvnú anténu a od vtedy je nefunkčná :hmmhmm

Peacemaker píše:A na svojej MX3 stáčal kilometre a vyrazil poistky. Ale to je taká banalita poistky. Ale ako sa mu to podarilo nikto nevie. Kua ale zato si tam menil radiátor, rozobral polku auta, ale spravil to dobre. Aspoň to tak vypadá. Neni síce majster na pohľadanie, ale bohužiaľ iného nemáme na takéto viac menej drobnosti

počuj ten tvoj "profík" je ale "INY" šuhaj, akurat dnes som si to prečital a nedalo mi nenapisat nič.....tak som sa uz dlho z chuti nezasmial :dobry
Obrázok
Obrázok užívateľa
erik55555
Prispievateľ
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 12:48 am
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Tom1no » Str Okt 28, 2009 8:32 pm

Ahojte, vypalila sa mi ziarovecka, ktora sluzi na podsvietenie rychlosti fukania ventilatora a smeru fukania (2 otocne ovladace zlava). Uz som objednal ziarovecky z gme.sk ako tu bolo spominane, 100mA-ove, cize tie silnejsie. Vymenim vsetkych 5. Ale mam par otazok.

Ako sa da dostat k tymto srobom? http://www.mazdaclub.cz/graphics/msgboa ... full/1.jpg ?? Nerad by som to nejak velmi pacil srobovakom, alebo niecim podobnym.
Predpokladam, ze cervene podsvietenie je dosiahnute pouzitim cervenych silikonovych capiciek, daju sa prehodit zo starych ziaroviek, alebo su tam nejako napevno uchytene?
Na co si davat najviac pozor, aby clovek nieco nezlomil napr.? :)

Snad sa najde niekto, kto s tym ma skusenosti. Do servisu sa mi to nechce davat, predpokladam ze by bola oprava niekolkonasobne drahsia ako samotny nakup ziaroviek a moj volny cas.
Vopred vdaka za pripadne odpovede :)

P.S. Mazda6, r.v.2006
Mazda6 Wagon, r.v.2006, Exclusive...
Tom1no
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Júl 26, 2009 9:28 pm
Bydlisko: Bratislava, SR

Poslaťod solino2 » Str Okt 28, 2009 9:39 pm

ja som to uz menil tiez , porste vyber cely stred tak ze naskor gulu na riadiacej pake odstrobujes a potom cely stred vytiahnes, najlepsie zacat vytahovat od strany kde sa daju ukladat pohare alebo proste ten ulozny otvaraci priestor, pod tym stredom mas vtastne tie sroby, ved niekde na fore je tu aj cely navod na to len pouzivaj vyhladavanie a ak si sikovny najdes to:)))
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mikra80 » Štv Okt 27, 2011 6:49 pm

Patoo píše:
martin323 píše:dik, tak uz objednavam


Pisu, ze v BA maju 15 ks na sklade, tak by mozno stacilo tam zajst.

Nazdar a vsetkych 5 kusov ziaroviek je rovnakych??
na akej adrese je ten tunnig shop?
Dik
mikra80
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto Jún 08, 2010 10:36 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod marclucpicard » Pia Okt 28, 2011 11:39 am

Na predošlej strane máš všetko uvedené.

Je to gme.sk, kamenný obchod je na Bajkalskej tesne pri parkovisku Baumax-u, tam si to môžeš aj vyzdvihnúť.

tu je link na tie minižiatovky typ OL-2162, ale majú to nejako zle nalinkované takže Ti nič neukáže:
http://www.gme.sk/sk/ol-2162-p510-039.html

preto tu je link na všetky OL žiarovky ktoré majú dostupné a sú tam aj tie OL-2162, 1,117€/ks :)
http://www.gme.sk/sk/search/?q=OL-&w=11111

Hneď som si cez kamaráta 5ks objednal tak snáď za pár dní si ich pôjdem vyzdvihnúť :o)
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod jurajrepcok » Str Máj 16, 2012 12:22 am

presne na tieto ziarovky som sa pytal v Mazde v BA. Cena: 13,5€ bez DPH co sa mi zda celkom prehnane. Ked si zratam ze potrebujem do svojho stredoveho panelu 4ks ziaroviek lebo mi svieti uz len "polovica" tak si za to mozem kupit ojazdeny kompresor klimatizacie .. :D
jurajrepcok
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str Jan 05, 2011 3:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod marclucpicard » Str Máj 16, 2012 5:10 am

Alebo ich ešte nájdeš na dealextreme.com (link nižšie) odkiaľ som ich bral ja, 5ks za 1,30€. Síce im to trvá kým prídu ale pasujú, menil som zatiaľ len podsvietenie tlačítka vyhrievania sedadiel 8)
Ale chystám sa aj na stredový panel, asi až v lete.

http://www.dealextreme.com/p/0-56w-indi ... pack-47983

a možno by pasovali aj tieto led-ky, ale 3€ za pá, ale sú len na 12V tak neviem:

http://www.dealextreme.com/p/0-1w-2-led ... 3?item=104
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Str Máj 16, 2012 9:52 am

hmm, tie by mo6no pasovali aj mne do palubného počítača v 626ke :)

ale k veci, z dealextreme ak si priplatíš za 1,6$ Air Mail (tak to volajú, v skutočnosti je to to čo sa u nás volá 'doporučene') to príde v priebehu týždňa (plus mínus pár dní) ak to majú skladom (niekedy som už čakal aj dva týždne kým im to dodal dodávateľ a prišlo to za týždeň čiže celkovo 3 :)
to doporučene inak dávajú aj k niektorým veciam nad 10 dolárov - elektronika a pod automaticky a zadarmo :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť