Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Drobné závady Mazda Xedos 9

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Drobné závady Mazda Xedos 9

Poslaťod Mikey626 » Ned Okt 05, 2008 7:35 pm

Nuž, okrem toho oleja (v inom príspevku) má to auto 2 chyby a chcel by som vás požiadať o rady s nimi.

Jedná sa o Mazdu Xedos 9, 2,5i, r.v. 2001

1.problém, v navigačnom je pokazený podávač na CD.
Ked mu tam nejaké CD vkladám, tak ho zdetekuje, spustí motorček, ale CD nezachytí... Predpokladám, že to isté bude aj pri vysúvaní CD. Pravdepodobne tam je len vyskočená nejaká malá vec. Nepoznáte niekoho, kto by sa na to mohol pozrieť? Ja si netrúfam vyberať odtiaĺ celý navigačný, resp. to by som si trúfol, ale už nie dať ho dokopy zase :lol

2. problém je s ukazovateľom stavu paliva.
Keď natankujem doplna, tak ukazuje presne na F, ale klesá trošku rýchlejšie ako by mala (nie nieje to spotrebou :spik2 ) Robil som malý pokus, nechal som klesnúť ručičku úplne na dno, palubný počítač vtedy ukazoval dojazd 54km pri priemerke 9,4. Na nádrž som najazdil do tej doby 580km a zmestilo sa do nej 55 litrov. Tak som skúsil druhý pokus a odjazdil som pol nádrže (ručička bola mierne pod polkou) a vtedy sa do nádrže zmestilo 22 litrov, pričom by som očakával, že pol nádrže bude 34 všakže :hmmhmm
Napadlo ma, že to asi bude plavákom, ale to by asi neukazoval full ako full ale niekde pod...

Máte nejaké nápady? :bee

Vďaka.
Driving Xedos is like flying without taking off...
Obrázok užívateľa
Mikey626
VIP 2009
 
Príspevky: 725
Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 2:58 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MiH » Ned Okt 05, 2008 8:48 pm

K problemu 2:

- u xedosov 9 ktoré som videl ja (bohužiaľ som toto sledoval iba u pred faceliftovaných modelov) bola pri plnej nádrži ručička nad úrovňou FULL. Tam sa dostala po odjazdení cca. 70km. Tzn. máš zrejme iba posunutú ručičku palivomera.
-------------------------------------------
Xedos 9, 2.5i, 24V, modrý sedan - už našťastie minulosť
323F BG, 1.6i, 16V, červená žmurkačka / jeden nejaponský "traktor" na naftu
Obrázok užívateľa
MiH
VIP 2006
 
Príspevky: 135
Registrovaný: Uto Dec 13, 2005 12:00 am

Poslaťod TomAnt » Ned Okt 05, 2008 9:07 pm

Ten palivomer vobec neries, dolezite je vediet kolko mozes cca na plnu nadrz odjazdit a potom vobec na rucicku nemusis pozerat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Mikey626 » Pon Okt 06, 2008 7:44 pm

TomAnt píše:Ten palivomer vobec neries, dolezite je vediet kolko mozes cca na plnu nadrz odjazdit a potom vobec na rucicku nemusis pozerat...


No to je sice pravda, ale podla plavaku sa riadi nielen ta rucicka na palivomere ale aj palubny pocitac.. a celkom ma irituje vidiet tam napisany dojazd 50km ked viem ze v nadrzi je este 15 litrov :-) ale mozno to necham nakoniec tak lebo hrabat sa v nadrzi to by smrdelo v aute mesiac :-)
Driving Xedos is like flying without taking off...
Obrázok užívateľa
Mikey626
VIP 2009
 
Príspevky: 725
Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 2:58 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod viper2246 » Štv Nov 14, 2013 4:25 pm

Ja mam jeden mensi problem na me mazde xedos 6 16.16v mi proste netahne a v servisu mi rekly ze muzu mit malej tlak z cerpadla ale koukal jsem pod auto a normalne to cerpadlo nemuzu najit :-( nemate nekdo nejake schema nebo radu? Predem dekuji
viper2246
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Sep 09, 2013 1:03 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť