Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

M6: ako "zrusit" denne svietenie???

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: M6: ako "zrusit" denne svietenie???

Poslaťod pas73 » Str Mar 30, 2011 11:12 pm

Lubos1 píše:Ja to robim tak, ze pred startovanim zapnem parkovacky, nastartujem a potom zapnem normalne stretavacie svetla. Denne svietenie (bez rozsvietenej palubovky) nevyuzivam. Kde sa nemusi svietit stale (napr. Rakusko), jazdim iba s hmlovkami, samozrejme ked nie su pomienky, ked je potrebne svietit normalne. ale nejake LED denne svietenie by som tiez privital. Mozno v dalsom modeli...


preco zapinas parkovacky. Teda ak mas novu FL Mazdu tak startujes tak, ze mas svetla nastavene na off a potom ich len zapnes. Rezim auto je ti naprd cez den nakolko, pretoze niekoho asi fakt osvietilo a ten rezim vyuzijes len vecer cez den sa stretavacie svetla nezapnu.
S tymi hmlovkami by som moc nejazdil nakolko toto sa uz pokutuje ked ich mas zapnute pocas dna resp. vecer ak na to nie je dovod. Chcem tym povedat, ze ked chodis so zapnutymi hmlovkami v meste.
ako som pisal, naozaj by som privital LED denne svietenie a v danej chvili neriesis ked startujes tak sa ti automaticky zapinuju LED svetla a ked nahodou ides do tunela tak sa ti automaticky rozsvietia xeony. toto je to co by som uvital.
Ozaj je to niekto kto ma na FL M6 LED denne svietenie ? Este som to nikde nevidel.
pas73
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Aug 17, 2010 11:22 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Štv Mar 31, 2011 2:55 pm

pas73 píše:
Lubos1 píše:Ja to robim tak, ze pred startovanim zapnem parkovacky, nastartujem a potom zapnem normalne stretavacie svetla. Denne svietenie (bez rozsvietenej palubovky) nevyuzivam. Kde sa nemusi svietit stale (napr. Rakusko), jazdim iba s hmlovkami, samozrejme ked nie su pomienky, ked je potrebne svietit normalne. ale nejake LED denne svietenie by som tiez privital. Mozno v dalsom modeli...


preco zapinas parkovacky. Teda ak mas novu FL Mazdu tak startujes tak, ze mas svetla nastavene na off a potom ich len zapnes. Rezim auto je ti naprd cez den nakolko, pretoze niekoho asi fakt osvietilo a ten rezim vyuzijes len vecer cez den sa stretavacie svetla nezapnu.
S tymi hmlovkami by som moc nejazdil nakolko toto sa uz pokutuje ked ich mas zapnute pocas dna resp. vecer ak na to nie je dovod. Chcem tym povedat, ze ked chodis so zapnutymi hmlovkami v meste.
ako som pisal, naozaj by som privital LED denne svietenie a v danej chvili neriesis ked startujes tak sa ti automaticky zapinuju LED svetla a ked nahodou ides do tunela tak sa ti automaticky rozsvietia xeony. toto je to co by som uvital.
Ozaj je to niekto kto ma na FL M6 LED denne svietenie ? Este som to nikde nevidel.


Nepochopili sme sa. Ja mam M6 este pred faceliftom, aj ked vyrobenu v 2010 a mam v nej uz z vyroby "denne" svietenie. To znamena, ze ked nastartujem, zapnu sa svetla, ale palubovka ostanie zhasnuta.
Aby som setril xenony pri startovani, tak pred nim zasvietim parkovacky, nastartujem a az potom zapinam svetla, ale na uroven ON alebo co tam je :) jednoducho zapinam vsetko aj s palubovkou.
Hmlovky pouzivam iba tam, kde sa to nepokutuje.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Štv Mar 31, 2011 7:15 pm

Mám nastavené ,,denní" svícení od výroby, tak to neřeším. Startuji s rozsvícenými světly a najeto 100000 km a auto mám 3 roky a žádný problém. Výbojky jsem neměnil.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pas73 » Sob Apr 02, 2011 11:15 pm

Sedvo píše:Mám nastavené ,,denní" svícení od výroby, tak to neřeším. Startuji s rozsvícenými světly a najeto 100000 km a auto mám 3 roky a žádný problém. Výbojky jsem neměnil.

To je sice pekne, ale aj tak nad tym zacinam aktivne premyslat. Popravde serie ma situacia, ze ked idem vecer tak budiky svietia ako na diskoteke teda treba si to prepnut na nocny rezim. Skor sa mi paci alternativa, ze cez den jazdis na LED dennych svetlach a potom ked sa zotmie tak sa prepne palubovka a zapnu xeony.
Popravde aj keby som mal za to dat aj 150 eur, tak to asi dam.
Mimochodom, je tu niekto co ma instalovane denne LED diody ?
pas73
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Aug 17, 2010 11:22 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TOM.B » Ned Apr 03, 2011 12:12 pm

No toš já bych se taky přidal, co se mi včera povedlo, mám sice M3, ale situace stejná. Denní svícení je tam od výroby, včera jsem čistil vnitřek, koberečky, sedačky..., pak jsem si řekl,že se podívám na ostřikovače svetlometů, bo se mi zdálo že jeden blbě ostřikuje, tak jsem nastartoval a ostřikuju, ostřikuju a nic, tak se dívám a najednou jsem zjistil, že světla nesvítí. Prostě jsem při tom čištění nějakým způsobem to denní svícení "deaktivoval", bohužel nevím jak, tak ani nevím jak to zase nastavit. Nevíte náhodou, jestli tam není nějaký přepínač, nebo něco, čím by se to mohlo zapnout-vypnout. Žádnou krabičku u spolujezdce ani u sedaček jsem nenašel.
Obrázok užívateľa
TOM.B
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:24 pm
Bydlisko: Holešov

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 03, 2011 1:42 pm

pas73 píše:
Sedvo píše:Mám nastavené ,,denní" svícení od výroby, tak to neřeším. Startuji s rozsvícenými světly a najeto 100000 km a auto mám 3 roky a žádný problém. Výbojky jsem neměnil.

To je sice pekne, ale aj tak nad tym zacinam aktivne premyslat. Popravde serie ma situacia, ze ked idem vecer tak budiky svietia ako na diskoteke teda treba si to prepnut na nocny rezim. Skor sa mi paci alternativa, ze cez den jazdis na LED dennych svetlach a potom ked sa zotmie tak sa prepne palubovka a zapnu xeony.
Popravde aj keby som mal za to dat aj 150 eur, tak to asi dam.
Mimochodom, je tu niekto co ma instalovane denne LED diody ?


Mám nastavený pořád noční režim, takže přes den budíky pěkně svítí červeně a jak se setmí, tak se podsvítí celá palubní deska a mám to nastavené hned v nočním režimu, nemusím nic přepínat. Máš optitronové podsvícení nebo normální? Spíš jakou máš verzi M6?

150 Euro = 150 x 25 Kč = 3800,- Kč za to koupím 4 výbojky!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Ned Apr 03, 2011 2:38 pm

Ma facelift GTA, 2.2dizel s tym strednym vykonom...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 03, 2011 8:04 pm

Nevypnuli právě u FL denní svícení? Pokud má GTA, tak by to mělo fungovat,tak jak mám já. Tedy při noční jízdě, nebo když se stmívá, tak se to přepne, aby celá palubní deska byla podsvícená (podle senzoru) a teď záleží co bylo nastaveno naposledy při podsvícení celé palubní desky, tedy noční mod, tak mám noční mod a neřeším přepínání.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pas73 » Ned Apr 03, 2011 8:45 pm

Sedvo píše:Nevypnuli právě u FL denní svícení? Pokud má GTA, tak by to mělo fungovat,tak jak mám já. Tedy při noční jízdě, nebo když se stmívá, tak se to přepne, aby celá palubní deska byla podsvícená (podle senzoru) a teď záleží co bylo nastaveno naposledy při podsvícení celé palubní desky, tedy noční mod, tak mám noční mod a neřeším přepínání.


ano mam FL, 08/2010, GTA. Pri FL nie je denne svietenie resp. zapinanie svetiel v rezime auto sa zapnu automaticky len vecer. Takze cez den mam klasicke podsvietenie palubovky a vecer si to manualne prepnem do nocneho rezimu. Z tohto dovodu potom uvazujem o dennych led diodach, kde by som riesil "setrenie"xeonov + automaticke podsvietenie palubovky den/noc.
pas73
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Aug 17, 2010 11:22 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Pon Apr 04, 2011 9:35 am

Ale stejně musíš mít podsvícenou palubní desku (budíky), protože máš optitronové podsvícení, takže by si neviděl na otáčky a rychlost, když dáš denní svícení, aby ti svítili jenom světla LEDky. Takže žádné šetření palubní desky - teda jenom podsvícení středového panelu šetříš.

Už jsem psal, že šetření xenonů je ptákovina, cena 1 výbojky cca 1000,- Kč (osram či Philips) oproti dennímu svícení za cca 4000,- Kč.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod cobra » Pon Apr 04, 2011 8:54 pm

pas73 píše:
Sedvo píše:Mám nastavené ,,denní" svícení od výroby, tak to neřeším. Startuji s rozsvícenými světly a najeto 100000 km a auto mám 3 roky a žádný problém. Výbojky jsem neměnil.

To je sice pekne, ale aj tak nad tym zacinam aktivne premyslat. Popravde serie ma situacia, ze ked idem vecer tak budiky svietia ako na diskoteke teda treba si to prepnut na nocny rezim. Skor sa mi paci alternativa, ze cez den jazdis na LED dennych svetlach a potom ked sa zotmie tak sa prepne palubovka a zapnu xeony.
Popravde aj keby som mal za to dat aj 150 eur, tak to asi dam.
Mimochodom, je tu niekto co ma instalovane denne LED diody ?


Mám namontované led denné svietenie a osadil som ich do záslepok v nárazníku (teda jedna záslepka a jedna mriežka - prívod vzduchu k intercooleru). Svetlá stáli 58 eur. Mám M6 100kW 3/2005 a zase je krajšia... Pri naštartovaní sa automaticky zapnú a keď zapnem svetlá, tak vypnú.
cobra
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Jan 13, 2011 7:52 pm

Poslaťod Rtrainer » Uto Apr 12, 2011 3:21 pm

Zdravím vás.
Ak sa jedná o M6 GG,GY running light vieme vypnúť len ak má vaše vozidlo snímač dažda.Pokial sa jedná o M6GH malo by sa dať deaktivovať na všetkych modifikáciách..Bohužial sa to robí výmenou komponentu,ktorý je treba v niektorých prípadoch aj nakonfigurovať.
R.
Rtrainer
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 12, 2011 3:08 pm

Poslaťod Suky » Uto Apr 12, 2011 9:54 pm

:-)
Jakou to má souvislost?
Že je dešťový spínač integrován se světelným?

Jinak, už se ví, jak bude denní svícení u Mazdy? Jestli jsem dobře pochopil, budou denní světla v EU povinná.
Nepůjde můj stávající BiXenon u M3 2010 upravit nebo to bude úplně nové světlo?
Stávající systém (denní svícení z mlhovek) mi moc nevyhovuje, furt na mne někdo bliká, že nesvítím.
Ale policajtům to zatím nevadí :-)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rtrainer » Str Apr 13, 2011 7:50 am

Nazdar.
Daždový senzor a senzor osvetlenia je jedno a to isté. Má tieto dve funkcie na starosti jediná fotodioda.A LED ka samozrejme. :o)
Rtrainer
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 12, 2011 3:08 pm

Poslaťod Rtrainer » Str Apr 13, 2011 7:58 am

K otázke č.2.
Na Mazdu6 GH už existuje od výrobcu panel (mriežka) do nárazníka s LED kami. Na M3BL a M2DE sa na tom pracuje.
Rtrainer
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 12, 2011 3:08 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť