Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

M6: ako "zrusit" denne svietenie???

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: M6: ako "zrusit" denne svietenie???

Poslaťod Suky » Str Apr 13, 2011 10:25 am

Takže integrace denního svícení do hlavního světlometu tak jak je tomu v Kanadě se nepředpokládá? :-(
Snad to nebude jen rovný pás diod, vyrobený v Číně, který dnes mají i staré škodovky...
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod M6 GH GTA » Str Apr 13, 2011 9:17 pm

Rtrainer píše:K otázke č.2.
Na Mazdu6 GH už existuje od výrobcu panel (mriežka) do nárazníka s LED kami. Na M3BL a M2DE sa na tom pracuje.


http://www.ath-hinsberger.de/tuning_maz ... 2.96384411
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Rtrainer » Pia Apr 15, 2011 8:02 pm

Dobrý deň.
Dakujem za odkaz na stránku. V súčasnosti u nás sú schválené led-ky len od Helly.Totiž na Mazdách aj tie LED-ky vyjadrujú tzv corporate identity -teda ked uvidíte LED ky v spatných zrkadlách- musí dotyčný vediet že ho práve dobieha stroj z Hirošimy.
Ja osobne by som počkal na originál..
Rtrainer
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 12, 2011 3:08 pm

Poslaťod M6 GH GTA » Ned Apr 17, 2011 10:00 pm

Uz nech je tu! :palec
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod gigi » Uto Jún 28, 2011 10:56 pm

Akurát včera som si dal namontovať denné svietenie na Mazdu 5. Zapojené to mám na automatickej polohe (úplne najvrchnejšia na páčke "AUTO"). Keď naštartujem a svetelný senzor zaregistruje svetlo, zapnú sa LED-ky a keď sa zotmie a senzor zaregistruje úbytok svetla, automaticky vypne LED-ky a prepne na stretávačky. Odteraz vôbec nemusím riešiť zapínanie, vypínanie a prepínanie medzi denným LED osvetlením a hlavnými svetlami. :o) , ale najdôležitejšie je, že elektrikár nemusel robiť žiadne veľké zásahy, len sa pripojil na polohu automatického svietenia.
gigi
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Jún 28, 2011 10:42 pm

Poslaťod pas73 » Str Jún 29, 2011 10:27 am

gigi píše:Akurát včera som si dal namontovať denné svietenie na Mazdu 5. Zapojené to mám na automatickej polohe (úplne najvrchnejšia na páčke "AUTO"). Keď naštartujem a svetelný senzor zaregistruje svetlo, zapnú sa LED-ky a keď sa zotmie a senzor zaregistruje úbytok svetla, automaticky vypne LED-ky a prepne na stretávačky. Odteraz vôbec nemusím riešiť zapínanie, vypínanie a prepínanie medzi denným LED osvetlením a hlavnými svetlami. :o) , ale najdôležitejšie je, že elektrikár nemusel robiť žiadne veľké zásahy, len sa pripojil na polohu automatického svietenia.


ahoj, dal si si namontovat denne svietenie original Mazda ? Dufam, ze pri M6 F/L GTA je to mozne spravit rovnako. Ja som dostal odpoved z Autopalace, ze aj ked by som si kupil original mazda denne svietenie tak ak by som to mal v polohe auto tak sa automaticky v tme zapnu xeony, ale led denne svietenie ostane zapnute. musel by som to spravit manualne ak prepnem az na stretavacie. Akoze ak je to tak, tak potom si to neprosim.
pas73
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Aug 17, 2010 11:22 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod gigi » Str Jún 29, 2011 10:51 pm

Ahoj, denné svietenie som si kúpil cez jeden e-shop (nie cez mazdu) a zapájal mi ho kamarát elektrikár za 5 EUR. Ako som spomínal, je to zapojené a funguje to na polohe AUTO, odskúšali sme to a funguje to na jednotku.
Keď je vonku svetlo a naštartujem, rozsvietia sa LED-ky a nič iné nesvieti, akonáhle zakriem svetelný senzor na čelnom skle do cca 5-tich sekund sa zapnú hlavné svetlomety, pričom sa súbežne vypnú LED-ky a zase naopak, keď odokriem svetelný senzor, tak do cca 5-tich sekund sa vypnú hlavné svetlomety a súbežne sa zapnú LED-ky, pričom nič iné na aute nesvieti, takže je to zapojené v súlade s predpisom. ( Pri zapnutých LED-kách sú podsvietené len červené paličky na budíkoch)
gigi
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Jún 28, 2011 10:42 pm

Poslaťod pas73 » Str Jún 29, 2011 11:21 pm

gigi píše:Ahoj, denné svietenie som si kúpil cez jeden e-shop (nie cez mazdu) a zapájal mi ho kamarát elektrikár za 5 EUR. Ako som spomínal, je to zapojené a funguje to na polohe AUTO, odskúšali sme to a funguje to na jednotku.
Keď je vonku svetlo a naštartujem, rozsvietia sa LED-ky a nič iné nesvieti, akonáhle zakriem svetelný senzor na čelnom skle do cca 5-tich sekund sa zapnú hlavné svetlomety, pričom sa súbežne vypnú LED-ky a zase naopak, keď odokriem svetelný senzor, tak do cca 5-tich sekund sa vypnú hlavné svetlomety a súbežne sa zapnú LED-ky, pričom nič iné na aute nesvieti, takže je to zapojené v súlade s predpisom. ( Pri zapnutých LED-kách sú podsvietené len červené paličky na budíkoch)


Ahoj, posli pripadne link na e-shop a svetla co si kupil. presne mi ide to co pises, aby sa prepinala palubovka na denny a nocny rezim, nakolko mi to dost vadi.
pas73
Opytovateľ
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto Aug 17, 2010 11:22 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod gigi » Štv Jún 30, 2011 10:22 pm

Ahoj, tu je adresa: www.eshopbn.sk/index.php?page=shop.prod ... mid=100054 , ja som si kúpil okrúhle model SJ-288, dal som si ich namiesto hmloviek, majú priemer 70mm a dokúpil som si k nim aj krycie rámiky za asi 10 EUR, aby to pekne zapasovalo. Hmlovky som nikdy nevyužíval a nechcel som mať na aute toľko svetiel ako na vianočnom stromčeku, ale samozrejme že sú aj iné možnosti.
gigi
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Jún 28, 2011 10:42 pm

Poslaťod speedyFX » Pia Júl 03, 2015 1:02 pm

Dobry den, mam m6 gg 2006rv a mam tiez problem z dennym svietenim. hrozne mi vadi zopnutie svetiel uz po zapnuti klucika do polohy on a oto viac ze mam xenony osram nithbreaker za 150€ ktre mi zbytocne pali a to nevravim o baterke este. Kupil som si denne letky a dal do naraznika ze to bude OK a ledky nejdu nakolko funguju na principe ked svietia parkovacky nesvietia ledky a opacne. tym ze ked zapnem klucik hned svietia svetla tak ledky su stale vypnute . . . Bol som v mazde a nevedia mi to vypnut nakolko tam nieje ziadna dorabana krabicka na zapinanie ale je to od vyroby. nepomaha nic uz som s toho zufaly. Pisal tu uzivatel RTRAINER ze to vie vypnut viete kto to je alebo mi poslat kontakt ? moc krat dakujem
speedyFX
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 12:49 pm

Poslaťod lakilaki » Pia Júl 03, 2015 4:43 pm

Mam za to ze v 2006 este mazda nedavala to svoje priblble furt svietenie tlmenymi svetlami do M6.
Ak ano, poznam sposob, ako svietit s LED DRL aj ked je tam furt svietenie.
Pri tvojej M6 r.2006 tipujem skor na vadny senzor šera , alebo spinac na auto spinanie svetie, pri volante.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť