Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5, 2,2 Diesel svieti cervena kontrolka

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda CX-5, 2,2 Diesel svieti cervena kontrolka

Poslaťod Zdenunka » Uto Jún 06, 2023 4:20 pm

Ahojte,

Mám po mužovi Mazdu cx-5 2,2 diesel, rocnik 2014, on si kupil chvala bohu benzinovu..Nemali sme s nou problem do dakých 115 000km potom sa mi tam rozsietila cervena kontrolka - trojuholnik a v strede je výkrčník...išla som na zvolávačku do Mazdy na klapku saní a spomenula som im aj tú kontrolku, vraj to je tým že neservisujeme už v značkovom motore a že ten interval servisných prehliadok nám tým pádom servisák nevymazal tak to svieti..povedali mi ale aj že to hodia na diagnostiku či tam náhodou nie je aj niečo iné...nič tam nebolo...nevymazali to lebo že nemôžu keď u nich neservisujeme...tak ja že reku pri 116 000 dám meniť olej (predtým bol menený pri 106 000) a dám urobiť servis aj diagnostiku nech mi to vymažú. V Bratislave na diagnostike mi vyšla chyba že "porucha podtlakového snímača brzd" lenže už som o tom začala dačo zisťovať a vychádza mi z toho že hneď vedľa je ten vačkový hriadel ktorý ma 4 zdvíhatka, každe je z iného materiálu to sa o seba obtiera a potom sú z toho všade kovové piliny...bohvie čo všetko je tým zasiahnuté, ale vymeniť iba ten podtlakový snímač resp vákuovú pumpu nemá zmysel, lebo sa to zanesie znova, treba vymeniť ten vačkový hriadeľ a zdvihatká plus všetko čo tým trpí? Rozvodovu retaz, olejovu vanu, turbo, pdf filter...Šlak ma trafi...mali ste s tým niekto problém, viete mi poradiť ako mám postupovať...na aute zatiaľ nejazdím...v Mazde zahmlievajú..tvária sa že tento problém ani není, naopak v Nemecku to vraj opravujú aj po zaruke gratis...
Ďakujem za vaše reakcie...
Zdenunka
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Jún 06, 2023 4:07 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť