Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klimatizácia

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Re: Klimatizácia

Poslaťod kayman » Pia Aug 26, 2016 9:41 pm

To som čupel pre aute, s uchom natiahnutým nad kompresor a čakal kedy ho vypne - magnetickú spojku cvaknúť a nič (potom som zistil, že ono stačí pozerať či sa krúti vnútro kolieska :). Stále to je zapojené, nevypne sa to kým sám nestlačím A/C, či to chladí alebo nie..
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ

Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Pon Aug 29, 2016 7:55 pm

Ešte mám pocit, že ten vzduch čo to fúka keď už je teplý tak je dosť vlhký. Nemohol sušič odísť/neplniť sa?
Takisto mám pocit, že to oveľa viac kvapká (vždy to kvapkalo, ale nie tak veľa ako teraz) - cez ten otvor pre kondenz.
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ

Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Pon Aug 29, 2016 9:02 pm

POcity a jine jsou zbytečné, chce to napichnout tlaky, zapnout, a zjistit co se tam deje....

Vse ostatni je hadani z niceho... :hmmhmm :)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007

Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Uto Aug 30, 2016 1:56 pm

Zajtra s tým idem tam kde mi to plnili. Dúfam, že sa aj dačo zistí. Predtým s nimi nebola moc reč, bolo to cez kupón. V podstate len napojili na stroj a občas prišli pozrieť či to už skončilo. Škoda, že neviem koľko tam toho dali na prvý krát... Či je problém niekde alebo len zle naplnili :hmmhmm
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ

Poslaťod Krenštík » Uto Aug 30, 2016 7:55 pm

At napusti na masine hadice, pripoji to na auto, zani klimu a koukej na budiky, nizky se musi propadnou k 1,5 -2,5 bar, vysokotlak musi nad 10, ale podle venkovní teploty je pak rozmezi......

To pomuze urcit kde je chyba...

Obrázok
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007

Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Str Aug 31, 2016 9:39 pm

No nič, narazil som na kvalitný servis :). Dnes prídem a oni, že to doplnia, ale nič iné nerobia. Dal mi kontakt na iný servis, s ktorým spolupracujú. Tam samozrejme dnes už nič nevybavím takže až po dovolenke..

Mám to auto rád, ale už ma moc začína štvať :) Na A stĺpiku nedrží taký plast, stačí trochu teplo vonku a vždy prídem do auta a musím ho naraziť späť. Odtrhla sa tyčka stabilizátora po cca 20 tisíc km, vraj kvalitná, TRW. Občas cvrliká motor, hrdzavie už pomaly aj to čo nemôže :D. A dnes som musel autom jazdiť a potil som sa. Ale keď vypnem klímu, na chvíľu otvorím okná, potom klímu spustím tak zase chvíľu ide. Takto sa to dá vydržať :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ

Poslaťod kayman » Pon Júl 24, 2017 9:36 pm

Dusíkom mi našli dieru v jednej trubke, vraj sa to nedá opraviť. Mazda originál ja 140€, v Japonsku (kde stojí tretinu) ju už nemajú skladom a nevyrába sa. Aftermarket cca 70-80€ a viac. Čo myslíte? Dať ju skúsiť opraviť inde alebo nejaký (nemecký, s výrobou ktovie kde) aftermarket. Oprava/zavarenie by som povedal, že nebude oveľa lacnejšie ako aftermarket (a vymeniť si to aj sám vymením..).
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ

Poslaťod Krenštík » Pon Júl 24, 2017 10:46 pm

vyměn pak i vysoušeč. A bral bych spíšnový díl, než opravu, resp. záleží kde je ta díra..
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007

Poslaťod kayman » Uto Júl 25, 2017 7:48 am

Vysúšač už mám :). Aj cenu tesnení som zisťoval, buď v Mazde po 4€/kus alebo z Japonska po 1€/kus no 7€ poštovné a 2-3 týždne čakania.. :D

Diera je na vysokotlakovej trubke medzi vysúšačom (tam je na nej aj ventil) a vedie pravou stranou dozadu, kde sa napája na druhú trubku čo ide do interiéru. Diera by mala byť presne ako je taký kovový držiak trubky o karosériu.
http://imgur.com/a/RD3Dp

Rozmýšľam či to vôbec pôjde dať ten držiak dole a potom naspäť a či nebude robiť neplechu na trubke znova ak sa opraví. Diel držiak sa tiež už nevyrába, iba ak by niektorá Mazda ho mala na sklade ešte v servise..
VEMO aftermarket jten držiak na fotke nemá, Metzger tam ten držiak má ako súčasť trubky (ale podľa fotky je tá trubka medená alebo nafarbená na medeno :O )
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ

Poslaťod kayman » Str Aug 09, 2017 7:42 am

Trubka vymenená, pán mi však trubku uchytil o ten držiak a ten je podľa mňa aj príčina, že sa trubka prederavila - predsalen je to kov o kov..

Ešte keď to naplnil tak to testoval, sledoval tlaky a podobne (akože toto má byť štandard, no konečne niekto kto vie aj viac ako na ventily pripojiť dve hadice, zapnúť stroj a ísť fajčiť na polhodinu..) a že blbol expanzný ventil. Že mám jazdiť a uvidí sa či sa rozbehne. Domov som šiel 20 minút a chladilo to celý čas tak dúfam, že klíma už je vybavená :palec
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť