Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Skola smyku - fotoreportaz

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Skola smyku - fotoreportaz

Poslaťod TomAnt » Str Sep 26, 2007 1:57 pm

Kedze zo vcerajsej akcie vysli niektore fakt pekne fotky, neda mi nepodelit sa o ne.

Ak by niekomu prekazalo, ze nesedim v Mazde :ho: tak povedzte, presuniem to do Pokecu. "Akcne" fotky su fotene na 1/60 sekundy, co dava fotke dynamiku. Ostatne, nastavenie si mozte pozriet v EXIFe.

IMG_5980.JPG
Lavotociva zakruta, trening zvladnutia smyku na predne kolesa.

IMG_6105.JPG
Pravotociva zakruta, zvladanie smyku na zadne kolesa. Myslim ze toto je verzia s dopomocou cez rucnu brzdu a pokus o zvladnutie kontrou a naslednym plynom (na tom smyklavom to moc ale neslo, skor to len ustat).

IMG_6180.JPG
Nudzove brzdenie zo 130 km/h na mokrom asfalte. Brzdi sa od kuzela. Vsimnite si, ako sa zacinaju dvihat zadne kolesa.

IMG_6181.JPG
Nudzove brzdenie zo 130 km/h na mokrom asfalte. Rychlost este stale odhadom cez 60 km/h. Zadne kolesa sa dvihaju viac.

Img_6182.jpg
Perfektna momentka. Koniec nudzoveho brzdenia. Kolesa uz stoja, zadne kolesa su takmer vo vzduchu. Ta cervena smuha pred autom, to je instruktor. Ten nam tam realne skakal, aby sme boli viac v strese :)

IMG_6192.JPG
Ine kolo nudzoveho brzdenia, dynamicka fotka, sa mi pacila tak ju sem davam. Vsimnite si ze zadne koleso sa toci viac ako predne.

IMG_6282.JPG
TomAnt vo Focuse. Inac, je to diesel 1.6, taha to pekne, ale len chvilu. Zvuk priserny. Celkovo ale skvele auto podla mna pre bezneho smrtelnika.

IMG_6293.JPG
Tato fotka proste vysla.

IMG_6310.JPG
Losi test v kolegovom podani. (ak by sa niekomu nepozdaval uhol auta)

IMG_6313.JPG
Losi test. Najazdova rychlost cca 85 km/h a vyhnutie sa prekazke (chodcovi) za sucasneho nudzoveho brzdenia. Samozrejme len s ABS. Prekazka je odhadom 10m od zaciatku brzdenia. Ked tam clovek leti, tak si vravi, ze to sa proste neda zvladnut, ze je to brutalne blizko.

IMG_6315.JPG
Da. Toto auto to zvladlo, ako vidno na fotke. Kuzele, ktore reprezentuju prekazku, uz su po pravej strane auta. Myslim, ze pokial to clovek nevyskusa na vlastnej kozi, tak sa tomu uverit neda. (samozrejme, toto su "laboratorne" podmienky, takze instruktor PRESNE vie, kam tie kuzele este moze polozit, aby sa to spravit dalo. Prave preto je to extrem, ktory sa zda na prvy pohlad nemozny)


Dakujem tymto aj kolegovi Martinovi D., ktory sa chopil mojho fotaku a par 100 kuskov nafotil :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Luke.cz » Str Sep 26, 2007 5:38 pm

Tohle bych si chtěl někdy vyzkoušet v plném rozsahu s předokolkou i s Baworem.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod mosat1 » Str Sep 26, 2007 6:49 pm

Vyzera to uzasne... Tiez by som si to rad odskusal, aj ked radsej na svojom...
Mazda 6 GG, 2.0, 2003
mosat1
Prispievateľ
 
Príspevky: 344
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:45 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Luke.cz » Str Sep 26, 2007 6:55 pm

já si dělám pravidelně školu smyku cestou domů. Máme tu takovou bohem zapomenutou křižovatku ve tvaru T která je uprostřed polí, takže je daleko vidět a není do čeho případně vletět. Tak se tam učím projíždět zatáčky driftem.

Poprvé se mi auto ani neutrhlo, tak jsem to podruhé vzal víc zostra a udělal jsem hodiny. Dneska jsem dal ukázkový drift po celé křižovatce. Holt praxe dělá mistra.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod TomAnt » Str Sep 26, 2007 9:09 pm

mosat1 píše:Vyzera to uzasne... Tiez by som si to rad odskusal, aj ked radsej na svojom...


Heh, no to je taka dilema, na jednej strane, clovek to chce samozrejme vyskusat na svojom, na druhej strane, neviem ci by som chcel takto dobrovolne trapit moje auto... Este tie smyky v pohode, ale tie extremne brzdenia a losie vyhybacky e-e...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Maco222 » Str Sep 26, 2007 9:32 pm

Ak by niekto toto chcel vyskusat, robime to my z roboty pre zakaznikov, co nie je problem vas tam dostat.. stoji to myslim 140 Euro na cely den, je v tom aj obed a celkom slusne trate v Pachfurte, cca 25 km od BA. Je to jedno z najmodernejsich stredisiek v Europe, kedze tam sa vyvijaju masiny, ktore idu potom na cviciska do celeho sveta, takze kto by mal zaujem, prosim SS
4.266 cm3 => 1.139 cm3 => 2.148 cm3 => 2.148 cm3.. Co bude dalej? Ze by 4.134 cm3 TDI?
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Tommy76 » Pon Feb 22, 2010 5:30 pm

TomAnt píše:
mosat1 píše:Vyzera to uzasne... Tiez by som si to rad odskusal, aj ked radsej na svojom...


Heh, no to je taka dilema, na jednej strane, clovek to chce samozrejme vyskusat na svojom, na druhej strane, neviem ci by som chcel takto dobrovolne trapit moje auto... Este tie smyky v pohode, ale tie extremne brzdenia a losie vyhybacky e-e...


Radsej trosku potrapit auto a potom ustat "krizu" na ceste, ako mat rozbite auto... Nie je nad to, mat vyskusane, ako sa sprava vlastne auto a kde su jeho moznosti a hranice. Kazde auto je totiz ine a rovnakych situaciach sa moze spravat uplne odlisne!
Tommy, Mazda 5, 2.0 MZR-CD GTA, Mazda 6, 2.2 Revolution
Obrázok užívateľa
Tommy76
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:34 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod TomAnt » Pon Feb 22, 2010 5:48 pm

To je pravda, ale to auto sa sprava odlisne uz aj vtedy, ked ma prazdnu, alebo plnu nadrz, pripadne spolujazdca, pripadne 4 ludi v aute...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Feb 23, 2010 10:44 am

Perfekt, tiez by som si to rad niekedy odskusal, ale ako vravi TomAnt, na vlastnom by som mal strach :ho: , predsa len je to citovka :ho: , je to Mazda, ze :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Tommy76 » Uto Feb 23, 2010 1:29 pm

Ja som si to vyskusal a bolo to velmi dobre a aspon viem, co to moje auticko dokaze. Ako funguje ABS, ESP a vsetky tie moderne elektronicke "pomocky". A nemam pocit, ze by sa s nim cokolvek stalo. Ved keby som sa mal bat toho, co sa mi stane, tak ho mam len na paradu doma na dvore a nikam s nim nejazdim. :?: Ak by totiz tie skoly smyku mohli auto akokolvek poskodit, tak ich neotvoria, resp. daju hned na uvod popodpisovat vselijake prehlasenia a "zodpovednosti" za skodu atd. Nevravim, ze nemam svoje auticko rad, ale netreba byt precitlively. :nene

Ale bol som velmi milo prekvapeny z Mazdy, ze na doske, co hadze do smyku som jediny ustal smyk a nerobilo to so mnou hodiny ako pri vsetkych ostatnych, co boli so mnou v time (Octavia, Auris, Forester, Galaxy, Vectra). :dobry
Tommy, Mazda 5, 2.0 MZR-CD GTA, Mazda 6, 2.2 Revolution
Obrázok užívateľa
Tommy76
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:34 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod canndale » Ned Feb 28, 2010 12:00 am

na takejto akcii som tiez bol, a zhodou okolnosti tiez na focuse ale mojom vlastnom :o) akurat to bola akcia tusim to organizuje tempus na letisku v piestanoch.. tiez su tam klzne plochy a naozaj dostatok hladkeho asfaltu na vsetky manevre..
neni to nejake trapenie pre auto, aspon clovek zisti co dokaze a ako sa sprava, urcite to stoji za tie bubaky

na focus fore ktoreho som este tiez sucastou sme to riesili cez mnozstvenu zlavu, ked sa 12 ludi z fora zhodlo na termine a mali sme akciu specialne pre nas a vyslo to lacnejsie ;)
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pollyanna » Sob Mar 27, 2010 8:39 pm

neviete poradit, kde robia taketo akcie? tiez by som rada zistit, co vsetko shrecik zvladne a kde ma limity..aj ked zimu sme prezili vcelku v zdravi?
pollyanna
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned Jan 31, 2010 5:03 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 29, 2010 10:15 am

Tu dole v Rakusku, par km (mozem zistit presnu adresu), tam sa chodi od nas po novom. V Madarsku na Hungaroringu, v Puchove bolo myslim nieco podobne a po novom by malo byt aj na Slovakia ringu.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod canndale » Uto Mar 30, 2010 9:15 am

myslim ze aj v Piestanoch sa sem tam nieco taketo organizuje pre verejnost
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pavel Rittich » Ned Feb 13, 2011 7:07 pm

Mají to i u nás ve Vysokém Mýtě. Vloni na jaře jsem se taky konečně zůčastnil. Byl jsem tam ten den nejstarší a instruktor mě musel každou chvíli pobízet, abych zrychlil, abych se do smyku vůbec dostal. Něco málo jsem si z toho odnesl, minulý pátek mi to možná pomohlo, že se ze mne nestal chodec :lol .
Ale realita je stejně úplně jiná než kurz: při tom nácviku přesně skoro na metr víš kdy smyk nastane, v praxi tě smyk překvapí. Perfektně bylo znát, jaký vliv mají pneumatiky: pokud jsou na zadní nápravě jiné než na přední, až ve smyku se ukáe, která náprava ujede dřív, široký vzorek neměl šanci, s tím se kluzné folii nealo ani vyjet do kopce. Jediné co se od té doby snažím dodržovat je držení volantu tak, aby člověk i ve smyku věděl, kam míří kola.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť