Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Nova Mazda6

Poslaťod Sedvo » Sob Dec 06, 2008 10:37 am

david.gta píše:Podsvícení GTA je super . Mě dostalo hned od začátku. Já bych určitě neměnil. Ještě jsem přimontoval svítící kryty prahů s modrým nápisem Mazda 6 a chci žluté žárovky hlavně ve dveřích vyměnit za modré , aby všechno ladilo.

Celokožené sedačky bych nechtěl.

Dnes odpoledne u Avionu na dálnici jelo za mnou černé GTA Mazda 6 , nebyls to ty Sedvo ?

Dotaz na Kawu : Podle mluvy předpokládám , že si holčina , tak co ten profil ?
Mince dávam pod područku , telefon do popelníku před řadící pákou a vzadu nikdy sedět nebudu , takže my vůbec nevadí jestli jsou podsedáky krátké nebo dlouhé :o)



Člověče je to možné, pokud to auto bylo jak prase špinavé, tak to jsem byl určitě já. Vyřizoval jsem si něco v Brně a mířil jsem do Olympie.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Sob Dec 06, 2008 10:40 am

Já dávám mobily do loketní opěrky a mám je napojené na bluetooth, takže než vlezu do auta, zapnu si bluetoot v mobilu a auto si to najde. Je pravda, že jsem si to nejdříve musel napárovat, ale je to super věc. Ještě si musím udělat v autě telefonní seznam a bude to vše v pohodě.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod david.gta » Ned Dec 07, 2008 9:17 pm

Párování my udělaly naštěstí v servisu, když jsem ho kupoval. Seznam z telefonu se dá přetáhnout do auta přes blutučko nebo musíš každé číslo zadat samostatně přes pc v autě ?
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Sedvo » Ned Dec 07, 2008 11:52 pm

No to právě nevím, jestli si se dá seznam natáhnout z telefonu do auta. Musím si koupit český návod, tam by to mělo být všechno popsané, v německém co mám, tak tam je x stran o tom.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod david.gta » Pon Dec 08, 2008 10:24 pm

Český manuál jsem si už koupil , ale jěště jsem se nedostal k handsfree. Vidím to na vánoční svátky. Tak tlustou knížku jsem ještě nikdy nepřečetl .Mimochodem stojí 1100 kč bez DPH :nene . Nekupto :o) Škoda , že handsfree nekomunikuje v češtině , zatím ho mám nastavené na angličtinu.

Dneska jsem zjistil první nedostatek na mazdě. Jak mám pořád opřenou levou ruku o područku na dveřích , tak v místě kde si opírám loket mám vytlačený drobný důlek v koženém čalounění :nene Buď se vytlačilo polstrování nebo tam muselo něco pod ním prasknout. Na pravé opěrce naštěstí nic není , asi se tam opírám v celé ploše a né jenom loktem. Po pěti tisících km nic moc. Až tam budu mít 50 tisíc km a vytlačím to ještě víc , tak to budu používat jako další držák na pití nebo si tam budu schovávat tenisáky , když pojedu na tenis :nene A co vy taky tam máte důlky ? :nene
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Sedvo » Uto Dec 09, 2008 12:24 am

Důlek tam zatím nemám. Asi každý sedíme trochu jinak, ale opírám se skoro celou rukou, teda spíš dlaň na řadičce a loket na opěrce.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod david.gta » Uto Dec 09, 2008 9:02 am

Na pravé opěrce taky nic nemám , taky se o to moc neopírám , ale pod levou to tam je vytlačené :nene
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod leichnam » Uto Dec 09, 2008 9:16 am

Davide, ty budeš asi zapasnik sumo :jo
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod majki » Uto Dec 09, 2008 11:36 am

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod david.gta » Sob Dec 13, 2008 12:33 pm

Nový nejsílnější diesel bych chtěl zkusit jak to jede. 185 koníků už je radost řídit. Jenom ta cena o 100000 kč víc v katalogových cenách jak můj benzín 2,5i je docela dost rozdíl , čekal bych menší rozdíl .
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod statham » Str Jan 28, 2009 11:45 am

david.gta píše:Párování my udělaly naštěstí v servisu, když jsem ho kupoval. Seznam z telefonu se dá přetáhnout do auta přes blutučko nebo musíš každé číslo zadat samostatně přes pc v autě ?


Tak se s křížkem po funuse, taky připojím k chlubílkům (nějak jsem pozdě objevil toto fórum u bratrů na slovensku :o) )
Mám svou M6 GTA 2,5i HB od podzimu, čekání 4,5 měsíce (to už bylo o nervy :spik2 ) ale to je holt optimalizovaná japonská výroba. Vidno k něčemu to je, zatím nekrachují.

Stížnosti některých že Mazda má malou příplatkovou výbavu, jsou liché, resp. výběr výbavy u němců je zcela iluzorní. Tam např. příplatek za xenony k základní výbavě prodraží cenu tak, že beztak člověk pak kupuje už vyšší stupeň, takže je to defacto totéž jako u japonských aut. Třeba u Passatu se díky klikání výbavy dá zapomenout na elektronickou klimatizaci, nebo palubní počítač a auto téhle třídy bez toho vypadá docela zvláštně. Proto japonský systém výbav považuji za OK, jediné za co jsem v GTA připlácel byly zadní parkovací senzory, jinak nic nepostrádám.

Ad BlueTooth: Seznam se přetáhnout nedá, bohužel to nefunguje jako např. Parrot, který si to pěkně pokaždé zasynchronizuje. To jsem už mailoval s nějakým helpdeskem mazdy v zahraničí. Ale rozhodně si nehodlám hyzdit a vrtat interiéru. Jinak BT funguje perfektně, telefon hodím do kaslíku pro flašku a jedu.

Jinak se přidávám k postřehum davida.gta - auto jezdí jak má, čím dál lépe, perfektně se zajíždí (pod zkušeným řidičem :spik2 ), hlavně řazení je s japonskou převodovkou skutečně radost. Škoda že v dubnu 2008 ještě nebyla v nabídce verze s 2.5DISI (nebo tím co bude následovat 2.3DISI), to bych býval chtěl tu. Ale 2,5i sedí k M6 moc dobře, je to akorát motor, tichý, výkonný, spolehlivý. Problémy s olejem, malým výkonem, a spotřebou nepozoruji, dle všecho to bylo jen u některých 2,3 v minulosti, a jen u některých, možná to bylo i řidiči, ví bůh.
Podvozek je zcela parádní (měl jsem půjčené týden kombi 2,5i a u krátké verze je jízda lehčí, ladnější), trochu podráždím, konečně od doby fenomenální Primery P11C Sport někdo z japoských kluků vyrobil něco lepšího :o)
Rozblikat systémy stabilizace je na suchu dost nemožné, podařilo se mi to až v extrému v točkách na Macochu (a s kombi).
18" kola jsou prima, dobře to na nich drží ani to není moc tvrdé. Na zimu tam nejdou dát menší jak 17" (velké přední brzdiče), tj. nutné vzít elektrony (většina lidí si asi vezme neorigo), nicméně je dobré do nich koupit bratru za dalších 8tis Kč TPM senzory, jinak budete jezdit až do jara se svítící kontrolkou (fakt to nejde vypnout, ověřeno!)

Co se týče kastle, tak LiftBack je u M6 dle mě naprosto ideální karoserie, jednak vypadá elegantně, druhak má velký a přístupný kufr (otevře se tlama do pekla) a není to taková roura jako kombi, a v neposlední řadě lepší Cx.

Zbytek co jsem nezmínil, funguje jak má, světla svítí, stěrače stírají :) (a děvčata se lepí)
Toť krátký report ode mě, tož ať vám to řádně jezdí!

PS. koukám že je tu pár GTAček z JM..
M6 GTA 2,5i HB
Obrázok užívateľa
statham
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Jan 28, 2009 9:55 am

Poslaťod majki » Str Jan 28, 2009 1:30 pm

No parada :o) , jak tak koukam, tak GTAcek pribyva jak hub po desti tady na foru :palec . Jinak 2.3 DISI by mel nasledovat motor 2.0DISI, kdy, to je otazka, treba 2.2MZR-CD bude v CX-7 az v zari a to ho tam slibili uz ted od ledna, takze to je takova sazka do loterie.
Tak at slouzi :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod statham » Str Jan 28, 2009 2:16 pm

majki píše:No parada :o) , jak tak koukam, tak GTAcek pribyva jak hub po desti tady na foru :palec . Jinak 2.3 DISI by mel nasledovat motor 2.0DISI, kdy, to je otazka, treba 2.2MZR-CD bude v CX-7 az v zari a to ho tam slibili uz ted od ledna, takze to je takova sazka do loterie.
Tak at slouzi :o)


No právě, to kdybych měl čekat až tam začnou montovat 2.x DISI, tak to bych se taky nemusel dočkat. :buuu: A taky možná DISI verze bude zase jen v kastli sedan, což se mi v danou chvíli, s množstvím krámů které nakládám, moc nehodí...
M6 GTA 2,5i HB
Obrázok užívateľa
statham
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Jan 28, 2009 9:55 am

Poslaťod majki » Str Jan 28, 2009 3:37 pm

No to mas pravdu, nejspis bude urcen je pro verzi MPS...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod statham » Štv Jan 29, 2009 9:56 am

majki píše:No to mas pravdu, nejspis bude urcen je pro verzi MPS...


No co by jim to udělalo, kdyby MPS dělali v liftbacku, že? Někam schovají jednu vzpěru a je to :)
M6 GTA 2,5i HB
Obrázok užívateľa
statham
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Jan 28, 2009 9:55 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť