Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Nova Mazda6

Poslaťod majki » Štv Jan 29, 2009 11:49 am

:o) no to je pravda, at si lidi vyberou :o). Budes tu mit galerii?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod statham » Štv Jan 29, 2009 4:13 pm

majki píše: :o) no to je pravda, at si lidi vyberou :o). Budes tu mit galerii?


Ani nevím, co bych do té galerie dával... Moje M6 vypadá naprosto stejně jako ta z tištěného katalogu Mazdy :o)
Ale jednu fotku mám tady :
http://www.mazdaclub.cz/graphics/owners/full/9140_1708_m6_gta_1_art.jpg
Naposledy upravil statham dňa Pia Jan 30, 2009 8:21 pm, celkovo upravené 1
M6 GTA 2,5i HB
Obrázok užívateľa
statham
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Jan 28, 2009 9:55 am

Poslaťod majki » Pia Jan 30, 2009 1:33 pm

Jo to mas upravene tu fotku. Ja si furt rikal, ze to ma jine zadni svetla :D
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod statham » Pia Jan 30, 2009 8:13 pm

majki píše:Jo to mas upravene tu fotku. Ja si furt rikal, ze to ma jine zadni svetla :D


Jj, nějaký voskový efekt na zvýraznění hran :-) Normální fotka mi přišla moc obyčejná...
M6 GTA 2,5i HB
Obrázok užívateľa
statham
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Jan 28, 2009 9:55 am

Poslaťod david.gta » Ned Feb 01, 2009 6:38 pm

statham píše:
18" kola jsou prima, dobře to na nich drží ani to není moc tvrdé. Na zimu tam nejdou dát menší jak 17" (velké přední brzdiče), tj. nutné vzít elektrony (většina lidí si asi vezme neorigo), nicméně je dobré do nich koupit bratru za dalších 8tis Kč TPM senzory, jinak budete jezdit až do jara se svítící kontrolkou (fakt to nejde vypnout, ověřeno!)


Podle prospektů mazdy mají všechny motorizace stejné průměry brzdových kotoučů jak 2,5i , tak by tam mohli jít dát 16. ne ? I když já bych si 16 nikdy nedal na GTA.

Ještě jeden laický dotaz. Jak to že benzínová 2,5 i s výkonem 170 k má lepší zrychlení podle manuálu mazdy jak nový disel 2,2 185 k ? 2,5i sedan 8s , 2,2 nafta 8,3s.
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Kubis » Ned Feb 01, 2009 8:43 pm

u nafty musíš častěji řadit protože nemáš takový rozsah otáček jak u benzínu
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Sedvo » Pon Feb 02, 2009 12:04 pm

david.gta píše:
statham píše:
18" kola jsou prima, dobře to na nich drží ani to není moc tvrdé. Na zimu tam nejdou dát menší jak 17" (velké přední brzdiče), tj. nutné vzít elektrony (většina lidí si asi vezme neorigo), nicméně je dobré do nich koupit bratru za dalších 8tis Kč TPM senzory, jinak budete jezdit až do jara se svítící kontrolkou (fakt to nejde vypnout, ověřeno!)


Podle prospektů mazdy mají všechny motorizace stejné průměry brzdových kotoučů jak 2,5i , tak by tam mohli jít dát 16. ne ? I když já bych si 16 nikdy nedal na GTA.


Tak já jsme si na GTA 16" dal. A není to zase taková tragédie, tak jak jsem si myslel.
:ho: Ikdyž to bude asi tím, že auto je pořád brutálně špinavé.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pon Feb 02, 2009 2:33 pm

Sedvo, citis nejaky markantni rozdil v chovani a tvrdosti podvozku, kdyzs to hodil na 16"?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Pon Feb 02, 2009 2:54 pm

Je to komfortnější, zatáčky neprojíždím tak rychle :ho: , ale celkově to sedí pořád velice dobře. Jízdní vlastnosti jsou pořád naprůměrné.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod david.gta » Str Feb 04, 2009 1:51 pm

Na dálnici D2 jsou 16 asi dobrá volba. I když na 18 se to taky dá. A taky mám auto pěkně špinavé , musím ho ovapkovat.
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Sedvo » Str Feb 04, 2009 2:28 pm

Já bych koupil 18", ale zase najedu dost kilometrů, tak to nemá smysl, přes léto to stačí. Ale je pravda, že na těch 18" se to dá,ale v pravém pruhu moc dlouho jet nemůžeš. :ho:
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Janoff » Uto Feb 10, 2009 7:04 pm

zdravím .... Viete mi niekto povedať ako funguje tá funkcia AFS čo mám v mazde 6 ? Neviem či tomu chápem dobre, ale tá guľa (xenon) sa má otáčať podľa volantu v zákrutách ? Alebo v čom spočíva funkcia adaptivne svetlomety ?
NEW Mazda 6 - 2.0 MZR / HB / TE PLUS / EBEN METALIC Obrázok
Obrázok užívateľa
Janoff
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Jún 13, 2008 3:33 pm
Bydlisko: SLOVAKIA

Poslaťod david.gta » Uto Feb 10, 2009 10:40 pm

Musíš vylézt ven z auta a podívat se , co ti tam svítí na víc na jedné strane , ale sám sem to taky ještě neudělal . :ho: Nic se tam podle mě nenatáčí , jenom se tam rozvítí navíc žarovka nebo diody. U octavek jsem si všiml , že se jim rozsvicuje při zatáčení jako přisvícení mlhovka. Ale sedvo to má určitě detailně nastudované , on nám to řekne , at nemusíme chodit ven před auto a sledovat co se tam deje. :palec
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Sedvo » Str Feb 11, 2009 1:07 pm

AFS funguje v rychlostech nad 10 km/h, to znamená že když auto stojí, tak to nejede.

AFS OFF je vypínání přisvěcování. A přisvěcuje se speciálním světlem

Obrázok

Jak je čočka a blinkr, tak mezi nimi je obrysovka a taky žárovka na přisvěcování, kde je to přesně nastavené pod určitým úhlem.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Str Feb 11, 2009 1:15 pm

Adaptivní smětlomety - se přizpůsobují stylu jízdy, náklonu a zatížení auta, někdy mi připadá, že i když prší, tak svítí vÝš atd.

U svého auta jsem si všiml, že při zrychlení (např. z města) a do kopce, tak se světla přizvednou a přisvítí cestu, ale např. při jízdě po rovině a ustálenou rychlostí, tak se mírně sklopí atd.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť