Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rozvody

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Rozvody

Poslaťod Ricko » Ned Máj 06, 2007 9:38 pm

Doprial som mojej mazde new rozvody, vymenil som tam vsetko co sa dalo, btw nechapem taku nelogicku vec: v servisoch po 90tis km vymienaju iba rozvodovy remen, vsetky ostatne veci nechavaju povodne, co mi potvrdili aj v servise mazda, dost som sa zacudoval kedze ja som ich menil po 140tis. km kedze som si nebol isty remenom, aj to bolo "gates" tak som dal "contitech", kladky "nipparts", hydraulicky napinak "madza" ten stal 7500 sk brutalna cena, vodna pumpa "mazda". Ked mi to chalan vymenil tak som si vsimol ze vodna pumpa by uz vela nevydrzala lebo uz bola trosku pretecena, kladky mali tiez uz za sebou nieco boli trosku fialove :) a hydraulicky napinak ten bol zoslahany dost.. za robotu som neplatil nic mal som to vymenene cca za necely den. uz som na mazde vymenil vsetko co sa dalo po motorickej stranke, vsetky remene atd. Dalej v mazde doporucuju olej menit po 15tis. km co sa mi zda na diesel dost dlha doba ale verim ze mazda by to vydrzala. menim ho po 10tis. km kedze to akurat vychadza ze zozere 0,7 l oleja na 10tis. km. mozno sa docka este stabilizatorov novych ale skor nie kedze jazdim iba po dialnici 90 % tak vyzeraju v poho..
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod Michal 4WS » Ned Máj 06, 2007 10:01 pm

Pekne!!! :tlesk: :tlesk: :tlesk:
A finálna cena teda?
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Sedvo » Ned Máj 06, 2007 11:04 pm

Já měním po 20-tis. a v pohodě. Těch 15 by to v pohodě zvládla.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod tomasicek » Pon Máj 07, 2007 7:17 am

Ricko píše:Doprial som mojej mazde new rozvody, vymenil som tam vsetko co sa dalo, btw nechapem taku nelogicku vec: v servisoch po 90tis km vymienaju iba rozvodovy remen, vsetky ostatne veci nechavaju povodne, co mi potvrdili aj v servise mazda, dost som sa zacudoval kedze ja som ich menil po 140tis. km kedze som si nebol isty remenom, aj to bolo "gates" tak som dal "contitech", kladky "nipparts", hydraulicky napinak "madza" ten stal 7500 sk brutalna cena, vodna pumpa "mazda". Ked mi to chalan vymenil tak som si vsimol ze vodna pumpa by uz vela nevydrzala lebo uz bola trosku pretecena, kladky mali tiez uz za sebou nieco boli trosku fialove :) a hydraulicky napinak ten bol zoslahany dost.. za robotu som neplatil nic mal som to vymenene cca za necely den. uz som na mazde vymenil vsetko co sa dalo po motorickej stranke, vsetky remene atd. Dalej v mazde doporucuju olej menit po 15tis. km co sa mi zda na diesel dost dlha doba ale verim ze mazda by to vydrzala. menim ho po 10tis. km kedze to akurat vychadza ze zozere 0,7 l oleja na 10tis. km. mozno sa docka este stabilizatorov novych ale skor nie kedze jazdim iba po dialnici 90 % tak vyzeraju v poho..


Mozem potvrdit, aj mne vymenili iba remen....ale zas na druhej strane radsej prvovyroba, ktora vydrzi 2x tolko co druhovyroba :mrk
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Doktor » Pon Máj 07, 2007 8:01 am

Pri servisovaní rozvodov nemeniť napínacie kladky/hydraulické napináky je holý nezmysel!!! Nerobte to, resp. trvajte na výmene. Mením rozvody á 100 000km a pohodka. Keď vidím tie kladky po 100 000km, majú dosť.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod PePa » Pon Máj 07, 2007 8:37 am

Ja som sa pri 1. vymene (90 000) dohodol so servisom (Mazda servis v Rak.), ze nech vymenia co bude treba. Povedali, ze menili len remen, ze kladky boli uplne O.K. Pri druhej vymene som trval na tom, nech vymenia vsetko.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Doktor » Pon Máj 07, 2007 12:03 pm

PePa píše:Ja som sa pri 1. vymene (90 000) dohodol so servisom (Mazda servis v Rak.), ze nech vymenia co bude treba. Povedali, ze menili len remen, ze kladky boli uplne O.K. Pri druhej vymene som trval na tom, nech vymenia vsetko.


Ako myslíte...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod PePa » Pon Máj 07, 2007 12:14 pm

Doktor píše:
PePa píše:Ja som sa pri 1. vymene (90 000) dohodol so servisom (Mazda servis v Rak.), ze nech vymenia co bude treba. Povedali, ze menili len remen, ze kladky boli uplne O.K. Pri druhej vymene som trval na tom, nech vymenia vsetko.


Ako myslíte...

Nepochopil si. Mas uplnu pravdu, malo by sa to menit vzdy vsetko, len ked mi z autorizovaneho servisu zavolaju, ze ci to naozaj chcem vymenit, ze vraj to vobec nie je potrebne, tak som sa ulakomil a riskol to. Pri kazdej dalsej vymene sa meni naozaj vsetko. Tiez som sa cudoval, ze po 90 000 km je to uplne O.K.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Doktor » Pon Máj 07, 2007 1:59 pm

PePa píše:Nepochopil si. Mas uplnu pravdu, malo by sa to menit vzdy vsetko, len ked mi z autorizovaneho servisu zavolaju, ze ci to naozaj chcem vymenit, ze vraj to vobec nie je potrebne, tak som sa ulakomil a riskol to. Pri kazdej dalsej vymene sa meni naozaj vsetko. Tiez som sa cudoval, ze po 90 000 km je to uplne O.K.


Nie, ja to chápem, ale ide o to, že je to diel, ktorý tam zadekluješ na ďalších 90 000km a nevidíš na neho. Ja som vždy trval na výmene, vymontované súčiastky mi dali za pravdu. Motor sa po takejto oprave vždy výrazne stíši.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Wlado » Pon Máj 07, 2007 2:20 pm

Super si sa postaral o svoju Mazdu :tlesk:
Obrázok užívateľa
Wlado
Prispievateľ
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 7:17 am
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Sedvo » Pon Máj 07, 2007 4:37 pm

Doktor píše:
PePa píše:Nepochopil si. Mas uplnu pravdu, malo by sa to menit vzdy vsetko, len ked mi z autorizovaneho servisu zavolaju, ze ci to naozaj chcem vymenit, ze vraj to vobec nie je potrebne, tak som sa ulakomil a riskol to. Pri kazdej dalsej vymene sa meni naozaj vsetko. Tiez som sa cudoval, ze po 90 000 km je to uplne O.K.


Nie, ja to chápem, ale ide o to, že je to diel, ktorý tam zadekluješ na ďalších 90 000km a nevidíš na neho. Ja som vždy trval na výmene, vymontované súčiastky mi dali za pravdu. Motor sa po takejto oprave vždy výrazne stíši.



A velice bych se divil, jestli by uznali reklamaci v případě, že vyjedu ze servisu a praskla by nějaká kladka a motůrek by se hezky potkal. Kámoši co servisují auta, tak pokud by někdo trval na výměně jenom rozvodového řemene, tak na to záruku nedají.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod misko42 » Pon Máj 07, 2007 9:03 pm

presne,doktor ma pravdu.mne v servise u bj vtedy povedali ze najlepsie je vymenit vsetko,vsetky kladky nie len remen lebo ze ta kladka uz ma nieco za sebou a nikdy neviem kedy bo to mohlo prasknut ci co to.
Ale zas by som bol ozaj zvedavy ako by sa postavil k tomu servis ktory povedal ze kladky menit netreba,vylezies praaaask... ze co potom...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Ricko » Uto Máj 08, 2007 2:23 pm

Michal 4WS píše:Pekne!!! :tlesk: :tlesk: :tlesk:
A finálna cena teda?
stalo to dokopy 18tis. sk, tie kladky maju dost su cele fialove, vodna pumpa by za chvilu zacala tiect, bola cela otecena, neviem kolko by vydrzala, a napinak som rozobral a ta pruzinka vnutri ci to napina zase nie je az taka silna aby vydrzala 200tis km.. takze urcite by to tolko nevydrzalo..
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod tomasicek » Uto Máj 08, 2007 7:59 pm

Ja sa tu nechcem a nebudem hadat, ale ak ti v servise povedia, ze to pri prvom raze nemenia tak to nemenia.Okrem toho, ich aj dost chapem kedze ani v navode nic o meneni kladiek a napinaku nieje. Stale sa spomina iba rozvodovy remen resp. timing belt.
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod tomasicek » Uto Máj 08, 2007 8:02 pm

misko42 píše:presne,doktor ma pravdu.mne v servise u bj vtedy povedali ze najlepsie je vymenit vsetko,vsetky kladky nie len remen lebo ze ta kladka uz ma nieco za sebou a nikdy neviem kedy bo to mohlo prasknut ci co to.
Ale zas by som bol ozaj zvedavy ako by sa postavil k tomu servis ktory povedal ze kladky menit netreba,vylezies praaaask... ze co potom...


Pri tvojich kilometroch by som urcite menil aj kladky. Ja som menil remen pri 82 000 a nebudem cakat az do 172 000km proste to vymenim napr. pri 150 000km aj s kladkami. Zas tie intervaly az tak nedodorzujem.
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron