Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rozvody

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Ricko » Uto Máj 08, 2007 8:25 pm

tomasicek píše:
misko42 píše:presne,doktor ma pravdu.mne v servise u bj vtedy povedali ze najlepsie je vymenit vsetko,vsetky kladky nie len remen lebo ze ta kladka uz ma nieco za sebou a nikdy neviem kedy bo to mohlo prasknut ci co to.
Ale zas by som bol ozaj zvedavy ako by sa postavil k tomu servis ktory povedal ze kladky menit netreba,vylezies praaaask... ze co potom...


Pri tvojich kilometroch by som urcite menil aj kladky. Ja som menil remen pri 82 000 a nebudem cakat az do 172 000km proste to vymenim napr. pri 150 000km aj s kladkami. Zas tie intervaly az tak nedodorzujem.
ak ich budes dodrzovat mas istotu.. a mozes napr pri predaji uistit kupujuceho ze vtedy a vtedy to bolo menene...
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod tomasicek » Str Máj 09, 2007 7:43 am

Ricko píše:
tomasicek píše:
misko42 píše:presne,doktor ma pravdu.mne v servise u bj vtedy povedali ze najlepsie je vymenit vsetko,vsetky kladky nie len remen lebo ze ta kladka uz ma nieco za sebou a nikdy neviem kedy bo to mohlo prasknut ci co to.
Ale zas by som bol ozaj zvedavy ako by sa postavil k tomu servis ktory povedal ze kladky menit netreba,vylezies praaaask... ze co potom...


Pri tvojich kilometroch by som urcite menil aj kladky. Ja som menil remen pri 82 000 a nebudem cakat az do 172 000km proste to vymenim napr. pri 150 000km aj s kladkami. Zas tie intervaly az tak nedodorzujem.
ak ich budes dodrzovat mas istotu.. a mozes napr pri predaji uistit kupujuceho ze vtedy a vtedy to bolo menene...


Zle si to pochopil. Nododrzujem v tom zmysle ze necakam kym to bude 90 000km ale menim to skor.

Ked budes predavat auto aj tak ti nikto nevueri ci si tie kladky menil. Povedat mozem hocico, ty by si niekomu veril koho nepoznas? Tlmice, dosticky a pod. veci vidis ci su vymenene ale rozvody, olej, olejovy filter...ako to zistis? Proste to vymenis aby si sa citil lepsie....
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod PUMA » Str Máj 16, 2007 2:36 pm

tiez som zaciatkom roka menil rozvodovy remen aj kladky.....auto ma najazdenych 190tisic a nadpisy na remeni boli uz dost vydrate a kladky mali miernu volu v loziskach...po vymene je pocut mierne piskanie, stupnujuce sa s otackami, cim to moze byt? Remen a kladky , asi neboli originaly, ale kupil som najdrahsie, co mali v obchode :-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Enzo » Ned Máj 20, 2007 10:30 pm

Niektore remene piskaju a neurobis s tym vobec nic. Je to materialom. Skus pouzit na remen mydlo alebo parafin. Normalne pri beziacom motore priloz k remenu mydlo alebo sviecku. Malo by to prestat.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Ricko » Pon Máj 21, 2007 7:59 pm

piskat moze akurat tak klinovy remen na alternatore alebo klime. urcite nie na rozvodoch...
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod Bootleg » Pon Máj 21, 2007 8:00 pm

Urcite nie klinovy, ale drazkovy.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron