Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Novy olej pre V6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Bootleg » Str Mar 21, 2007 5:07 pm

Zoran píše:Valvoline je podla mna dobra volba som zvedavy ci budes mat nejaky iny pocit ako pri PC, predpokladam, ze nie..


No divil by si sa, ale rozdiel je dost velky! Sam som bol prekvapeny, ale veril som nazorom ludi, ktori maju MX3 v USA a ti mi tento olej odporucili. V com je lepsi.. motor sam o sebe stichol, takisto sa zda, ze sa lepsie premazavaju casti, na ktore posobi trenie (nebudem pouzivat pojem frikcia, aby to neudieralo do oci stale), znizil sa klepot prave tej suciastky, ktoru idem menit a podobne.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Zoran » Str Mar 21, 2007 5:30 pm

Steve píše:
Zoran píše:Valvoline je podla mna dobra volba som zvedavy ci budes mat nejaky iny pocit ako pri PC, predpokladam, ze nie..


No divil by si sa, ale rozdiel je dost velky! Sam som bol prekvapeny, ale veril som nazorom ludi, ktori maju MX3 v USA a ti mi tento olej odporucili. V com je lepsi.. motor sam o sebe stichol, takisto sa zda, ze sa lepsie premazavaju casti, na ktore posobi trenie (nebudem pouzivat pojem frikcia, aby to neudieralo do oci stale), znizil sa klepot prave tej suciastky, ktoru idem menit a podobne.
teraz si ma trosku zmiatol, co je podla teba lepsie? :roll
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Str Mar 21, 2007 5:33 pm

Zoran píše:
Steve píše:
Zoran píše:Valvoline je podla mna dobra volba som zvedavy ci budes mat nejaky iny pocit ako pri PC, predpokladam, ze nie..


No divil by si sa, ale rozdiel je dost velky! Sam som bol prekvapeny, ale veril som nazorom ludi, ktori maju MX3 v USA a ti mi tento olej odporucili. V com je lepsi.. motor sam o sebe stichol, takisto sa zda, ze sa lepsie premazavaju casti, na ktore posobi trenie (nebudem pouzivat pojem frikcia, aby to neudieralo do oci stale), znizil sa klepot prave tej suciastky, ktoru idem menit a podobne.
teraz si ma trosku zmiatol, co je podla teba lepsie? :roll


Momentalne? Valvoline.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Zoran » Str Mar 21, 2007 5:40 pm

Steve píše:
Zoran píše:
Steve píše:
Zoran píše:Valvoline je podla mna dobra volba som zvedavy ci budes mat nejaky iny pocit ako pri PC, predpokladam, ze nie..


No divil by si sa, ale rozdiel je dost velky! Sam som bol prekvapeny, ale veril som nazorom ludi, ktori maju MX3 v USA a ti mi tento olej odporucili. V com je lepsi.. motor sam o sebe stichol, takisto sa zda, ze sa lepsie premazavaju casti, na ktore posobi trenie (nebudem pouzivat pojem frikcia, aby to neudieralo do oci stale), znizil sa klepot prave tej suciastky, ktoru idem menit a podobne.
teraz si ma trosku zmiatol, co je podla teba lepsie? :roll


Momentalne? Valvoline.
to som rad... a myslim si ze ten olej aj je naozaj o niecom inom... vyvoj sa zadarmo robit neda, to na margo PC...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Str Mar 21, 2007 5:43 pm

Zoran píše:vyvoj sa zadarmo robit neda, to na margo PC...

Nechapem celkom co tim chtel autor rici...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zoran » Str Mar 21, 2007 5:48 pm

TomAnt píše:
Zoran píše:vyvoj sa zadarmo robit neda, to na margo PC...

Nechapem celkom co tim chtel autor rici...
nic tome, nechcem to rozoberat znovu... myslim si ze to je jasne co autor chcel povedat, ávsak kolko ludi, tolko chuti...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Str Mar 21, 2007 5:50 pm

Ak rozumiem tomu spravne, tak tvrdis, ze PC je lacny olej a preto do jeho vyvoja ide malo penazi. Tak?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Str Mar 21, 2007 6:35 pm

Ja som tam mal po kupe auta nieco divne a nikto nevie, kolko tisic km sa na tom najazdilo. Ked mi to v Mazde vymenili (za Castrol), tak tiez motor stichol.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zoran » Str Mar 21, 2007 7:10 pm

TomAnt píše:Ak rozumiem tomu spravne, tak tvrdis, ze PC je lacny olej a preto do jeho vyvoja ide malo penazi. Tak?
urcite menej ako napr. v TEXACU, Castrole resp. British Petroleum, Shelle alebo v Exxone... A mimochodom ked sa do toho hlbsie pozrieme PC je Bckovy produkt od Castrolu resp od BP... Asi tak ako Madit od Mollu...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Str Mar 21, 2007 7:48 pm

Zoran píše:A mimochodom ked sa do toho hlbsie pozrieme PC je Bckovy produkt od Castrolu resp od BP... Asi tak ako Madit od Mollu...

Toto ma hlbsie zaujima, dodaj prosim linky, podklady, proste nieco na zaklade coho sa to tvrdenie zaklada... celkom by som si pocital, ake su vlastne na pozadi vztahy... Dik vopred...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Mar 21, 2007 9:03 pm

Castrol a BP je jeden smejd, Shell a Valvoline (co je vlastne VAT) maju svoje vlastne rafinerie, ostatni od nich nakupuju a leju do toho svoje somariny. Madit no comment, neviem, kto to moze povazovat za olej. :o) Co sa tyka PC, behal v 6-ke, pokial nevyschol pramen a tam to bolo mnam. Tak by som to zhrnul asi, ze co motor, to ina chut na olej, jou? No fight.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Ricko » Str Mar 21, 2007 9:53 pm

ja pouzivam BP 10w40, kedze ho mam za 200 sk/l tak sa mi to oplati davat ho do auta pretoze menim olej kazde necele 3 mesiace.. pouzival som, castrol, valvoline, delphi, shell. je to uplne podla mna suma fuk kedze nahanam kazdy den auto cca 120 km a nesetrim ho, najvacsi problem som mal asi so shellom kedze motor ho zral asi najviac...
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod Sedvo » Str Mar 21, 2007 11:32 pm

Teď záleží od koho kupuje Castrol. PC si vše vyvíjí sám, protože mám strach, že někdo se bude cpát do Kanady. Ale taky záleží pro jaké trhy PC oleje vyvíjí, pokud pro severoamerický, tak třeba ta kvalita nebu nějaká zázračná, ale to by sami byly proti sobě.
Pokud Castrol nakupuje od VAT, tak je přece jedno jestli do motoru leju Castrol nebo Valvoline. Dalším hlediskem je cena v tomto smyslu je jasné, že vítězí Valvoline.
Potom Castrol a BP nemůžou být šmejdi,jenom mají dobrý marketing.

A co si myslíte o OMV?
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Bootleg » Str Mar 21, 2007 11:42 pm

Smejd s dobrym marketingom, hm? Ja by som to videl takto. Ved je to aj v zivote tak, nejaky clovek s prepacenim hovno vie, ale obkecavat bude aj hodinu o tom h...e, co vie. :o) A nakoniec presvedci druhu stranu, nech si o nom mysli, ze je profik. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Zoran » Str Mar 21, 2007 11:51 pm

TomAnt píše:
Zoran píše:A mimochodom ked sa do toho hlbsie pozrieme PC je Bckovy produkt od Castrolu resp od BP... Asi tak ako Madit od Mollu...

Toto ma hlbsie zaujima, dodaj prosim linky, podklady, proste nieco na zaklade coho sa to tvrdenie zaklada... celkom by som si pocital, ake su vlastne na pozadi vztahy... Dik vopred...
http://en.wikipedia.org/wiki/British_Petroleum_Canada


BP retail operations disappeared from Canada in the early 1980s and replaced by Petro Canada outlets.

"BP maloobchodne operacie zmizli z Kanady v zaciatku 80tych rokov a boli nahradene filialkami petro canada.... - inac povedane nazvova vymena v ramci kralovskych firiem comonwealthu.
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť