Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Světla na denní svícení

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Sedvo » Sob Feb 24, 2007 4:17 pm

Hele Black, proč teda Audi má už integrované světla na denní svícení? Taky jsou to jenom bludičky a nejdou vidět? Jenom se tak ptám. Nic proti.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Sob Feb 24, 2007 11:29 pm

Sedvo píše:Hele Black, proč teda Audi má už integrované světla na denní svícení? Taky jsou to jenom bludičky a nejdou vidět? Jenom se tak ptám. Nic proti.
Až potkám Audi tak se podívám a řeknu ti, ale já pořád nechápu proč nejde svítit potkávačkami, vysvětli mi to nějak rozumně Sedvo, myslím úplně vážně a nerýpu, vysvětli mi prosím proč používat světla pro denní svícení oproti potkávačkám.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Ivan BA » Ned Feb 25, 2007 12:20 am

Zaslal(a): Ne Feb 11, 2007 2:49 pm Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

Ivan BA Napísal(a):
Black Napísal(a):
Připadá mi, že se v poslední době mění téma Chci se pochválit, v rubriku Mám něco nového, tak mi nadejte. Tady přece píší lidé, co mají radost, že si nějakým způsobem zvelebili svoji Mazdičku a místo toho, aby se radovali jim někteří nadávají.


Ale Black, nikto tu nikomu nenadáva, každý sa len vyjadruje za seba ku xenonom.

Bohužel musím částečně souhlasit s Black neb mě to opravdu taky někdy tak připadá... Na druhou stranu právo na názor by mělo být svaté. Akorát že to asi nepatří do tématu "Chci se pochválit" ale někam jinam... kam by se třeba napsalo "Co si myslíte o xenonech??" a tam diskutovat

Je to trochu vytrhnuté z konceptu, ale Black, nerobíš to čo vyčítaš druhým?
Mne sa tie lampy páčia a chcem aj ja, len ich nemám kam dať a auto na ceste cez deň vidím aj bez tých svetiel a neni ich málo.
Ja chcem LED lampy, čo budú svietiť stále, poradí niekto?
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivan BA » Ned Feb 25, 2007 12:25 am

príspevok predtým je vytrhnutý z temy : xenony
nevedel som to nejako zvýrazniť a oddeliť - sorry

Ahoj Black :tlesk:
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Black » Ned Feb 25, 2007 12:28 am

Ivan BA píše:príspevok predtým je vytrhnutý z temy : xenony
nevedel som to nejako zvýrazniť a oddeliť - sorry

Ahoj Black :tlesk:
Ahojky Ivane, já se jen snažím, aby mi tu někdo vysvětlil výhody světel pro denní svícení oproti potkávačkám :mrk . Ale máš pravdu asi to dělám a omlouvám se za to :oops , možná by bylo nejlepší založit téma na srovnání obou systémů světel.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Beaver » Ned Feb 25, 2007 9:19 am

Black píše:
Sedvo píše:Hele Black, proč teda Audi má už integrované světla na denní svícení? Taky jsou to jenom bludičky a nejdou vidět? Jenom se tak ptám. Nic proti.
Až potkám Audi tak se podívám a řeknu ti, ale já pořád nechápu proč nejde svítit potkávačkami, vysvětli mi to nějak rozumně Sedvo, myslím úplně vážně a nerýpu, vysvětli mi prosím proč používat světla pro denní svícení oproti potkávačkám.


Potkavacky jsou urceny pro bezne sviceni bez oslnovani ostatnich na silnici, proto se jmenuji taky "tlumena svetla" a od toho se odviji jejich nastaveni a vykon (musi zvladnout osvitit silnci pro normalni jizdu). Jelikoz se tam pouzivaji halogenove zarovky, vyviji se nejake teplo a proto se to cele musi chladit - to se normalne deje jizdou proudem vzduchu na sklo. Sice to vetsina lidi povazuje za nepodstatne, ale zarovky se trochu rychleji opotrebuji, alternator taky, u nekterych aut se muzou teplem deformovat paraboly atd. Oproti tomu svetla pro denni sviceni jsou ciste pro zvyrazeni auta, proto maji i k tomuto ucelu navrzene ryhovani skel nebo paraboly - v noci si s nima moc neposvitis. Za slunecneho dne neuvidis ani DRL ani tlumeny svetla, za beznych podminek jsou DRL naprosto neprehlednutelne a i diky tomu si je obcas policajti pletou s mlhovkama (pokud za tebou ale nekdo pojede s mlhovkama a DRL, rozdil poznas naprosto jasne). Navic je nezapomenes zapnout :mrk Ale nikdo ti s tlumenyma jezdit nezakazuje :o)

Jinak u mrkacek neni co resit - vyklopeny svetla zvysujou celni odpor a navic se o ne zabiji hmyz, kterej jde pak blbe dolu :lol
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod gathis » Ned Feb 25, 2007 10:09 am

Black píše:
Ivan BA píše:príspevok predtým je vytrhnutý z temy : xenony
nevedel som to nejako zvýrazniť a oddeliť - sorry

Ahoj Black :tlesk:
Ahojky Ivane, já se jen snažím, aby mi tu někdo vysvětlil výhody světel pro denní svícení oproti potkávačkám :mrk . Ale máš pravdu asi to dělám a omlouvám se za to :oops , možná by bylo nejlepší založit téma na srovnání obou systémů světel.


ta hlavní výhoda v tomto případě je, že nemusíš vyklápět světla.... tzn. lepší aerodynamika a vzhled, nižší hluk, spotřeba (v důsledku lepšího obtékání vzduchu)....
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Sedvo » Ned Feb 25, 2007 7:17 pm

Black, tak Beaver ti odpověděl. Chápeš? Prostě jsou to světla, aby si byla vidět.

U té Audi to ani nepoznáš, protože se to jeví jako normální potkávačka, ikdyž je auto vybaveno xenonama.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Ned Feb 25, 2007 8:31 pm

Sedvo píše:Black, tak Beaver ti odpověděl. Chápeš? Prostě jsou to světla, aby si byla vidět.

U té Audi to ani nepoznáš, protože se to jeví jako normální potkávačka, ikdyž je auto vybaveno xenonama.
Ano chápu stačilo mi to tak vysvětlit a neměla bych jakékoliv námitky, Beaver to moc hezky napsal a já už konečně vím, proč mít světla pro denní svícení, stačilo to tak rozumně a logicky vysvětlit a ne napadat jako Koudy.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Ned Feb 25, 2007 9:03 pm

Víš, Koudy se do tebe pustil jenom proto, že jsi si to nevyhledala informace a začala si denní světla hned odsuzovat. Prostě bylo by lepší než něco napsat, tak si o tom zjistit informace. Když ti to potom někdo vysvětlí a usoudíš, že asi něco na těch světlech je, tak je to docela pozdě.


Kdyby si požádála ať ti někdo vysvětlí co to ty denní světla jsou, tak v poho. Ty si se do těch světel hned pustila, že jsou na h....
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Pon Feb 26, 2007 1:18 am

Beaver píše:Jinak u mrkacek neni co resit - vyklopeny svetla zvysujou celni odpor a navic se o ne zabiji hmyz, kterej jde pak blbe dolu :lol

gathis píše:ta hlavní výhoda v tomto případě je, že nemusíš vyklápět světla.... tzn. lepší aerodynamika a vzhled, nižší hluk, spotřeba (v důsledku lepšího obtékání vzduchu)....


S tím naprosto souhlasím, u BGčka mrkačky ohledně té aerodynamiky opravdu není co řešit 8-)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Feb 26, 2007 9:44 am

Tak jsem byl pár dní mimo a tady se to hádá na mém příspěvku :twisted
Abych to uzavřel: Ta světla se mi líbila, proto jsem si je nechal namontovat. Splňují požadavek být viděn a zapínají se automaticky, neriskuji pokutu. V autě mám indikátor napětí - z něj je vidět, že při svícení potkávacími světly se baterka až tak moc nedobíjí - při těch přídavných světlech na denní svícení ano, mají menší výkon. Proto taky neoslňují! Při rozsvícených potkávacích se automaticky vypnou, takže zase neosňují. Vyklápění potkávaček má chránit světla - při trvalém svícení ztrácí smysl, opravdu jen zvyšuje odpor. Potkávací světla se mají chladit proudem vzduchu za jízdy. Kdybych měl automatické rozsvěcení zapojené na potkávačky, tak když nastartuju a zůstanu stát (na někoho čekám), světla se samozřejmě nechladí - zkracuje se životnost. U těch přidaných jde o houby, mají malou spotřebu. Nikomu je nevnucuju, mě se líbí a šmytec!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť