Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Xenóny

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Feb 11, 2007 6:34 pm

Black píše:
323.Hans.626 píše:
Ivan BA píše:
Black píše:Připadá mi, že se v poslední době mění téma Chci se pochválit, v rubriku Mám něco nového, tak mi nadejte. Tady přece píší lidé, co mají radost, že si nějakým způsobem zvelebili svoji Mazdičku a místo toho, aby se radovali jim někteří nadávají.


Ale Black, nikto tu nikomu nenadáva, každý sa len vyjadruje za seba ku xenonom.

Bohužel musím částečně souhlasit s Black neb mě to opravdu taky někdy tak připadá... Na druhou stranu právo na názor by mělo být svaté. Akorát že to asi nepatří do tématu "Chci se pochválit" ale někam jinam... kam by se třeba napsalo "Co si myslíte o xenonech??" a tam diskutovat 8-)
ano klidně ať si někdo v pokecu založí téma o xenonech, ale rozhodně bych tady lidem nekazila radost krotikou, když je to rubrika chci se pochválit.

Přesně takhle jsem to myslel jak říkáš :zit
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 11, 2007 8:35 pm

Zoran píše:
TomAnt píše:Dnes za mnou zastavilo nejake SUV s xenonmi. Nepochybujem o tom, ze tie xenony mal nastavene v poriadku, mozno aj dokonale.

Ale na veci nic nemeni to, ze vyska jeho svetiel bola presne vo vyske mojich oci... A teraz co? Nic, moj zrak bol v prdeli. Vsetko bolo koser, podla vyhlasky, ziadne cernoty. Akurat ze ja som nic nevidel... Tak co je teraz spravne?
mhh kedy nemal xenony tak akoze vidis vpoho, hej? :koule :lol


Nie, nevidim v poho, ale nechcem tu spravit fyzikalne porovnanie svietivosti xenonovej vybojky a halogenovej ziarovky, sa zasa zamotame do vzrocov a prt z toho :ho:

Proste vravim jedno, uvidime ked budeme mat xenony viac ako polovica aut na cestach.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Ned Feb 11, 2007 8:37 pm

huraaaaaaaaaaa aj jaaaaaaaaa, aj jaaaaaaaaaaa
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 11, 2007 8:41 pm

Black píše:Připadá mi, že se v poslední době mění téma Chci se pochválit, v rubriku Mám něco nového, tak mi nadejte. Tady přece píší lidé, co mají radost, že si nějakým způsobem zvelebili svoji Mazdičku a místo toho, aby se radovali jim někteří nadávají.


Vies co je zaujimave? (odhliadnuc od obsahu, lebo s tym sa da povedzme suhlasit)

Ze sa ozve s tymto prave Black, dovolim si tvrdit, jeden z najvacsich off-topicarov na fore... (a za tym si stojim, ak nesuhlasis, nesuhlas, ale mozme spravit statistiku)

Keby to napisal napriklad Misak, od ktoreho som nevidel JEDINY off-topic za celu historiu fora, tak nepoviem ani makke F... Ale sorry Black, od teba mi to pride ako zly zart...

P.S. Ak chcete, odstrihnem to cele od kritickych prispevkov do Pokecu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Ned Feb 11, 2007 8:44 pm

TomAnt píše:
Black píše:Připadá mi, že se v poslední době mění téma Chci se pochválit, v rubriku Mám něco nového, tak mi nadejte. Tady přece píší lidé, co mají radost, že si nějakým způsobem zvelebili svoji Mazdičku a místo toho, aby se radovali jim někteří nadávají.


Vies co je zaujimave? (odhliadnuc od obsahu, lebo s tym sa da povedzme suhlasit)

Ze sa ozve s tymto prave Black, dovolim si tvrdit, jeden z najvacsich off-topicarov na fore... (a za tym si stojim, ak nesuhlasis, nesuhlas, ale mozme spravit statistiku)

Keby to napisal napriklad Misak, od ktoreho som nevidel JEDINY off-topic za celu historiu fora, tak nepoviem ani makke F... Ale sorry Black, od teba mi to pride ako zly zart...

P.S. Ak chcete, odstrihnem to cele od kritickych prispevkov do Pokecu...
Jasně Black je ta nejhorší a všechno, co napíše je špatné. Co máš dál Tome :roll ?
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 11, 2007 8:54 pm

Nic, to je vsetko.
Ak chcete, odstrihnem to do Pokecu.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Ned Feb 11, 2007 9:00 pm

TomAnt píše:Nic, to je vsetko.
Ak chcete, odstrihnem to do Pokecu.


Strihaj.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Ivan BA » Ned Feb 11, 2007 9:08 pm

Strihaj a nechaj iba chválospevy
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Black » Ned Feb 11, 2007 9:47 pm

Ivan BA píše:Strihaj a nechaj iba chválospevy
Sice bych to tak nenapsala, ale souhlasím, tady se člověk pochválí ostatním a není dobré, když dotane nadáno za něco z čeho má radost a co mu i dalo dost práci.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod marksman » Ned Apr 19, 2009 12:05 am

Chcel by som sa spýtať či mi vie niekto povedať aký je rozdiel medzi xenonom D2S 4100K a D2R 4100K. Mám D2S ale nie som spokojný so svietivosťou. V noci je to len o niečo silnejšie ako halogen. Videl som v ponuke D2R no predpokladám, že dôležitejší pre mňa by mal byť údaj vačší ako 4100K a nie zmena označenia z D2S na D2R. Poradí mi niekto? Vopred ďakujem.
predtým Mazda 626 GD 2.0i (90hp), teraz Ford Modeo 2,0i 16V (145hp)
marksman
Pisateľ
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Uto Feb 20, 2007 6:33 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod leichnam » Ned Apr 19, 2009 12:14 am

D2S a D2R nemožeš zamienať z dôvodu zmeny ohniska svetelného zdroja, čo sa tyka svetelnej intezity, najlepšia je práve 4100K (denné svetlo), väčšie ako 6000K by som už nedával, to je len na frajerinu a nevidenie za dažda :o) Ja to vidím tak, že buď už sú výbojky pred smrťou alebo máš neodborne dorobené xenóny.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod marksman » Ned Apr 19, 2009 12:36 am

Xenóny sú origo. Kúpil som Ford Mondeo 2001. Po kúpe som si vymenil obe výbojky pretože jedna z tých čo tam boli pôvodné už končila. Kúpil som D2S. Na trafe keď som zhodil svetlomet je vyrazená možnosť použitia D2S/D2R/DIS/DIR takže s kompatibilitou problém s D2R asi nebude. Tie xenóny som kúpil philips a musím povedať, že najmä po zapadlých cestách pri poli a pod., kedy by som chcel mať prehľad čo mi chce skočiť pod kolesá si myslím, že by to mohlo byť silnejšie. Obzvlášť keď sa potom stretám na diaľnici s protiidúcim drahším vozom keď potom čo ma minie ešte sekundu nevidím (čo som oslepený). Vždy si vravím čo za xenón to tam majú oni. Je to nevhodné voči protiidúcim autám ale zasa majú celú cestu osvetlenú ako na futbalovom štadióne. To samozrejme neznamená, že by som chcel mať taký rontgen ale niečo silnejšie by sa mi hlavne kôli možným cestám v okolí zveri hodilo.
predtým Mazda 626 GD 2.0i (90hp), teraz Ford Modeo 2,0i 16V (145hp)
marksman
Pisateľ
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Uto Feb 20, 2007 6:33 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod leichnam » Ned Apr 19, 2009 8:32 am

Trafo je bežne pre D2S/D2R/DIS/DIR, ale samotnú výbojku nemôžeš zameniť, skús zistiť, že aká výbojka tam má byť originálna a potom kukni, či tam nemáš nahodou ten zlý typ, to by vysvetľovalo aj tu tvoju neviditelnosť, pretože posunutím ohniska svetelného zdroja nespravne zvolenej výbojky vidíš :prdel

Alebo inak:

1, D2S je pre autá s projektorovými (čočkovými ) svetlometmi.
2, D2R je pre autá s parabolickými (zrkadlovými) svetlometmi.

Alebo graficky:

Obrázok

Obrázok

Alebo laicky: ak má tvoje Mondeo parabolické svetlá, tak musíš použiť výbojky D2R.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod marksman » Ned Apr 19, 2009 5:26 pm

Vďaka za perfektnú a podrobnú odpoveď! Pozriem sa na to.
predtým Mazda 626 GD 2.0i (90hp), teraz Ford Modeo 2,0i 16V (145hp)
marksman
Pisateľ
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Uto Feb 20, 2007 6:33 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 19, 2009 9:25 pm

Ford mondeo má projektorové světla, pokud jsou originální.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť