Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Xenóny

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Feb 09, 2007 4:22 pm

to Ivan BA: A to ti jako vadí xenony už od výrobce??... homologovaný schválený, s ostřikama, výškovou nivelací??? Omlouvám se pokud to tu ještě je, jsem línej číst celou debatu... Ale přijde mi to jako zbytečný, mám spoustu známých co maj na autě xenony a svítí jim to dobře... Stokrát nebezpečnější je napůl osvětlená nebo neosvětlená prorezlá stodváca co si to po cestě v noci šine 20-30... není pořádně vidět až na poslední chvíli, nebo 6ti voltový Trabant :twisted :twisted To je skoro to samý... Nemá cenu se tím zabejvat... pravdu máte v podstatě všici... Pokud jsou xenony nehomologovaný tak uznávám že jsou nebezpečný... ale nemůžeš generalizovat a házet všecky xenony do jednoho pytle... Takže Peace (a Mazdám Zdar :hura )
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod gathis » Pia Feb 09, 2007 5:42 pm

aniel píše:ale to aj bezne svetla maju ludia nastavene co najvyssie, lebo vtedy najlepsie vidia, a nevadi im, ze oslepuju ostatnych...

to neni o xenonoch len ale o mentalite naroda...


je to o mentalitě jedinců, nikoli k mentalitě národa
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Ivan BA » Pia Feb 09, 2007 5:50 pm

Vadia mi v meste všetky xenony, za prvé sú najskôr zbytočné, lebo to máš všade vysvietené (asi preto toľkí idú aj bez svetiel), a za druhé, zbytočne ťa oslňujú.
Ale ako som písal, hlavne tí ľudia s nimi a mimo mesto je to jedno, tam sú OK, ak s nimi nejazdí blb.
Pozri, išiel som cez Alpy, robili diaľnicu asi na 20 km vytvorili z betónových bariér 1 pruh - samé zákruty a zrazu sa na mňa nalepila Oktavka s xenonami, no nevidel som dopredu ani trochu, musel som tam šlapať cez 110, aby som mu ušiel, to už sa bál za mnou ísť. Lenže mne by tam ani vlas nikto nevopchal vzadu 3 decká a zasebou asi 1200 km bez prestávky. Potom som si ho počkal a čuduj sa svete bol to blbec zo Slovenska.
Takže nemám rád xenony.
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Feb 09, 2007 5:55 pm

Ivan BA píše:Vadia mi v meste všetky xenony, za prvé sú najskôr zbytočné, lebo to máš všade vysvietené (asi preto toľkí idú aj bez svetiel), a za druhé, zbytočne ťa oslňujú.
Ale ako som písal, hlavne tí ľudia s nimi a mimo mesto je to jedno, tam sú OK, ak s nimi nejazdí blb.
Pozri, išiel som cez Alpy, robili diaľnicu asi na 20 km vytvorili z betónových bariér 1 pruh - samé zákruty a zrazu sa na mňa nalepila Oktavka s xenonami, no nevidel som dopredu ani trochu, musel som tam šlapať cez 110, aby som mu ušiel, to už sa bál za mnou ísť. Lenže mne by tam ani vlas nikto nevopchal vzadu 3 decká a zasebou asi 1200 km bez prestávky. Potom som si ho počkal a čuduj sa svete bol to blbec zo Slovenska.
Takže nemám rád xenony.

jj je mi to jasný ale to samý se ti může stát, pokud tě bude někdo oslňovat neseřízenejma halogenama... akorát že xenony jsou účinnější... a věř mi, že se na cestách častěji setkávám s neseřízenejma halogenama... borců s xenonama ještě pořád není tolik... A je to úplně to samý, kdybys řekl že nemáš rád spojlery, protože se může stát, že když je někdo neodborně přidělá... že můžou ulítnout. Ano je to pravda ale taky ne všechny... Musíš na to koukat trochu s nadhledem a jak říkám, neházet všechny věci do jednoho pytle, nemám to rád ;) ;)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod aniel » Sob Feb 10, 2007 7:19 pm

gathis píše:
aniel píše:ale to aj bezne svetla maju ludia nastavene co najvyssie, lebo vtedy najlepsie vidia, a nevadi im, ze oslepuju ostatnych...

to neni o xenonoch len ale o mentalite naroda...


je to o mentalitě jedinců, nikoli k mentalitě národa


nesuhlasim trosku, kazdy rok stravim 2 mesiace v IT, a momentalne som 5ty mesiac v UK...

mam tu auto uz 4 mesiace a este nikto ma na ceste neoslepil, a ludia tu maju aj xenony atd.
aniel
Prispievateľ
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 12:47 am

Poslaťod Michal 4WS » Sob Feb 10, 2007 7:41 pm

aniel píše:
gathis píše:
aniel píše:ale to aj bezne svetla maju ludia nastavene co najvyssie, lebo vtedy najlepsie vidia, a nevadi im, ze oslepuju ostatnych...

to neni o xenonoch len ale o mentalite naroda...


je to o mentalitě jedinců, nikoli k mentalitě národa


nesuhlasim trosku, kazdy rok stravim 2 mesiace v IT, a momentalne som 5ty mesiac v UK...

mam tu auto uz 4 mesiace a este nikto ma na ceste neoslepil, a ludia tu maju aj xenony atd.

Ale to sú iné xenóny.... Anglické .... :lol
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Donaifel » Sob Feb 10, 2007 8:50 pm

Ivan BA píše:Vadia mi v meste všetky xenony, za prvé sú najskôr zbytočné, lebo to máš všade vysvietené (asi preto toľkí idú aj bez svetiel), a za druhé, zbytočne ťa oslňujú.
Ale ako som písal, hlavne tí ľudia s nimi a mimo mesto je to jedno, tam sú OK, ak s nimi nejazdí blb.
Pozri, išiel som cez Alpy, robili diaľnicu asi na 20 km vytvorili z betónových bariér 1 pruh - samé zákruty a zrazu sa na mňa nalepila Oktavka s xenonami, no nevidel som dopredu ani trochu, musel som tam šlapať cez 110, aby som mu ušiel, to už sa bál za mnou ísť. Lenže mne by tam ani vlas nikto nevopchal vzadu 3 decká a zasebou asi 1200 km bez prestávky. Potom som si ho počkal a čuduj sa svete bol to blbec zo Slovenska.
Takže nemám rád xenony.
Predaj auto a chodievaj MHD. A na dovolenky lietadlom 8-)
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Sob Feb 10, 2007 11:14 pm

Dnes za mnou zastavilo nejake SUV s xenonmi. Nepochybujem o tom, ze tie xenony mal nastavene v poriadku, mozno aj dokonale.

Ale na veci nic nemeni to, ze vyska jeho svetiel bola presne vo vyske mojich oci... A teraz co? Nic, moj zrak bol v prdeli. Vsetko bolo koser, podla vyhlasky, ziadne cernoty. Akurat ze ja som nic nevidel... Tak co je teraz spravne?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Ivan BA » Sob Feb 10, 2007 11:20 pm

Asi to MHD, lenže ja možem jazdiť, ja som nebúral už vyše 20 rokov ( z mojej viny).
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Black » Sob Feb 10, 2007 11:24 pm

Připadá mi, že se v poslední době mění téma Chci se pochválit, v rubriku Mám něco nového, tak mi nadejte. Tady přece píší lidé, co mají radost, že si nějakým způsobem zvelebili svoji Mazdičku a místo toho, aby se radovali jim někteří nadávají.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod aniel » Sob Feb 10, 2007 11:26 pm

Ivan BA píše:Asi to MHD, lenže ja možem jazdiť, ja som nebúral už vyše 20 rokov ( z mojej viny).


hej to aj moja babka co ma 60 uz vyse 20 rokov neburala...
a styl jazdy? po meste 50 a vonku 80...

a ja? popreskakoval som par obrubnikov so zadnymi kolesami ked bolo nasnezene a uz nevydalo proste :o) dal som celovku do muru, skoro som dal celovku do karosy, atd.

a teraz preto nemozem jazdit? :o) :o) :o)

ale druha pravda ! tiez som nikdy nenabural do ineho vozidla z vlastnej viny...
aniel
Prispievateľ
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 12:47 am

Poslaťod Black » Sob Feb 10, 2007 11:30 pm

Jen tak mimochodem v 626 GD světlomety postupně slepnou a já to musela řešit žárovkami s větší svítivostí, ale až to nepůjde a nebudou stačit, tak budu muset hledat řešení jinde a třeba tam dám xenony i já.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Michal 4WS » Sob Feb 10, 2007 11:34 pm

Black píše:Jen tak mimochodem v 626 GD světlomety postupně slepnou a já to musela řešit žárovkami s větší svítivostí, ale až to nepůjde a nebudou stačit, tak budu muset hledat řešení jinde a třeba tam dám xenony i já.

To nerob !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zabiješ potom spoustu lidí............
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Ivan BA » Sob Feb 10, 2007 11:35 pm

Black píše:Připadá mi, že se v poslední době mění téma Chci se pochválit, v rubriku Mám něco nového, tak mi nadejte. Tady přece píší lidé, co mají radost, že si nějakým způsobem zvelebili svoji Mazdičku a místo toho, aby se radovali jim někteří nadávají.


Ale Black, nikto tu nikomu nenadáva, každý sa len vyjadruje za seba ku xenonom.
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Dopi » Sob Feb 10, 2007 11:45 pm

Black píše:Jen tak mimochodem v 626 GD světlomety postupně slepnou a já to musela řešit žárovkami s větší svítivostí, ale až to nepůjde a nebudou stačit, tak budu muset hledat řešení jinde a třeba tam dám xenony i já.

Třeba postupně slepneš Ty :koule Možná by to chtělo pít méně domácí pálenky :lol
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť