Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

nova CX 7

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: nova CX 7

Poslaťod simonatrnava76 » Štv Jún 07, 2007 7:34 pm

najhorsie,ze sme si to auto oblubili a uplne super sa s nim jazdi aj spotreba sa da,ale toto je na silne nervy!!! tak asi preskumam kolko by sme stratili pri predaji :(
oni mi sice vravia ,ze je to v pohode[ta zasvietena kontrolka], nemusim mat strach ale ist niekam s malym :nene
a co ak to auto proste niekde na dialnici vypne!!!!
tak som zvedava co zase najdu,ale myslim si ,ze nieco tam mozno od vyrobi nesedi ako ma a preto to stale svieti !!!! v servise tomu rozumeju len tak tak ...a iba hasia co pali ,ale problem bude niekde inde,mam otca mechanika a "trosicku" som pochytila
simonatrnava76
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 9:23 pm

Poslaťod Antitalent » Štv Jún 07, 2007 7:41 pm

Jo jo, servismani, už se jim bude říkat měniči. Vymění to, co jim řekne computer. :ko
Ale u nás přeci jen natrefím často na šikovné kluky. :palec
Antitalent
Komunikátor
 
Príspevky: 680
Registrovaný: Ned Feb 18, 2007 12:55 am

Poslaťod simonatrnava76 » Štv Jún 07, 2007 7:46 pm

ved o to ide len menia ,ale mohli by uz cele auto vymenit,uz minule som skoro volala pravnikovy,lebo toto nie je mozne,pri takej starostlvosti aku ma to auto od nas!!
manzel ma stale uistije ,ze uz bude dobre,ale uz stracam trpezlivost ...Preco to musi byt nase auto!!!!
simonatrnava76
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 9:23 pm

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 07, 2007 8:16 pm

To moze byt katalyzator, mozu to sposobovat aj "ignition coils", treba to skontrolovat.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod simonatrnava76 » Štv Jún 07, 2007 8:32 pm

dik za radu poviem v servise nech sa na to pozru...[ale hodia to na pc a hraju sa na mudrych]
my ju nechceme predat,mame to auto radi,ale zase behat kazdy mesiac do servisu :?:
mali ste niekto nieco podobne s mazdou? tzv zahadny problem???
simonatrnava76
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 9:23 pm

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 07, 2007 9:25 pm

Ano, my sme to mali na novej 323-ke, r.v. 2001. Zhorel katalyzator prave kvoli tym cievkam, vdaka ktorym nehorelo dobre palivo vo valcoch a dohorelo v katalyzatore, ktory sa, samozrejme, od toho horenia rozpadol.. A tak lambda sonda za katalyzatorom "spozorovala" ine hodnoty, ako by mali byt, no a kontrolka Check Engine sa ohlasila zo spanku. Vymenili sa tie zapalovacie cievky, ale katalyzator sa este nevymenil, takze to svieti dalej, nakolko je to teraz v takom stave, ako keby tam vobec nebol. :)
Problem moze byt aj v tlaku benzinoveho cerpadla, ale ked palivovy system uz presli, tak asi to bude ok.
Vela stastia!
PS: PC im o vadnych 'ignition coils' nepovie nic.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Michal 4WS » Pia Jún 08, 2007 10:58 am

08.06.2007
Od včerajšieho dňa si môžete toto impozantné vozidlo objednať, ale tiež aj dôkladne prezrieť.


Mazda CX-7 bola po prvýkrát predstavená na medzinárodnom autosalóne v Los Angeles v roku 2006. Dôkladnejšie zoznámenie a prvé predstavenie na európskom trhu nasledovalo na jeseň minulého roka pri príležitosti autosalónu v Paríži. Vozidlo sa vyznačuje ladnými, ale robustnými líniami (4680x1870x1645 mm).

Za jeho uhladenou fasádou sa skrýva preplňovaný zážihový motor MZR 2,3 l DISI Turbo s výkonom 260 koní pri 5500 ot./min. a krútiacim momentom 380 Nm pri 3000 ot./min., známy z najsilnejších verzií modelov značky - Mazda 6 MPS a Mazda 3 MPS (Mazda Performance Series). Auto vážiace 1745 kg tento výkonný motor rozbehne z pokoja na rýchlosť 100 km/h za rovných 8 sekúnd a ručička rýchlomera sa zastaví až na 210 km/h. Výrobca pri tom udáva kombinovanú spotrebu 10,2 l benzínu na 100 km. Mazda CX-7 sa štandardne ponúka s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých štyroch kolies.

V ponuke budú tri stupne výbavy: Challenge, Revolution a najvyššia Revolution High. Aj „najnižšia“ výbava je skutočne bohatá. Za vozidlo so šiestimi airbagmi, všetkými bezpečnostnými systémami vrátane systému riadenia jazdnej stability (DSC) a protipreklzového systému (TCS) si Mazda pýta 1 005 900 Sk. CX-7 má disky kolies z ľahkých zliatin s pneumatikami 235/60 R18, bočné smerové svetla integrované v spätných zrkadlách, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, elektrické ovládanie všetkých okien, automatickú aktiváciu svetlometov, ovládanie audiosystému na volante, tempomat, kožený volant, hlavicu radiacej páky aj hlavicu ručnej brzdy a automatickú klimatizáciu. Výbava Revolution za 1 100 900 Sk pridáva okrem iného aj automatické nastavenie reflektorov, xenónové svetlomety s ostrekovačmi, predné hmlové svetlomety alebo kožené čalúnenie interiéru. Jediným, ale luxusným prídavkom najvyššej výbavy Revolution High (1 129 900 Sk) je sklenené elektrické strešné okno.

Rovnako ako všetky ostatné vozidlá značky Mazda sa i CX-7 vyrába v Japonsku a prvé vozidlá budú do Slovenskej republiky dodané už na jeseň tohto roka. Preto Mazda pre záujemcov o vozidlo, alebo jednoducho pre tých, ktorí sú na neho skutočne zvedaví a fotografie im nestačia, pripravila špeciálne webové stránky. Na http://www.newmazdacx-7.com/default/sk-SK si možno vozidlo doslova virtuálne „preliezť“. Záujemca si ho môže prezrieť zo všetkých strán, zistiť o ňom všetky detaily vrátane technických špecifikácií, spustiť si video z autosalónu alebo si len objednať katalóg. Najzaujímavejšou finesou tejto webovej prezentácie je ale možnosť si auto online objednať. Priamo na stránke je možné vozidlo našpecifikovať, odoslať požiadavku na najbližšieho dealera a potom už len treba zájsť k dealerovi potvrdiť objednávku.

Zdroj: http://www.auto.zoznam.sk
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod simonatrnava76 » Pia Jún 08, 2007 3:23 pm

Vela stastia pri vybere,je to super auto len snad nebudete mat kazovy model ako my!!!! :hmmhmm
simonatrnava76
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 9:23 pm

Poslaťod Bootleg » Pia Jún 08, 2007 9:30 pm

Simona, to sa stava zo zaciatku vyroby, potom sa tie muchy vychytaju, najlepsie je asi auto, ktore sa nam paci, kupit pred koncom vyroby, po faceliftoch a modifikaciach. 8)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Doktor » Sob Jún 09, 2007 9:18 am

Steve súhlas, ale to už si zároveň v pokušení a čakáš na nové.

P.S. Vaša BJ nie je po facelifte z konca výroby?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Bootleg » Sob Jún 09, 2007 4:46 pm

Nie, je tak zo stredu vyroby, 2001, ale vtedy sa davali nove motory... namiesto 1.5 a 1.8 sa dali 1.6 a 2.0. A prave tem ZM 1.6 mal pravdepodobne chybu v cievkach, lebo uz som viac ludi s tymto motorom stretol, ktorym odisiel katalyzator.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod simonatrnava76 » Štv Jún 14, 2007 4:37 am

Takze podavam hlasenie....
Tentokrat to bolo chybne ustie [vchod] do nadrze a trubka veduca do nadrze!!!! vraj je to nejako zle nadizajnovane,,,,
som zvedava, co este chybne tam bude nabuduce :nene
ale mozno do konca zaruky, nam to nase auto prebuduju na bezchybne a bude lepsie ako nove :lol
tak som porovnala nase a to co je pre europu a su tam nejake "rozdiely",ale ako povedal "moj drahy" nas zivot to nejako zasadne neovplyvni...
minule sme boli na vylete asi 300 mil tam a spat a rychlost bola tak 100-120km, a neverili sme aku uzasnu spotrebu to urobilo :jupi
to auto proste trpiiiiiiiiiii v mestkej premavke ,a ani si nemoze clovek vsetky tie "kone" vychutnat.....
a este jedna rada NEKUPUJTE SI CIERNE AUTO!!!!!!!!!!!!!! to je tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vyzera neskutocne, ked je nablyskane,ale kazdy skrabanec je na tom vidiet okamzite a neda sa to ani velmi zamaskovat,uz sme to davali "spravovat" za celkom slusne peniaze a skoda toho ,uz to je zase take iste.....normalne do placu....... :bee
simonatrnava76
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Nov 05, 2006 9:23 pm

Poslaťod Gib » Štv Jún 14, 2007 8:34 am

No super! Tak nech uz teraz sluzi len bez poruch! :palec
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod cookiemonster » Štv Jún 14, 2007 6:46 pm

[quote="simonatrnava76"] Co sa tyka dopravy tak ak clovek ma viacej veci, napr mi zaplnime kontajner posadime na lodku a mame vystarane,doma by sme mali byt oslobodeny od dani ak zdokladujeme osobne vlastnictvo vsetkych veci, viacej ako rok, tak sa neplati dph ani dovozna prirazka a auto je oslobodene od poplatkov ...
Simona [/quote]

Kedze mam podobne plany tak som sa o to trocha zaujimal a podla Nariadenia 918/1983 EHS (Kapitola I, Hlava I, clánok 3) je staci vlastnit auto 6 mesiacov pred navratom. Cele znenie sa da vyhladat tuna http://jaspi.justice.gov.sk alebo http://www.colnasprava.sk
cookiemonster
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str Apr 04, 2007 7:23 am

Poslaťod Bootleg » Pia Jún 15, 2007 4:26 pm

Simona, tiez mam jednu Mazdu ciernu, viem, o com hovoris. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron