Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Philips Blue Vision Ultra

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Nov 07, 2005 11:52 am

TomAnt píše:Ako pise Majki, chytis, staru vytiahnes, novu vlozis miesto starej a svietis :)


A co ta legrace stála?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 07, 2005 11:57 am

Pavel Rittich píše:
TomAnt píše:Ako pise Majki, chytis, staru vytiahnes, novu vlozis miesto starej a svietis :)


A co ta legrace stála?

Uz som to pisal niekde hore :ho: cca 650 Sk za kus...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod milan » Štv Nov 17, 2005 1:49 pm

Inac, co som si vsimol pri dlhodobom pouzivani Blue Vision-ov je, ze intenzita osvetlenia v noci je o poznanie mensia, ak je zncistene sklo svetlometov zaschnutou spinou. Trebars ak idem v dazdi a od predo mnou iducich aut sa zaspinia svetla. Kym je to vlhke, este sa da. Ale ked sa zastavim na dlhsie a zaschne to, potom vyrazim v tme, tak vacsinou na prvej pumpe zastavujem, a umyvam svetla. Raz som dokonca musel mineralkou a vreckovkami ked som vysiel z mesta. Ono sa to nezda, ze by to bolo nejak extra znecistene, ale tieto svetla su na to urcite viac citlive, ako bezne halogenky.
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod Doktor » Štv Nov 17, 2005 2:16 pm

milan píše:Inac, co som si vsimol pri dlhodobom pouzivani Blue Vision-ov je, ze intenzita osvetlenia v noci je o poznanie mensia, ak je zncistene sklo svetlometov zaschnutou spinou. Trebars ak idem v dazdi a od predo mnou iducich aut sa zaspinia svetla. Kym je to vlhke, este sa da. Ale ked sa zastavim na dlhsie a zaschne to, potom vyrazim v tme, tak vacsinou na prvej pumpe zastavujem, a umyvam svetla. Raz som dokonca musel mineralkou a vreckovkami ked som vysiel z mesta. Ono sa to nezda, ze by to bolo nejak extra znecistene, ale tieto svetla su na to urcite viac citlive, ako bezne halogenky.



OK, šéfko, mal by som záujem o 4ks H1. Kam sa obrátiť?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod milan » Štv Nov 17, 2005 2:51 pm

No mozem prilozit ruku k dielu, ale podla mna ani v prahe by to nemal byt problem zohnat. Viem napriklad, ze by sa to malo dat kupit v Makru cash and carry http://www.makro.cz, H7-cky tam stali 390,- Kc, ale neviem, ake rozmery maju v predajni. Ale nemal by to byt problem pre ziadny vacsi obchod so suciastkami a prislusenstvom. Presny nazov je Philips Blue Vision Ultra 4000K a vyraba sa to podla mna vo vsetkych exist. prevedeniach.
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod majki » Štv Nov 17, 2005 6:24 pm

Ja uz dva tydny cekam na odpoved z Philipsu ohledne HB1...mam takovy dojem, ze se ji nedockam :pray
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod milan » Štv Nov 17, 2005 6:51 pm

..Majkiiii, kdyz se ptas na nespravnem miste... hele..

Obrázok
Obrázok
tohle je Blue Vision HB1 65/45Watt / 12Volt.
Takze existuje.
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod majki » Štv Nov 17, 2005 7:00 pm

milan píše:..Majkiiii, kdyz se ptas na nespravnem miste... hele..

Obrázok
Obrázok
tohle je Blue Vision HB1 65/45Watt / 12Volt.
Takze existuje.

Ze existuje vim, ja se jich ptal, kde to koupim :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dado » Str Dec 07, 2005 9:12 am

Black píše:
George píše:Tuším že jsou to ty žárovky v ceně kolem 1000 kč že. Já si na ně brousím zuby taky páč GD svítí na tlumený zoufale.
Já mám Osram v GD,mají svítivost 4000K. Světlomety v GD už sleply takovým způsobem,že bylo vidět jen kousek před auto a teď ty Osramky svítí parádně sytým bílým světlem a viditelnost se výrazně zlepšila. Kupovala jsem v Brně v DM autodoplňcích za 196Kč/kus.Mohu doporučit,určitě budete spokojeni :zit .

zdravim ta...aky typ tych ziaroviek OSRAM mas?
dado
VIP 2006
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 10:54 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Uto Dec 27, 2005 12:59 pm

majki píše:Ze existuje vim, ja se jich ptal, kde to koupim :ho:

Mají je v Globusu, klasický i ty modrý, v různých typech patic. Klasický v H7 stojí 939,- za pár, ty modrý něco přes 1.100,- Kč.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Dec 28, 2005 1:06 pm

ma(ZDA)rtin píše:
majki píše:Ze existuje vim, ja se jich ptal, kde to koupim :ho:

Mají je v Globusu, klasický i ty modrý, v různých typech patic. Klasický v H7 stojí 939,- za pár, ty modrý něco přes 1.100,- Kč.


HB1 :nene :(
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pby » Štv Júl 12, 2012 8:42 pm

Ja len na margo veci, (pisem to vsade kde som nasiel debatu o Philips Blue Vision Ultra) vsade sa pise ako krasne bilo svietia tieto zairovky aj ludia na forach, ze aka pecka.. Neviem namontoval som ich ! (dokonca co parkovaciek som nedal tie co boli k halogenkam original philips blue vision ale vysoko sietive LED ziarovky o vykone 1,5w a viak ako 90 lm/w co je daleko viacej ako klasicka w5w a ich farebna teplota je cca 6000k - cize krasne biele svetlo s jemny modrym nadychom - s nimi som MAX spokojny - svietia silno a maju krasne svetlo!! ) Ale spat k hlavnym svetlam-halogenom. Vyrobca sice udava farebnost 4000k co je tak na hranici bielej a zltej respektive biela s nadychm zltej, ale na forach sa vsade pise aka kraasna biela.. :D kdezeee realita je ze je to presne 4000k svetlo cize biela je ale s jemnym ZLTYM nadychom - ja som cakal minimalne cisto bilu farbu ktoru slubuje vyrobca aj fora, no nesalo sa a to co som predpokladal z infomacie o farebnej teplote sa naplnilo, mal som verit instinktu 4000k je 4000k nie su to 5000k az tu zacina snehova biela..
Uz som to napravil... a kto ma zaujem o BIELU farbu nech pozera po ziarovkach s 5000K kto chce "ladovu bielu" s nadychom jemnuckej modej tak 6000K

Neverte nicomu ziadne keci od vyrobcu - len jednotke teploty Kelvin (k) len ta urcuje farbu - keci vyrobcu su stale len keci !!!

Philipsky su super a philips blue vision ultra detto - su kvalite a konkretne tie blue visionky vraj aj skutocne vydrzia dloho svietit ale biela farba to urcite nieje a uz vobec nie bielo modra..

Komu ide aj o farbu svetla nie len o silu svietenia a podobne veci tak ho t otrosku sklame..
pby
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Júl 12, 2012 8:23 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pia Júl 13, 2012 8:36 am

Dlho svietit...no neviem, jedna odisla po 8tkm, druha po 12tkm. Dal som spat tovarne a na tych uz mam nabehane 65tkm.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Pia Júl 13, 2012 12:03 pm

mne vydrzali Blue Vision 2 roky, co je cca 30tkm. Ale pred kazdym startovanim zapinam parkovacky! a az pri beziacom motore prepinam do polohy auto...

Predtym som mal Xtreme Vision a nerobil som tento cirkus - 1rok nejakych 12tkm.

teraz mam vlavo Xtreme Vision a vpravo Blue vision (zbytky :o) ) - Xtreme je o kus zltsia.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod PeterS » Sob Dec 01, 2012 9:36 pm

No páni a dámi a Mazdy vaše. Tak skúšal som na mojom Xedose už asi všetky druhy svetiel. Xenony :ko silnejšie žiarovky :ko firma Osram u mňa na vždy skončila :prdel . Nakoniec som skoncil pri Philips Blue Vision Ultra a uznávam :dobry najlepšie vidim! Xedos mi normálne svieti to je čo povedať. Ostrekovače poprípade odstránia znečistenie. Ale tie žiarovky su dobrýýýý!!! Božský sú neskutočné!!! Ďakujem aj vďaka tomuto článku som sa ich odhodlal kúpiť inak jedna stála iba 7€
Mazda 323BG Mazda
Mazda Xedos 6 2.0 V6 103kW(1999) SE + 4 x na ND
Mazda 6 2.0 DiTD MZR-CD 100kW(2005)
http://www.facebook.com/MazdaXedosEunos
Obrázok užívateľa
PeterS
VIP 2012
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Okt 16, 2011 11:57 am
Bydlisko: Pezinok, Tišnov
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť