Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Philips Blue Vision Ultra

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Philips Blue Vision Ultra

Poslaťod TomAnt » Štv Nov 03, 2005 2:58 pm

Tak damy a pani, niezeby som chcel robit nejakym sposobom reklamu ale...

Od vcerajska mam na Xedose v klasickych svetlach namontovane ziarovky Philips Blue Vision Ultra. Oproti povodnym 55W maju len 51W (to je len ako pikoska)

Co je ale neodskriepitelny fakt, svietivost tychto ziaroviek je VYRAZNE vyssia ako tych obycajnych, co som tam mal doteraz. Farba svetla je 4000 K, co je farba blizko cistej bielej. Velkost osvetlenej plochy je o dost vacsia, o intenzite osvetlenia ani nehovorim.

Xenonovy dojem a efekt je uz len ceresnickou na dorte, ale asi dost velkou, ked mi Milan posielal nadseny mail este z auta (po namontovani siel chvilu predo mnou :ho: )

Jedinym minusom je snad len cena...

He he a este dobrym zazitkom bolo vysvetlovanie v predajni ze potrebujem paticu HB4, co som nakoniec radsej pre overenie aj zdokladoval prinesenym manualom k autu :koule
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Nov 03, 2005 7:33 pm

TomAnt píše:Tak damy a pani, niezeby som chcel robit nejakym sposobom reklamu ale...

Od vcerajska mam na Xedose v klasickych svetlach namontovane ziarovky Philips Blue Vision Ultra. Oproti povodnym 55W maju len 51W (to je len ako pikoska)

Co je ale neodskriepitelny fakt, svietivost tychto ziaroviek je VYRAZNE vyssia ako tych obycajnych, co som tam mal doteraz. Farba svetla je 4000 K, co je farba blizko cistej bielej. Velkost osvetlenej plochy je o dost vacsia, o intenzite osvetlenia ani nehovorim.

Xenonovy dojem a efekt je uz len ceresnickou na dorte, ale asi dost velkou, ked mi Milan posielal nadseny mail este z auta (po namontovani siel chvilu predo mnou :ho: )

Jedinym minusom je snad len cena...

He he a este dobrym zazitkom bolo vysvetlovanie v predajni ze potrebujem paticu HB4, co som nakoniec radsej pre overenie aj zdokladoval prinesenym manualom k autu :koule

Noooo, Tom, mohol by si sa popytat, az budes mat opat cestu, na paticu HB1? :o) Dakujem...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Nov 03, 2005 8:01 pm

Cestu urcite mat nebudem, bo to bol nejaky velkopredajca a vlastne len Milan ich ukecal aby mi to predali, a je to uplne od ruky (ale zhodou okolnosti som tam mal cestu) ale tvrdili ze maju vsetky patice :) Pozri priamo na nete vyrobcu... http://www.philips.com
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Pia Nov 04, 2005 6:14 pm

Ja som ti to vravel o tych BlueVision, ja ich mam na GE uz davno a kupil som ich aj na BJ.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Ned Nov 06, 2005 7:36 pm

Steve píše:Ja som ti to vravel o tych BlueVision, ja ich mam na GE uz davno a kupil som ich aj na BJ.

Ved na zaklade tvojich referencii som ich kupil... Predtym som mal na 626ke Osram Silverstar +50% ale s BlueVisionami sa to neda vobec porovnavat.. :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Ned Nov 06, 2005 7:51 pm

Tuším že jsou to ty žárovky v ceně kolem 1000 kč že. Já si na ně brousím zuby taky páč GD svítí na tlumený zoufale.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Ned Nov 06, 2005 7:57 pm

George píše:Tuším že jsou to ty žárovky v ceně kolem 1000 kč že. Já si na ně brousím zuby taky páč GD svítí na tlumený zoufale.


650 Sk za kus...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Ned Nov 06, 2005 9:43 pm

George píše:Tuším že jsou to ty žárovky v ceně kolem 1000 kč že. Já si na ně brousím zuby taky páč GD svítí na tlumený zoufale.
Já mám Osram v GD,mají svítivost 4000K. Světlomety v GD už sleply takovým způsobem,že bylo vidět jen kousek před auto a teď ty Osramky svítí parádně sytým bílým světlem a viditelnost se výrazně zlepšila. Kupovala jsem v Brně v DM autodoplňcích za 196Kč/kus.Mohu doporučit,určitě budete spokojeni :zit .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Ned Nov 06, 2005 9:56 pm

Black píše:
George píše:Tuším že jsou to ty žárovky v ceně kolem 1000 kč že. Já si na ně brousím zuby taky páč GD svítí na tlumený zoufale.
Já mám Osram v GD,mají svítivost 4000K. Světlomety v GD už sleply takovým způsobem,že bylo vidět jen kousek před auto a teď ty Osramky svítí parádně sytým bílým světlem a viditelnost se výrazně zlepšila. Kupovala jsem v Brně v DM autodoplňcích za 196Kč/kus.Mohu doporučit,určitě budete spokojeni :zit .


Black, citaj este raz...

Ja som spravil PRIAME POROVNANIE, pretoze som mal AJ Osramy SilverStar a AJ Philips Blue Vision Ultra. To ze sa ti zda ze OSram skvele svietia, ano, suhlasim, kym som mal LEN Osramy, tak sa mi tiez zdalo ze super svietia (a vazne svietia super). Ale skus si dat do GD jednu Philipsku a jednu Osram... A porovnaj...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Ned Nov 06, 2005 10:01 pm

TomAnt píše:
Black píše:
George píše:Tuším že jsou to ty žárovky v ceně kolem 1000 kč že. Já si na ně brousím zuby taky páč GD svítí na tlumený zoufale.
Já mám Osram v GD,mají svítivost 4000K. Světlomety v GD už sleply takovým způsobem,že bylo vidět jen kousek před auto a teď ty Osramky svítí parádně sytým bílým světlem a viditelnost se výrazně zlepšila. Kupovala jsem v Brně v DM autodoplňcích za 196Kč/kus.Mohu doporučit,určitě budete spokojeni :zit .


Black, citaj este raz...

Ja som spravil PRIAME POROVNANIE, pretoze som mal AJ Osramy SilverStar a AJ Philips Blue Vision Ultra. To ze sa ti zda ze OSram skvele svietia, ano, suhlasim, kym som mal LEN Osramy, tak sa mi tiez zdalo ze super svietia (a vazne svietia super). Ale skus si dat do GD jednu Philipsku a jednu Osram... A porovnaj...
Podívej vezmi to z jiného hlediska a to z finančního. Já proti Philipsům vůbec nic nemám a souhlasím s tebou,že jsou kvalitní. Ale pokud má někdo méně financí a chce přesto vidět,tak potom Osram a až budou lepší časy,tak si koupí Philips. Souhlasíš Tome se mnou?
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Ned Nov 06, 2005 10:04 pm

ale vyrábí se i nějaká TOP řada Philipsů a stojí kolem 900 - 1000 Kč
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Ned Nov 06, 2005 10:49 pm

Black: suhlasim... ja ked bude vela penazi, dam tam xenony...
George: za kus?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Nov 07, 2005 8:40 am

TomAnt píše:Tak damy a pani, niezeby som chcel robit nejakym sposobom reklamu ale...

Od vcerajska mam na Xedose v klasickych svetlach namontovane ziarovky Philips Blue Vision Ultra. Oproti povodnym 55W maju len 51W (to je len ako pikoska)


Dotaz laika: ty žárovky se dají jednoduše vyměnit, nebo tam musí být nějaké úpravy, nedej bože vyšší napětí?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Pon Nov 07, 2005 9:42 am

Pavel Rittich píše:
TomAnt píše:Tak damy a pani, niezeby som chcel robit nejakym sposobom reklamu ale...

Od vcerajska mam na Xedose v klasickych svetlach namontovane ziarovky Philips Blue Vision Ultra. Oproti povodnym 55W maju len 51W (to je len ako pikoska)


Dotaz laika: ty žárovky se dají jednoduše vyměnit, nebo tam musí být nějaké úpravy, nedej bože vyšší napětí?

Otevres kapotu, otocis kryt, vycvaknes zarovku, vyndas, das novou, zacvaknes a vratis kryt...jo, a zavres kapotu :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 07, 2005 10:45 am

Ako pise Majki, chytis, staru vytiahnes, novu vlozis miesto starej a svietis :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť