Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Spotřeba

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Spotřeba

Poslaťod majki » Sob Jún 12, 2004 3:24 pm

Musím se prostě pochlubit. Teďka, když už konečeně po zimě přestaly šílené výkyvy počasí jsem si musel prostě změřit spotřebu. No, a při poměru jízd 60% mimo město a 40% ve městě mi ta moje kopretinka papká 8,31 l/100km což se mi zdá jako moc hezká nádherka. A to jsou ještě stle vpřed zimní pneu(holt nedostatek financí :( ). JE to dost příjemná změna po zimě, kdy si to papklo desítku, ani člověk nemrknul. :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Sob Jún 12, 2004 8:51 pm

8,43/100 :) :)
na 270 km mi to vzalo 22,75 l
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Koudy » Ned Jún 13, 2004 1:48 pm

Furt musím tvrdit, že dvoulitry ve slušným stavu nežerou o tolik víc, než menší obsahy. Já se dostal pod osm litrů, ale je pravda, že jsem skoro nesjel z dálnice. Jenže mě baví trochu jiná jízda, takže se to kolem těch 9-10 litrů motá furt. Na dvoulitry od Mazdy prostě nedám dopustit! :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod George » Ned Jún 13, 2004 2:30 pm

Asi máme stejnej styl jízdy :)

Naši mají Lagunu 2.0 a s tou sem jezdil nyní za 11L/100 takze tem spotřebám dvoulitrů okolo 6 moc nevěřím. Jinak sem s ní ale jezdil dost ostře a v techničáku má napsáno spotřebu v městě 11,2 takže nevím.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Ned Jún 13, 2004 4:42 pm

Ja tej spotrebe aj celkom verim, skor by som povedal, ze by mohla byt este nizsia.. :-) Ja mam 1,8i a najnizsiu spotrebu dosahujem 5,7 l/100km!! Je to odskusane, presiel som takymto stylom (priemer okolo 6 l) asi 750 km a dotankoval som presne take mnozstvo, ake som si myslel, ze prejdem.. Teda v mojom pripade technicak neklame. :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Ned Jún 13, 2004 5:01 pm

V mojem jo. Já tam mám 5,9 :)
Je to hodně o stylu jízdy a o vzdálenosti kterou jedeš. Pokud nejedeš nijak ostře a nemáš potřebu neustále řadit tak není problém s 1,8 jezdit se spotřebou jako steve. Ona ta spotřeba u mího auta je hodně problém mojí pravý nohy :lol:
Každopádně s 2.0I GD nebude za 6 jezdit nikdo :) - ani důchodce (ten tak za 7).
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Jún 14, 2004 11:26 am

Ako som uz pisal velakrat, vsetko zavisi na nohe. Moj tatko jazdil s 2.0i-16V v GE a teraz aj s 2.0i v GD okolo 7 litrov - je to proste kludna jazda. Mne sa raz podarilo s mojim GF zajazdit za 6.08l - bez klimy, kludna jazda napriec Svajciarskom. Plyn som len tak steglil, dojazdy a spomalovacky brzdenie motorom, zrychlenia rychlym podradenim, max. zrychlenim na pozadovanu rychlost a zaradenim patky. Bezne ale jazdim okolo 8.

Inak si tiez myslim, ze rozdiel v spotrebe medzi dvojlitrom a povedzme 1.4 je minimalny. Samozrejme pri rovnakom style jazdy a rovnakych rychlostiach - holt s dvojlitrom clovek tak nejak jazdi rychlejsie a potom spomina, ako mu maly motor nezral ;) Pri vyssom namahani moze ten maly motor v pohode zrat viac - holt ide naplno, zatialco velky motor ide na polovicu vykonu ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Pon Jún 14, 2004 6:15 pm

dabel píše:Ako som uz pisal velakrat, vsetko zavisi na nohe. Moj tatko jazdil s 2.0i-16V v GE a teraz aj s 2.0i v GD okolo 7 litrov - je to proste kludna jazda. Mne sa raz podarilo s mojim GF zajazdit za 6.08l - bez klimy, kludna jazda napriec Svajciarskom. Plyn som len tak steglil, dojazdy a spomalovacky brzdenie motorom, zrychlenia rychlym podradenim, max. zrychlenim na pozadovanu rychlost a zaradenim patky. Bezne ale jazdim okolo 8.

Inak si tiez myslim, ze rozdiel v spotrebe medzi dvojlitrom a povedzme 1.4 je minimalny. Samozrejme pri rovnakom style jazdy a rovnakych rychlostiach - holt s dvojlitrom clovek tak nejak jazdi rychlejsie a potom spomina, ako mu maly motor nezral ;) Pri vyssom namahani moze ten maly motor v pohode zrat viac - holt ide naplno, zatialco velky motor ide na polovicu vykonu ;)

Souhlasim, ja jsem mel pujcenou Fabii 1,2 a na dalnici, kdyz z toho clovek stavil 150 km/h, tak si ta mrcha brala skoro 9 L/100km. Proste clovek se musi s tim velkym obsahem jezdit a pak je to v poho...ovsem obcas se z kazdeho tak trochu stane :twisted: a poradne si zaradi ;), to pak spotreba splha i na 11 l.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Jún 14, 2004 6:42 pm

Ja mam 11 dost pravidelne :( :roll:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Pon Jún 14, 2004 7:32 pm

Já měl jednou i 20l ale to sem měl pod parožím utržený výfuk :lol: :lol: :lol:
Jinak nejvíc sem měl asi 13 na dálnici do brna (to sem jel pořád okolo 170)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Pon Jún 14, 2004 7:33 pm

TomAnt píše:Ja mam 11 dost pravidelne :( :roll:

Řeknu ti v čem to vězí. Nejezdi tolik ve městě :lol: :lol: :lol:

Joke
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Jún 14, 2004 10:25 pm

George píše:
TomAnt píše:Ja mam 11 dost pravidelne :( :roll:

Řeknu ti v čem to vězí. Nejezdi tolik ve městě :lol: :lol: :lol:

Joke

Nj, jenže mu to po Bratislavě ani moc nejde, nejezdit po městě :lol:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Uto Jún 15, 2004 12:08 am

majki píše:
George píše:
TomAnt píše:Ja mam 11 dost pravidelne :( :roll:

Řeknu ti v čem to vězí. Nejezdi tolik ve městě :lol: :lol: :lol:

Joke

Nj, jenže mu to po Bratislavě ani moc nejde, nejezdit po městě :lol:


Proto ten dovětek JOKE (jako že vtip ) :roll:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 15, 2004 11:46 am

Ste zlati :o) ale kvoli spotrebe sa hadam nepojdem povozit BA-Kosice a spat... :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Jún 15, 2004 8:36 pm

TomAnt píše:Ste zlati :o) ale kvoli spotrebe sa hadam nepojdem povozit BA-Kosice a spat... :o)

To taky po tobe nechceme ;). Hele, a co ta buracka, uz to mas nejak vyreseny? Domluveny? Pak musis poreferovat, jak jsi dopadl. A hele, japato ze nereagujes na muj mail o svajcarsku???

TO GEORGE: Tys taky slibil, ze odepises... :evil:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť