Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Spotřeba :o)

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Spotřeba :o)

Poslaťod majki » Pon Máj 30, 2005 12:25 pm

Takze, moje udaje z cesty na EMM a vyjeti plne nadrze V-Power 95.
Takze, celkem bylo natankovano 60l (proste uplne plna nadrz :o)). Cestou do Valtic byla prumerna rychlost na dalnici 160km/h, sem tam i 180km/h. Pak nejake litacky po Valticich, tudiz mesto, pak jizda na Babu z Ceske strany (kopce, serpentiny, no fuj), pak sem tam nejake projeti se na plose s poradnou akceleraci a otackami skoro v cervenem. Cesta domu, to bylo dojeti do Podivina, pak nejake projizdky tam (Kobyli, Lednice), a domu po dalnici prumerna rychlost 130 km/h, misty 160km/h. Dnes cestovani po Karvine a Ostrave. Celkem najeto 560mil = 901km. Vysledna spotreba: 6,66 l/100km . Neverim vlastnim ocim, ale opravdu je to tak :sok:. Plus si to teda zezralo v konecnem dusledku jeste 1,3 l oleje :ho:.

Na to, co ten motor ma vsecko za sebou, jake ma tlaky atd. jsem navysost spokojen. Cekal jsem ji kolem 7,5 :o)

Btw., ti, co meli moznost se projet v mym aute...sepsali byste Vase dojmy? :o) Dekuji.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Máj 30, 2005 12:40 pm

majki píše:Btw., ti, co meli moznost se projet v mym aute...sepsali byste Vase dojmy? :o) Dekuji.


Uz som ti povedal na mieste, ale teda ked chces: Brzdy by potrebovali teda nieco poriesit a ta saltpaka je fakt hnusna... Ak by to slo spravit takby som sa na to dal. Inac pohodkaaaaaaaa.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Pon Máj 30, 2005 1:04 pm

No radiaca paka, na to sa pozriem a nieco ti potom poslem, ak zistim. Brzdy treba asi odvzdusnit, nastavit pedal a pod.. Motor je super, na to, v akom je stave, jazdi skvele, po oprave bude ako raketa! :o) Krasne auticko, nech ta nenapadne ho predat!! Shift up!! :ho:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Luke.cz » Pon Máj 30, 2005 1:05 pm

majki píše:


Btw., ti, co meli moznost se projet v mym aute...sepsali byste Vase dojmy? :o) Dekuji.


Myslím že jsem ti to říkal cestou v pátek, čekal jsem to podstatně horší. Motor mě svým tahem velmi překvapil, brzdy byly velmi slabé, interiér v TOP stavu k přihlédnutím na stáří a ty km.

A nejvetší prdel je s těmi samozapínacími pásy. :chacha

Jinak já jsem najel za celou cestu se všemi popojíždkami rovných 200,2 km a bylo to za 23l plynu. Celkové náklady 300,-. No co k tomu dodat.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod majki » Pon Máj 30, 2005 1:37 pm

TomAnt píše:
majki píše:Btw., ti, co meli moznost se projet v mym aute...sepsali byste Vase dojmy? :o) Dekuji.

Uz som ti povedal na mieste, ale teda ked chces: Brzdy by potrebovali teda nieco poriesit a ta saltpaka je fakt hnusna... Ak by to slo spravit takby som sa na to dal. Inac pohodkaaaaaaaa.

Dakujem...brzdy sa zriesi, v junu sa na ne pozre mechanik, vraj ze vymeni brzdovku a odvzdusni, ako vravel Luke a Steve, a mozno to pomoze, saltpaka, tu cakam na to, co mi najde Steve :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Máj 30, 2005 1:38 pm

Steve píše:No radiaca paka, na to sa pozriem a nieco ti potom poslem, ak zistim. Brzdy treba asi odvzdusnit, nastavit pedal a pod.. Motor je super, na to, v akom je stave, jazdi skvele, po oprave bude ako raketa! :o) Krasne auticko, nech ta nenapadne ho predat!! Shift up!! :ho:

Oooo, dakujem :o)...predavat sa nic nebude :o), vsetko dolezite a "renovacia" sa zriesi na buduci rok. Hey dude, Shift up and go :o)...Amici su lenivci, nooo, ved nieje to krasne, ked ti auto povie, ze mas hodit dalsi stupen, aby si jazdil za levno? :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Máj 30, 2005 1:44 pm

Luke.cz píše:A nejvetší prdel je s těmi samozapínacími pásy. :chacha

:lol ja vim :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod xxxxx » Pon Máj 30, 2005 1:45 pm

majki to vazne ti auto vravi aby si preradil? :shock ty voleee
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod xxxxx » Pon Máj 30, 2005 1:46 pm

hmm spotreebu som uz niekde pisal tuna - na moje prekvapenie - 8l priemer, na jednu nadrz 750km som zrobil - fakt som to necakal ze to bude tak good
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod majki » Pon Máj 30, 2005 2:01 pm

xxxxx píše:majki to vazne ti auto vravi aby si preradil? :shock ty voleee

Ano, vsak si vsimni na fotkach mojho auta, ze vpravo hore v kaplicke budikov je taka kolonka SHIFT UP, nad tym je ledka a ta zasvieti, ked motor rozpozna, ze by bolo dobre preriadit. Inac, ked ide clovek sportovo a "dupe" poriadne na plyn, tak ledka sa nerozsvieti...fakt dobra vecicka...hlavne vo meste, kde sa s tym da usetrit niekolko deci benzinu a mal by sa tym taky setrit motor...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod xxxxx » Pon Máj 30, 2005 2:54 pm

inac majki teraz pozeram - ty pises aj po slovensky? :shock
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod George » Pon Máj 30, 2005 4:53 pm

majki píše:160km/h, sem tam i 180km/h
s poradnou akceleraci a otackami skoro v cervenem

6,66 l/100km .



:chacha :chacha :chacha :chacha
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Máj 30, 2005 5:23 pm

xxxxx píše:inac majki teraz pozeram - ty pises aj po slovensky? :shock

Ano :o), ved som aj na EMM po slovensky hovoril :o), nepaci sa ti? :o) Snazim sa, hej, mam aj chybky, ale snad mi je budete tolerovat ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Máj 30, 2005 5:26 pm

George píše:
majki píše:160km/h, sem tam i 180km/h
s poradnou akceleraci a otackami skoro v cervenem

6,66 l/100km .



:chacha :chacha :chacha :chacha

Je ti neco k smichu? Mas s necim problem? Neco se ti nelibi? Kdyz umi V6 jezdit za osm litru, 1,8 u GEcka za 5,5l , proc by nemohl 2,2i ctyrvalec jezdi za necelych sedm? Juro, proste se s tim budes muset smirit. Ja nemam nejmensi duvod tady kecat. A uz nekolikrat jsem psal, ze mam strach z toho, ze kdyz tam dam jinej, plne zdravej 2,2i 12V motor, ze mi to bude zrat vic, nez ted. Jeste cekam, az tady napise, jak dopadla spotreba Honzovi.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod xxxxx » Pon Máj 30, 2005 6:32 pm

majki píše:
xxxxx píše:inac majki teraz pozeram - ty pises aj po slovensky? :shock

Ano :o), ved som aj na EMM po slovensky hovoril :o), nepaci sa ti? :o) Snazim sa, hej, mam aj chybky, ale snad mi je budete tolerovat ;)


vobec vobec - podla mna je to super, ze pises aj po slovensky (a dobre),vyhoda pre teba, casto mam pocit, ze Cesi maju so slovencinou problemy (porozumiet, nie to este rozpravat) vacsie ako slovaci s cestinou. Bude to aj tym, ze na SK je vacsi kontakt na Cesko (televizne programy, dabing,......) ako opacne. Podla mna je ovladanie hocjakeho jazyka vyhodou. U nas vela ludi by ti povedalo, ze na co ti je madarcina, nemaju radi madarcinu a tak, ale ja by som bol velmi rad, keby som sa po madarsky vedel dohovorit :jo bohuzial viem len par vyrazov(kosenem sipen, jonapot, ňusika, lofas, nem tudom madarony, buta toth :ho: :ho: )
no ale odbocim k hlavnej teme :) - nepamatam si, ze si rozpraval po slovensky ale to je tym, ze ja s cestinou, a nemcinou nemam absolutne ziadne problemy a ked vidim nejaky film alebo pocujem niekoho rozpravat v tychto jazykoch, tak par dni na to si neviem spomenut v akom jazyku to hovoril, hoci viem presne o com hovoril :o)
inac vsimol som si, ze komunikujes s Poliakmi - ucil si sa po polsky - alebo mas rodinu v Polsku?
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť