Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nový olej

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Bootleg » Pia Dec 16, 2005 12:43 pm

Da sa niekde v okoli Ostravy kupit Petro-Canada normalne v obchode? Ked mi to nahodou bude nabuduce treba, aby som nemusel znova kupovat Castrol, thanks a lot.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pia Dec 16, 2005 2:01 pm

Steve píše:Da sa niekde v okoli Ostravy kupit Petro-Canada normalne v obchode? Ked mi to nahodou bude nabuduce treba, aby som nemusel znova kupovat Castrol, thanks a lot.


Radim Jureček
Opavská 85, 747 64 Velká Polom
tel./fax: 553 770 295
e-mail: mailto:auto-rafi@volny.cz
web: http://www.auto-rafi.volny.cz

(podle http://www.petro-canada.cz)
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Pia Dec 16, 2005 7:06 pm

ma(ZDA)rtin píše:Radim Jureček
Opavská 85, 747 64 Velká Polom
tel./fax: 553 770 295
e-mail: mailto:auto-rafi@volny.cz
web: http://www.auto-rafi.volny.cz

(podle http://www.petro-canada.cz)


Dakujem! :ha:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Bill » Pia Dec 16, 2005 7:38 pm

Pred casom som sa rozhodol zmenit znacku motoroveho aj prevodoveho oleja. Presiel som na Petro-Canada. Velmi som neveril, ze to moze byt az tak badatelny rozdiel. Hlavne ma zaujimalo, co to bude robit s dieselom. Po par tisic km na plnej syntetike, by som rad prispel do olejovej diskusie svojimi postrehmi. Zimne starty su neporovnatelne lepsie. Motor lahsie startuje, ovela skor sa premaze. Naviac som si vsimol, ze sa teplota chladiacej kvapaliny rychlejsie zdvihne, motor skor dosiahne pracovnu teplotu. Rucicka teploty chladiacej kvapaliny nestupa ani potom, co motor dostane riadne zabrat. Chod motora sa mierne stisil. Ked sa vypne ovela menej trasie. Prevodovy olej je tiez super. Ovela lepsie sa radi, tiez napln sa skor zohreje. Prevodovka je ovela tichsia. Myslim si, ze mam s cim porovnavat (Madit, BP, Shell). Castrol sme davali do motora uz za "sociku" a tazko sa mi s nim lucilo. Ked do leta pretesnim druhe auto skusim, co urobi "kanadan" s takmer 20-rocnym autom.
Mazda a Mitsubishi sú súrodenci, ale Tatra nezná bratra!
Obrázok užívateľa
Bill
Prispievateľ
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia Máj 21, 2004 4:27 pm
Bydlisko: vychod

Poslaťod majki » Sob Dec 17, 2005 3:13 pm

Steve píše:
ma(ZDA)rtin píše:Radim Jureček
Opavská 85, 747 64 Velká Polom
tel./fax: 553 770 295
e-mail: mailto:auto-rafi@volny.cz
web: http://www.auto-rafi.volny.cz

(podle http://www.petro-canada.cz)


Dakujem! :ha:


U nej jsem nakupoval ja, skvela domluva, na doporuceni Milana, i kdyz maj v sobotu zavrino, domluvil jsem se, byl tam, kdyztak tady je jeste mobil: +420 608 112 986

Je to po ceste na z Ostravy Opavu, obec Velka Polom, po prave strane tesne pred velkou zatackou doleva :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Ned Dec 18, 2005 12:56 am

Anonymous píše:
whitex píše:hmmm...
S 5W-40 mám špatný zkušenosti...
Lil jsem tam 10W-40 Texaco a žralo mi asi litr oleje na 12000km, po výmně na 5W-40 (ale nevím značku - myslím, že taky texaco) mi to žere litr na 3000km...
Hned jak ten olej dojedu jdu zpátky na 5W-40, ale tentokrát nejspíš Petro-Canada... :hura



Velmi zalezi na znacke, ja doporucujem Castrol

No to je mi jasný, že velmi záleží na značce, ale s texacam jsem byl spokojený a na 5W-40 jsem šel, jen proto, že jsem si myslel, že mi klesne spotřeba oleje, vzhledem k tomu, že stoupla, jdu zase na 10W-40 - snad to bude zas v normě.... No a Petro-Canada chci zkusit proto, že má velmi dobrý reference a to jak tady na fóru, tak i jinde na netu....
Takže uvidíme....
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Dec 21, 2005 8:27 pm

Tak jste mě k tomu dotlačili: jdu do Petro-Canada.
Zatím do převodového oleje. Pro vás, na http://www.petro-canada.cz/rychloservisy.htm jsem obdržel informaci, že manuální převodovka motoru GF/GW/? 2,0 l (85 kW) potřebuje 2,7 litru oleje. Cena za olej cca. 1.100,- Kč, cena za olej + práce cca. 1.300,- Kč. To jde ne ?
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zoran » Str Dec 21, 2005 8:50 pm

whitex píše:
Anonymous píše:
whitex píše:hmmm...
S 5W-40 mám špatný zkušenosti...
Lil jsem tam 10W-40 Texaco a žralo mi asi litr oleje na 12000km, po výmně na 5W-40 (ale nevím značku - myslím, že taky texaco) mi to žere litr na 3000km...
Hned jak ten olej dojedu jdu zpátky na 5W-40, ale tentokrát nejspíš Petro-Canada... :hura



Velmi zalezi na znacke, ja doporucujem Castrol

No to je mi jasný, že velmi záleží na značce, ale s texacam jsem byl spokojený a na 5W-40 jsem šel, jen proto, že jsem si myslel, že mi klesne spotřeba oleje, vzhledem k tomu, že stoupla, jdu zase na 10W-40 - snad to bude zas v normě.... No a Petro-Canada chci zkusit proto, že má velmi dobrý reference a to jak tady na fóru, tak i jinde na netu....
Takže uvidíme....


Co viem tak ludia co mali auta s problemi s papanim oleja, davali vzdy hustejsi olej a nie riedkejsi... Mozno to boli take lajicke postupy.... Ale asi vedeli preco to robia....
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod whitex » Str Dec 21, 2005 10:53 pm

Zoran píše:
whitex píše:
Anonymous píše:
whitex píše:hmmm...
S 5W-40 mám špatný zkušenosti...
Lil jsem tam 10W-40 Texaco a žralo mi asi litr oleje na 12000km, po výmně na 5W-40 (ale nevím značku - myslím, že taky texaco) mi to žere litr na 3000km...
Hned jak ten olej dojedu jdu zpátky na 5W-40, ale tentokrát nejspíš Petro-Canada... :hura



Velmi zalezi na znacke, ja doporucujem Castrol

No to je mi jasný, že velmi záleží na značce, ale s texacam jsem byl spokojený a na 5W-40 jsem šel, jen proto, že jsem si myslel, že mi klesne spotřeba oleje, vzhledem k tomu, že stoupla, jdu zase na 10W-40 - snad to bude zas v normě.... No a Petro-Canada chci zkusit proto, že má velmi dobrý reference a to jak tady na fóru, tak i jinde na netu....
Takže uvidíme....


Co viem tak ludia co mali auta s problemi s papanim oleja, davali vzdy hustejsi olej a nie riedkejsi... Mozno to boli take lajicke postupy.... Ale asi vedeli preco to robia....


Přesně tak... Já ale myslel, že je to kvylitou, a ne vizkozitou...
- No prostě sem se mýlil....
- Teď jsem už chytřejší...

- Taky bych chtěl říct, že nejmíň 50% toho co vím o autech sem se dozvěděl v klubu, takže bych Vám chtěl tímto všem poděkovat! :lol
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Volfi » Uto Apr 11, 2006 9:41 am

Zdravím Vás páni. Veľmi zaujímavá diskusia. Za chviľku sa približi čas, keď budem musieť tiež vymeniť olej a kladiem si otázku aký mám do svojho Clia naliať (1,2 16 V). Pri garančke v servise (nie Renaulťackom mi zmenili ELF za OMV s rovnakou špecifikáciou 10 W 40 a už 2 x som mal problémy. Nachrtalo mi olej do sacieho potrubia, kde mi zašpinilo nejaké tlakové čidlo a motorček mi úspešne pi poklese otáčok zdochýňal. Sanie vyčistili, vypustili 2 dcl oleja a rok bolo všetko v poriadku. Po roku sa porucha zopakovala a zasa som prišiel do servisu kde zasa vyčistili zapráskané sacie potrubie aj s čidlom a auto zasa funguje. Terau si kladiem otázku, či fakt aj pri rovnakej špecifikácii nie je pri vyšších teplotách rozdiel vo viskozite, čo spôsobí tento jav. Uvazažujem nad tým, vrátiť sa k ELF-u.
Chcel by som sa Vás spýtať, či ste niekto s takýmto niečím stretli. Alebo zariskovať a vyskúšať Kanaďana, keď ho tak všetci chválite????
Volfi
 

Poslaťod Zoran » Uto Apr 11, 2006 11:02 pm

Volfi píše:Zdravím Vás páni. Veľmi zaujímavá diskusia. Za chviľku sa približi čas, keď budem musieť tiež vymeniť olej a kladiem si otázku aký mám do svojho Clia naliať (1,2 16 V). Pri garančke v servise (nie Renaulťackom mi zmenili ELF za OMV s rovnakou špecifikáciou 10 W 40 a už 2 x som mal problémy. Nachrtalo mi olej do sacieho potrubia, kde mi zašpinilo nejaké tlakové čidlo a motorček mi úspešne pi poklese otáčok zdochýňal. Sanie vyčistili, vypustili 2 dcl oleja a rok bolo všetko v poriadku. Po roku sa porucha zopakovala a zasa som prišiel do servisu kde zasa vyčistili zapráskané sacie potrubie aj s čidlom a auto zasa funguje. Terau si kladiem otázku, či fakt aj pri rovnakej špecifikácii nie je pri vyšších teplotách rozdiel vo viskozite, čo spôsobí tento jav. Uvazažujem nad tým, vrátiť sa k ELF-u.
Chcel by som sa Vás spýtať, či ste niekto s takýmto niečím stretli. Alebo zariskovať a vyskúšať Kanaďana, keď ho tak všetci chválite????
Aj ked si nemyslim ze PetroCanada je liek na vsetko, tak urcite to je lepsie ako OMV, osobne vsak lejem 10 rokov do auta Castrol, cize ja menit znacku nejdem ale keby som isiel tak asi tiez vyskusam kanadanov...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Str Apr 12, 2006 12:19 am

Já teda nevím ale mě ty vaše reference že je motor čistější, klidnější, tižší atd. přijdou jako placebo efekt.

Nedávno jsem měl v autě olej co stál přes 1000 kč. Asi 280 kč/l. Bylo to na firmu a já neřešil kolik stojí. Každopádně byla to dost kvalita olej.

Teď tam mám obyč sračku z tesca za 250 Kč kanystr a rozdíl? Je nulovej. Pořád stejně hlučný, stejně kultivovanej chod. Prostě nulovej rozdíl. A ten rozdíl mezi kvalitou olejů musí být markantní když teď sem dal za 4 litry míň než předtím za litr.

Dokonce leju olej ven pořád stejně hnusně špinavej nehledě na jeho cenu či kvalitu.

Nevím. Nemyslím si že to Petro bude nějakej echt zázrak. Každopádně třeba co se tady GDčkářů týče že jsou z toho oleje tak vedle tak já osobně bych nelil do 16letýho auta olej za cenu přes 1000 kč když samotná mazda doporučuje do GD obyč hnusnej minerál.

Ale kdysi taky hodně lidí tvrdilo jak jim přísady do oleje od Horsta Fukse čistí motor a jak je to supa a pak se zjistilo že to vlastně nic nedělá :koule .

Tím jsem nechtěl říct že Petro je srágora, ale jen jsem se pousmál nad tím, jak každej tady okamžitě pozná že tam má "kvalitní" olej z Kanady a já jsem nepoznal ani ten nejkvalitnější a nejdražší olej co můžu do GD nalejt mezi Tesco olejem za pár šuntů.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Str Apr 12, 2006 8:53 pm

George píše: olej za cenu přes 1000 kč
:koule
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod pete » Str Apr 12, 2006 9:36 pm

George píše:Já teda nevím ale mě ty vaše reference že je motor čistější, klidnější, tižší atd. přijdou jako placebo efekt.

Nedávno jsem měl v autě olej co stál přes 1000 kč. Asi 280 kč/l. Bylo to na firmu a já neřešil kolik stojí. Každopádně byla to dost kvalita olej.

Teď tam mám obyč sračku z tesca za 250 Kč kanystr a rozdíl? Je nulovej. Pořád stejně hlučný, stejně kultivovanej chod. Prostě nulovej rozdíl. A ten rozdíl mezi kvalitou olejů musí být markantní když teď sem dal za 4 litry míň než předtím za litr.

Dokonce leju olej ven pořád stejně hnusně špinavej nehledě na jeho cenu či kvalitu.

Nevím. Nemyslím si že to Petro bude nějakej echt zázrak. Každopádně třeba co se tady GDčkářů týče že jsou z toho oleje tak vedle tak já osobně bych nelil do 16letýho auta olej za cenu přes 1000 kč když samotná mazda doporučuje do GD obyč hnusnej minerál.

Ale kdysi taky hodně lidí tvrdilo jak jim přísady do oleje od Horsta Fukse čistí motor a jak je to supa a pak se zjistilo že to vlastně nic nedělá :koule .

Tím jsem nechtěl říct že Petro je srágora, ale jen jsem se pousmál nad tím, jak každej tady okamžitě pozná že tam má "kvalitní" olej z Kanady a já jsem nepoznal ani ten nejkvalitnější a nejdražší olej co můžu do GD nalejt mezi Tesco olejem za pár šuntů.

uz sme viaceri, co chapu, ze vsetko je len o biznise, znacka nesie cenu, ostatne je takmer to iste 8-)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod miro123456789 » Pon Mar 12, 2012 12:09 am

ja zvyknem olej Mazda Dexelia DPF 5W-30 kupovať najlacnejšie na http://www.xxxxxxxxxx.com
miro123456789
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Mar 12, 2012 12:05 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron