Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

VW koncernove / Skodovacke vy-skolenie

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

VW koncernove / Skodovacke vy-skolenie

Poslaťod lakilaki » Pon Mar 09, 2015 8:50 pm

Takze dnes som konence absolvoval škodovácke vy-skolenie na ceste a to dokonca v priebehu 1 hodiny 2 x.
Moje vysvedcenie - Cestny debil, zdrzujuci koncernovych superk*k*t*v pri zachrane sveta

Na dvojprudovke s obmedzenou rychlostou 70km/h som sa opovazil dodrzat stanoveny limit 70-75 km/h
cim som obmedzil super-k*k*ta na modrej Octávii VRS pri zachrane sveta.
Takze som bol predbehnuty z pravej strany a nasledne po jeho zaradeni do pruhu predo mna, vybrzdeny na 5km/hod.Za mnou dobrzdovali dalsie 3 auta. Este stastie, ze bez pokrivenych karoserii.

O 20 minut neskor som bol dobehnuty striebornou TDi Octaviou na useku s obmedzenou rychlostou 60km/h, v strede cesty dvojita plna ciara, Ochcavka narazena na moj zadok ma "tlacila" cca 200 m, kedze som sa drzo nepodvolil natlaku, jednoducho presiel cez dve plne ciary do protismeru, predbehol ma a predviedol mi, akou rychlostou jazdia skutocní "hrdinovia k*k*ti" .

:help: Poradite mi akysi recept, ako prezit na cestach medzi takymito :box .....
To uz fakt, koncernove auta si kupuju iba psychopati, alebo z nich koncernove auta robia k*k*t*v ????? :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lubos1 » Uto Mar 10, 2015 10:44 am

Blaznov mas vsade vela a treba sa im vyhybat a netreba ich provokovat. O znacku /koncern nejde, len si ich skor vsimnes, je ich jednoducho privela.
Na druhej strane, co si robil v lavom pruhu? Preco sa snazis vychovavat ostatnch tym, ze ides presne max. povolenou rychlostou a nepustis nikoho pred seba? Toto sa mi bezne stava na dialniciach v Rakusku. Dobehnem cloveka jazdiaceho presne tachometricky 130 km/h v lavom pruhu. Chvilu pockam za nim, ved si ma hadam vsimne... Po chvili sa trochu nalepim a odlepim, nech si vsimne pohyb za nim. Dam smerovku a vystrcim sa. Bliknem dialkovymi. Trva to asi minutu a nic.
Tak co uz, obehnem zprava a zrazu zacne debil zrychlovat, mavat rukami,blikat atd.
Niekedy sa inak neda, ale to neznamena, ze je to tvoj pripad.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Uto Mar 10, 2015 11:38 am

Lubos1 píše:Blaznov mas vsade vela a treba sa im vyhybat a netreba ich provokovat. O znacku /koncern nejde, len si ich skor vsimnes, je ich jednoducho privela.
Na druhej strane, co si robil v lavom pruhu? Preco sa snazis vychovavat ostatnch tym, ze ides presne max. povolenou rychlostou a nepustis nikoho pred seba? Toto sa mi bezne stava na dialniciach v Rakusku. Dobehnem cloveka jazdiaceho presne tachometricky 130 km/h v lavom pruhu. Chvilu pockam za nim, ved si ma hadam vsimne... Po chvili sa trochu nalepim a odlepim, nech si vsimne pohyb za nim. Dam smerovku a vystrcim sa. Bliknem dialkovymi. Trva to asi minutu a nic.
Tak co uz, obehnem zprava a zrazu zacne debil zrychlovat, mavat rukami,blikat atd.
Niekedy sa inak neda, ale to neznamena, ze je to tvoj pripad.

Nie, nevychovavam ostatnych, ani nechcem.
Tym, ze idem povolenou rychlostou, dodrzujem zakazy, obmedzenia.
Nemam, ci nemusim tak robit ?! :hmmhmm

V pravom pruhu boli vedla autobus ktory, isiel tiez 70km/h, za nim dalsi traja netrpezlivy košičania.
Autobus odbocil do zastavky, za nim iduce auta ma zacali predchadzat-subeznou jazdou vpravo, viac ako 70,
takze som musel ostat v lavom pruhu, no a moj skolitel, za mnou takisto.
Ked som sa uz mohol zaradit do praveho pruhu, skolitel spoza mna, ma predbehol sprava a bol som vyskoleny, ako sa patri a slusi od koncerňáka ...
Ako sa mam vyvarovat takýmto :prdel , mate na to recept ... ?????

Mam porusovat rychlostne obmedzenia a jazdit, ako prasa, ako oni ?
Mam presadnut do inej znacky auta, najlepsie do akejsi tdi Ochcávky ? :spik2

Ako to riešite Vy ostatní ????
Určite nie som sam, kto take nieco zažíva na cestach
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lubos1 » Uto Mar 10, 2015 1:03 pm

No mohol si jednoducho trosku zrychlit, predbehnut autobusy a zaradit sa pred nich.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Uto Mar 10, 2015 1:49 pm

Preco by mal porusovat ON predpisy, aj ked len "trosku" zrychlit? To kde sme? To akoze my normalne jazdiaci sa mame prisposobovat dementom?
Bullshit.

Kludne jazdi ako si jazdil a TDIckarov podobneho rangu si nevsimaj. Teda az na to jeho vybrzdenie...

Ja ked som nuteny ist v lavom pruhu, tak ten za mnou proste pocka, kym sa NORMALNE zaradim. Pockali aj ti dvaja policajti vcera na motorkach, cely tunel Sitina, ja 80, auto vedla mna 80, no proste nebudem pridavat, aj tak som siel na tempomate. Preco by som mal pridavat? V klude, podla predpisov, za tunelom je 90ka, tam som vyuzil prilezitost, pridal skor ako ten vpravo a zaradil sa pred neho. A policajti v klude na motorkach pridali a potom rozhodne 90 nesli :) Hlavne ma nevybrzdovali...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Woody33 » Uto Mar 10, 2015 2:28 pm

a preto je dobre mat kameru v aute i ked kamera snima len dopredu ale ked ta vybrzia tak mas to nahrate
Mazda 3 Sport 2.0 2004
Obrázok užívateľa
Woody33
Opytovateľ
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned Jan 03, 2010 8:58 pm

Poslaťod david.gta » Uto Mar 10, 2015 3:14 pm

lakilaki píše:
Lubos1 píše:Ako to riešite Vy ostatní ????
Určite nie som sam, kto take nieco zažíva na cestach



Zavolal bych na něho policajty. V CZ se za to i zavíra do vězení. Ty případy tu už byly.
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod Lubos1 » Uto Mar 10, 2015 4:07 pm

TomAnt píše:Preco by mal porusovat ON predpisy, aj ked len "trosku" zrychlit? To kde sme? To akoze my normalne jazdiaci sa mame prisposobovat dementom?
Bullshit.

Ako sa hovori, mudrejsi ustupi. Naco vyhrocovat situaciu? Ak sa takyto idiot rozculi, vybrzdi ta, ty donho vrazis, ublizis sebe, pripadne niekomu z posadky...stoji ti vazne za to? Ak sa ani nic vazne nestane, budes musiet riesit servis, poistky, otravovat sa s policiou.-- Toto mi vazne nestoji za nejaky zbytocny principialny postoj.
Ale ok, kazdeho vec, ja trochu pridam, pustim ho a mam pokoj. Zdoraznujem: trochu. On dobehne teba, ty ho principialne nepustis a mozes (samozrejme nemusis) mat problem.
Je to iba jazda autom, cestovanie, nie je to nic zivotne dolezite. Su ine zivotne situacie, ked je potrebne byt principialny za kazdu cenu.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Uto Mar 10, 2015 9:33 pm

Vdaka vam, za vase nazory :palec

pre: Lubos1
za take "trochu" zrychlenie pred dementom na dialnici pri obchádzani kolony nakladiakov, som uz zaplatil 2x pokutu.
Zamerali ma z premostenia dialnice, ked som zrychloval pred debilom v blikajucom BéeMWé za mnou, ktoreho za mnou najskor asi nezamerali, kedze ho ani nezastavili, mna ano.
Mam dalej riskovat, ze budem platit pokuty, za to ze, ako mudrejsi ustupim ? Myslis, ze poliš mi zožere taky argument ?

pre: david.gta
Budu po takom "skolitelovi" policajti patrat, ked sa nestala havaria pre jeho blbe spravanie sa ?
Moje oznamenie asi ani neprijmu bez dokazov, alebo oznamenie po dvoch tyzdnoch bude ulozene "ad acta"

pre: Woody33
Ano, asi by to bol idealny svet, mat kameru v aute, natocit dementov, a kvoli zaznamu z mojej kamery by dostali zasluzene tresty. To by sa krasne naplnal statny rozpocet, alebo by bol konence poriadok na cestach.
Bohuzial nie je tomu tak :-(
Zaznamy z palubnej kamery nikto z exekutivy, neuznava, ani ku nim neprihliada, ako dokazovy material.
Az v stadiu sudneho konania, moze- nemusi !!! sudca pripustit zaznam ako dokaz.
Keby som take video zverejnil tu s nezakrytym EČ, debil na zazname, ma pravo žalovať klub stranku aj mna, za porusenie osobnostnych prav. Ktovie preco ?!
Pokial je to inak, dajte mi vediet , ihned si kupujem tu najvybavenejsiu kameru za celne skla...

pre: TomAnt
Ano spravam sa a asi sa budem spravat na cestach velmi podobne ako Ty v Sitine, lebo predpisy .... a je to tak pre mna aj viacmenej samozrejme, respektovat predpisy aj ostatnych na ceste.

Ale bohuzial, za taku jazdu v ramci predpisov, ma chcu trestat, trestaju dementi za volantom a ja neviem co s tym :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod luciash » Str Mar 11, 2015 7:44 pm

zrovna jsem včera narazil na tohle: http://domaci.ihned.cz/c1-63640240-zazn ... le-nepatri

ale nevím, jak je to u vás na Slovensku...
Mazda 2 (DY) 1,4i GT 59 kW
luciash
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Feb 24, 2015 10:54 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod KLOKAN » Štv Apr 09, 2015 5:58 pm

daco podobne som zazil aj ja ale musel som sa vyhnut pred vjazdom do zuzenia z dvoch do jedneho pruhu a odtrhol som si spolujazdcove zrkadlo na mb sprinter lebo ffitipaldi si mislel ze ked pruhy sa zbiehaju do jedneho tak ma este stihne predbehnut na 150 metroch tak som zvolil radsej zrkadlo nez blatnik alebo svetlo a pani hviezda sa ani neunuvala povedat ze sorac a v poistovni ked som povedal aj cislo auta aj vsetko ako bolo tak sa poistovak len opytal ze ci bol kontakt vozidiel odpovedal som ze nie a on ze tak mas smolu a platis sam
poucenie pre mna nech sa lepi kolko chce pokial sa o mna neopre zozadu alebo z predu tak ho mam na haku
mazda 323 bf 1,6 dohc turbo 4wd
KLOKAN
Pisateľ
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Uto Okt 09, 2012 7:12 pm
Bydlisko: Losonec Pezinok
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomasVFR » Pon Apr 13, 2015 9:34 pm

neznasam soferov co svojou pomalou jazdou blokuju druhych, tam kde su mimo obce dva pruhy sa mas uhnut pred rychlejsie iducim do praveho pruhu, to hovori vyhlaska.
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Uto Apr 14, 2015 7:13 pm

Ja nerozumiem, co sa dosahuje tym vybrzdovanim.

Ked sa ponahlam a niekoho "vytlacim", tak predsa na to dupnem a ficim dalej tempom, ktorym som isiel a nezdrzujem sa nejakym trestanim.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod andree » Str Apr 15, 2015 12:48 am

lakilaki píše:Poradite mi akysi recept, ako prezit na cestach medzi takymito


Tak ja to zkusim.. :o) [i kdyz z toho nakonec vznikla slusna tapeta]
Jezdim vpravo vzdy, kdyz to lze. I ve meste, i na tripruhu. Nehram se na to, ze ve meste smim jet vlevo a vy ostatni si vylizte :prdel . Ano smim to dle zakona, a co? Proste jezdim jako mimo obec. Koukam do zrcatek a uhybam okamzite, kdyz muzu, ne za za 30 metru, ne za 10 vterin - okamzite - samozrejme to nehazim predjizdenemu pulmetru pred auto - ale vzhledem k dynamickym pomerum se tam ten za mnou (potencialne predjizdejici) proste nestihne narvat. Tohle praktikuji tim dusledneji a rychleji, cim vic chce ten za mnou predjizdet - nehladkam si ego tim, jak "jsem vydrzel", potazmo, ze "jsem dodrzel" - ani se neohanim tim, ze nevim, ze chce jet rychleji... vetsinou to lze videt velice jasne!
Odstupuji se z levyho i do relativne malych mezer - treba i na pouhe 2-3 vteriny a obcas i za cenu, ze na chvili sundam nohu z plynu a nepatrne zpomalim. Silnym vozum to k predjeti staci a ja se zaradim okamzite zpatky.
Rovnez pokud jsem vlevo jiz "ponekud dlouho" kvuli hustote provozu a +/- konstanti rychlosti - casto se odstoupim do male mezery na par vterin a otestuji tak ridice za mnou, zdali by jel rychleji, kdyby mohl, ale je proste slusnak a netlaci se (timto neduhem ja osobne az tak netrpim, a vuli predjizdet davam najevo :spik2 ). Pokud zrychli, pustim jej, pokud ne, radim se zpatky. Neni nutno jej za sebou drzet. Predjetim tohle konci tak v max 10% pripadu - stejne je to jiz nekolik desitek az stovek lidi, ktere jsem zbytocne za sebou nenervoval, ze jo. V Nemecku to predjetim konci casteji (silnejsi vozy, radi by jeli rychleji a presto se netlaci - to u nas az tak uplne caste neni).

Zelezny pravidlo: Pokud te neco stihne predjet zprava a jeste se stihne i zaradit pred tebe - je to dukaz, ze si se zaradit vpravo mohl a mel, a sorry, maslo se topi na tve hlave. Cim min te u toho ohrozi (tj vetsi rozdil rychlosti a vic prostoru vpravo bylo), tym vetsi tvoje vina. Okecavani, ze zakon... sorry. Zakon neupravuje vse. Je zakon na tve strane? Ve meste vetsinou ano. Je tvoje ridicska lenost ohleduplna a prospesna veci = bezpecnemu a plynulemu provozu? Nikoliv. Styska se mi po casech, kdy neridil kazdy blb s dirou v pr*eli a existovala urcita ridicska etiketa.

Snazim se byt ohleduplny.
Tak treba za deste a zejmena kdyz je vic vody na dalnici a provoz to dovoluje, tak to potahnu levym i 100m pred predjizdeneho - miluji borce, kdy sme na 10ti kilometrech dalnice pouze my dva a on mi proste *musi* nasrat na sklo hektolitr vody. To stejny i kdyz se za autem tahne jen takova vodni mlha - slo by jet bez steracu, kdyby predjizdejici ichtyl pouzil mozek a to sklo mi proste nezasvinil. Stirat si sklo od bordelu i kdyz jiz neprsi a to po kazdem predjizdejicim je na presdrzku.

Pokud dojizdime s jinym autem vpravo kamion a ja bych ho prinutil brzdit - dle situace budto zrychlim, nebo se i na par metru zaradim min. pulkou auta vpravo. Nenutim jej brzdit za nakladakem a umoznim mu predjet. (Tohle jsem lidi jeste nenaucil, jit prikladem asi nestaci - nebo se to neprojevuje v populaci dost rychle).
Uz trosku extrem byl na dalnici v noci, kdy jsem se jiz preradil do levyho pruhu, chystajic se predjizdet nakladak (jel jsem asi 110-120). Zezadu se ritil pirat-tfuj-tssss-sira asi 180. Vratil jsem se vpravo a zvolna zabrzdil na 100, at me stihne predjet a nemusi za mnou brzdit... Prosvistelo BMW5 a ejhle - ridic dokonce podekoval... Porusoval zakon? Ano. Ohrozil nekoho? Ne. Je pro lidstvo energeticky vyhodnejsi, kdyz ja zpomalim ze 110 na 100, nez on prudce ze 180 na mych 110-120 a pak to rozjizdel zpet na 180? Jasne. Pomohl jsem mu vic, nez jsem sobe uskodil. Jsem uchyl? Mozna.. ale ridicska karma zatim funguje.

TomasVFR píše:neznasam soferov co svojou pomalou jazdou blokuju druhych

To o dvou pruzich plati i ve meste, v rozporu s presvedcenim hromady lidi. Zakon jasne stanovuje, pokud jsou vsechny pruhy zaplneny, predjizdejicimu se uvolnuje ten levy. Ne nejedeme jeste 3 km vedle sebe - uvolnujeme levy. Co nejdriv.
Uplne miluju v strahovskym tunelu 2 ichtyly jedouci 60 na povolene 70tce vedle sebe a pred nima NIKDE NIKDO! Aaargh! A i kdyby jeli 70, i kdyby jeli 75 - proc vedle sebe, proc??? TomAnte, tech +3 km/h fakt muzes udelat a tu vedlejizdu ukoncit co nejdriv! Kdyz chcete jet stejne rychle, jedte, ale za sebou. Mam spatny pocit, ze tve "zaradim sa NORMALNE" muze byt na pomery rychlejsiho ridice pomerne opozdene, rozvlacne (nerknuli az provokujici - cim nastvanejsi ridic, tim hur to bude vnimat).

Taky se v mistech, kde se neda predjizdet (co ty 2 plne?) neloudam 20 pod limit,jen proto, ze je zrovna hezky, nebo chci usetrit podelanych 0,0024 Kč na palivu nebo zrovna jájájá zrovna ted nikam nespecham.

dabel: divas se na to ocima normalniho rychleho ridice, ktery lidi v zasade drtivou vetsinu lidi az tak nepopuzuje. Na vybrzdovani musi byt clovek budto vytocenej(zkrat), nebo "mentalne vesnicky rizecek". Nebo nevim.

A v neposledne rade - uhybam, vystupuji se, pouzivam blinkry v 99.9%, kdyz spravim prasarnu, omluvim se (rukou, blinkrama...) - netrestam, nemstim se, nevychovavam, neprekazim, nedelam naschvaly. Ano, nekdy blikam, nekdy troubim, hodne nadavam a obcas i rozhazuji rukama... nejsem svetec..

Lidi, jde to.. chovat se za volantem jako clovek, a venovat se za volantem rizeni a provozu a ne okolni krajine, fejsbucku, stehynku spolujezdkyne fakt neni tak tezke... Tak WTF?
Kdyz blikacu, troubicu a vybrzdovacu potkavate hodne, je asi cas se zamyslet nad sebou samym. Z tohto vlakna mi prijde nejsympatictejsi postoj Lubose1.

PS: Nikdo me nikdy nevybrzdil (13 let), 13 let bez vazne nehody, 12,9 let bez nehody, denne po Praze, pravidelne dalkove trasy (500+ km). Zprava me nekdo da tak 1x za 3-4 roky.. nejsem neomylnej (velice zridka i neco vylozene pos*ru - posledni co mi chybi je v tu chvili vychovavac, co mi to musi dat vyzrat - a celou situaci treba jeste znebezpecni). (Za)Troubi na mne nekdo tak 1x za pulroku (spis kvuli nejakemu memu ..ehm..asertivnejsimu manevru). Vyblika me nekdo tak 1x za rok, vetsinou jde fakt o extremniho debila - nerikam, ze nejsou.. Ale nepotkavam je urcite denne! Spis potkavam lidi totalne neschopne, nez vylozene agresivni. Myslim, ze neschopnost je horsi.
andree
Prispievateľ
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 9:34 pm

Poslaťod lakilaki » Ned Apr 19, 2015 10:01 pm

andree píše:
lakilaki píše:Poradite mi akysi recept, ako prezit na cestach medzi takymito

Tak ja to zkusim.. :o) [i kdyz z toho nakonec vznikla slusna tapeta]....

Nooo, stane sa, polozil som priblblu otazku, tak som dostal na tu moju otazku primeranu odpoved ....
andree , vdaka za prispevok. :dik
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron