Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rady a tipy pre Mazdu 2.2 GTA

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Rady a tipy pre Mazdu 2.2 GTA

Poslaťod lakilaki » Sob Jún 08, 2013 5:56 pm

Sedvo píše:Dobrý to pocit co? :lol

:jo
preto som sa podelil s tym pocitom :lol

dabel píše: A ked k tomu pripojime nalietany stvrtmilion na tachometri, tak sa to vlastne ani inak skoncit nemohlo...

:nene
VW nemalo nalepku TK, takze nemalo ani 4 roky
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Sob Jún 08, 2013 8:13 pm

Ale gdezeeee... generacia s W8 (B5.5) sa prestala vyrabat v 2005tom roku. Takze minimalne 8 rokov to malo, skor este viac... posledna generacia Passatu sa robila len ako VR6 (250k?), maximalne R36 (300k).
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod lakilaki » Sob Jún 08, 2013 8:50 pm

dabel píše:Ale gdezeeee... generacia s W8 (B5.5) sa prestala vyrabat v 2005tom roku. Takze minimalne 8 rokov to malo, skor este viac... posledna generacia Passatu sa robila len ako VR6 (250k?), maximalne R36 (300k).

Tak som sa pozrel na wikipedii a bol to tento typ :
Passat Typ 3BG bzw. B5 GP („Große Produktaufwertung“).
aj podla wiki , sa vyrabal do roku 2005

Ale nalepku TK aj tak to nemalo.... tak to bol asi policajny Passat :hmmhmm
Kurrrrrnja, ked ma z jesitnosti nahlasia na ODI, tak pridem este aj o mazdu :bee
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Suky » Sob Jún 08, 2013 9:27 pm

Málokdy závodím, necítím potřebu, vím že na to mám a nemusím si to dokazovat.
Ale občas si to neodpustím, hlavně takhle na výjezdu z obce do kopce, poté co se mi v obci buzerant lepí na prdel ač jedu skoro 70, to pak s chutí sešlápnu pedál. :podrazak

Co ale nechápu, kolik se najde pitomců v autě, kteří chtějí závodit, když sedlám R1200 GS :dobry
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod katie » Pia Jún 14, 2013 12:53 pm

občas také jezdím xedosa a také se mi lepí slaboduchý na prdel. Nerada chodím po obci víc jak se má ale oni se budou lepit. Možná je to proto, že vidí blond vlasy a chtějí mě deptat. Pitomci chtějí závodit a jezdit neumí. :?:
katie
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv Máj 30, 2013 12:37 pm
Bydlisko: Martin
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Pia Jún 14, 2013 9:02 pm

katie píše:... Možná je to proto, že vidí blond vlasy a chtějí mě deptat. Pitomci chtějí závodit a jezdit neumí. :?:

Nie je to pre blond vlasy. Ja take vlasy nemam a mapriek tomu z ciest, mam podobne skusenosti. :(
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod lakilaki » Pia Jún 28, 2013 6:07 pm

lakilaki píše:Tanknul som do svojej mazda3 Verva Diesel
http://www.benzinaplus.cz/cz/paliva/ver ... iesel.html
Dokonale palivo (aj) pre moju diesel mazdu.
Som nadmieru spokojny, lebo vsetko co slubuje reklama je total pravda
Sametovy chod motora, diesel zvuk motora- ziadny,
perfektna sila, nizsia spotreba....
Na dialnici na tempomate pri 130 km/ h spotreba 5,1 litrov (inokedy 6,0-6,1 lit)
Zo srdca lutujem :bee , ze na Slovensku si take palivo nemozem kupit
a zavidim vsetkym v CZ, ze si mozu take palivo davat hockedy do svojho auta, ale ja nie.

Zase som mal to stastie, ze som mohol tanknut Verva Diesel do M3
Plati vsetko co som uz napisal o VervaDiesel :jo :palec
Uz som najazdil 850 km-ov a PP ukazuje este stale dojazd 160 km-ov, co je v reale 220 km-ov.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Suky » Pia Jún 28, 2013 9:13 pm

To já čerstvě s Vervou končím.

EuroOil totiž prodává naftu bez biosraček, takže není co řešit...
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Sob Jún 29, 2013 9:13 pm

Už delší dobu tuto naftu prodávají a jelikož mám jejich benzinku kousek od baráku a cena oproti Vervě je cca 2,50 Kč/ litr menší, tak není co řešit.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Ned Jún 30, 2013 5:42 pm

lakilaki píše:
katie píše:... Možná je to proto, že vidí blond vlasy a chtějí mě deptat. Pitomci chtějí závodit a jezdit neumí. :?:

Nie je to pre blond vlasy. Ja take vlasy nemam a mapriek tomu z ciest, mam podobne skusenosti. :(

tak tak, to nemá s blond vlasmi nič.. včera sa na mňa jeden na starom ľudovomwagóne lepil v dedinke, 50 metrov pred koncom obce ma len tak tak predbehol aby som ho dobehol na nasledujúcej rovinke lebo mu tá kraksňa ledva šla 80. a to po dedinách chodím GPSkových 50-52
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Uto Aug 06, 2013 11:18 pm

Uz druhy tyzden jazdim, hlavne v meste s 2.2 diesel, lebo benzinak M2 este stale trci v servise,
kvoli oprave karoserie po krupobiti. :bee

Boze moj, mesto, to je hotove utrpenie pre diesel motor, aj pre mna. :(
Regeneracia DPF, kazdych 150-200 km a trva namiesto obvyklych 10 km-ov, cca 20 km-ov :zlost
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod 13LUKY » Štv Aug 15, 2013 8:35 am

Nazdar lakilaki dlho som tu nic nenapisal ale musel som zareagovat na tu regeneraciu v meste :( nepremyslal si nad odstranenim dpf? Ja mam zatial rege tak po 400 km a ako sme uz pisali tankujem aj tesco sem tam slovnaft tu najlacnejsiu naftu.
13LUKY
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Dec 23, 2012 8:48 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Štv Aug 15, 2013 6:11 pm

lakilaki píše:Uz druhy tyzden jazdim, hlavne v meste s 2.2 diesel, lebo benzinak M2 este stale trci v servise,
kvoli oprave karoserie po krupobiti. :bee


Uz stvrty tyzden :shock pokracuje moje trapenie, ale mozno konecne zajtra si prevezmem opravenu M2.

13LUKY píše:Nazdar lakilaki dlho som tu nic nenapisal ale musel som zareagovat na tu regeneraciu v meste :( nepremyslal si nad odstranenim dpf? Ja mam zatial rege tak po 400 km a ako sme uz pisali tankujem aj tesco sem tam slovnaft tu najlacnejsiu naftu.

Zatial som mepremyslal :hmmhmm , lebo mam obavy, ze demontaz DPF prinesie ovela viac problemov, ako je problem castej regeneracie v meste, co vlastne ani nie je problem,
ak nejazdim s dieselom po meste.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod lakilaki » Pia Jan 24, 2014 9:34 pm

Dnes som bol na 3 rocnej kontrole s M3 2.2 D.
Zavady ziadne,
ale:
Zabudol som poziadat servis o kontrolu automat nastavovania xenonov, minule totiz, ked som jazdil vecer "plne nalozeny" 4 osobami,celu cestu na mna poblikavali oproti auta, ze ich oslnujem.
Policajne auto, za ktorym som chvilu jazdil ma dokonca pustilo pred seba, asi aj jeho som oslnoval. :spik2

M3 kvoli kontrole karoserie umyli v servise a prave predne svetlo sa cele zahmlilo, takze mi zateka hlavny svetlomet. :buuu:
Budem ziadat vymenu ..... uz teraz mi je zle, ked si predstavim boj v mene mazda zaruky :crazy
Este stastie, ze mam 1 tyzden k dobru z 3 rocnej zaruky (31.1.)
.......
P.S.
Boli sme a cakali sme dnes viaceri mazda majitelia v servise na svoje auta.
Tak som rozmyslal , ved ja ani neviem ci tam nesedel niekto z mazdaklubu, s kym si tu vymienam nazory
mohli sme si pokecat, ale sme si nepokecali :(
Asi by to chcelo zorganizovat, akesi mini stretnutie mazdaklubakov, aspon z Vychodu, co sme si nablizku

Bol tam niekto z vas ?

CLICK na foto

Obrázok
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod lakilaki » Štv Jan 30, 2014 7:11 pm

lakilaki píše:Dnes som bol na 3 rocnej kontrole s M3 2.2 D.
....M3 kvoli kontrole karoserie umyli v servise a prave predne svetlo sa cele zahmlilo, takze mi zateka hlavny svetlomet. :buuu:
Budem ziadat vymenu ..... uz teraz mi je zle, ked si predstavim boj v mene mazda zaruky :crazy
Este stastie, ze mam 1 tyzden k dobru z 3 rocnej zaruky (31.1.)....

Dnes som bol opaet v mazda servise so zahmlievajucimn svetlom, ziadal som vymenu v zaruke.....
Dopadlo to tak, ako je to u mazdy bezne .... reklamacia zamietnuta, lebo nie som ochotny prenechat vozidlo na 2 dni v servise na odstranenie vlhkosti zo svetla.
Nie odstranenie zavady, ale odstranenie vlhkosti.

Sice mi neprezradili, co a ako chceli urobit so svetlami, lebo auto je v zaruke a interne predpisy ( asi TSB ) k zarucnym postupom, mi nemozu vyzradit :crazy .
Napokon som sa dozvedel, ze servis sa riadi podla TSB z roku 2009, vseobecna platnost na zahmlievanie svetiel,
plati vraj aj pre moje auto vyrobene v roku 2011.
To su teda naozaj predvidaví v tom Japonsku :ho:

Dnes teda len striekali vodu na svetlo a v dielni (+20 st. C) vraj ziadne zatecenie, zahmlievanie svetiel nespozorovali.
Svetlo je teda podla servisu OK.
Lenze beda, po pokuse s vodou, auto odstavili na vonkajsie parkovisko (-2 st. C) a vo svetlomete skondenzovana voda, zrazu tiekla cícerkami.
Ale uz som vzdal márny boj. :ko
Myslim, ze som uz dost stary na to, aby som nenechal zo seba robit idiota, tak som si povedal, ze si svetlo pozarucne opravim doma sam.
Bohuzial, nic ine mi ani neostava spravit :bee
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť