Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 626 1.8 benzín - snížení spotřeby na 5.8 litrů

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda 626 1.8 benzín - snížení spotřeby na 5.8 litrů

Poslaťod dabel » Uto Jan 24, 2012 5:02 pm

nero: prefuknutim pneu usetris velky prd. V prvom rade ovela rychlejsie zoderies pneu (zarataj kupu novych). V dalsom rade bude omnoho viac trpiet podvozok (prefukana pneu netlmi ziadne razy, takze skor budes opravovat napravy). A to uz nepocitam zhorsenie jazdnych vlastnosti a predlzenie brzdnej drahy.

Ale vsak ako myslis :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 1neroamd » Uto Jan 24, 2012 5:20 pm

Ved som napisal ze nemaju dobru hlbku takze cez leto kupim nove letne a tieto zime uz budu buducu zimu v recyklacke alebo kde takze tak ci tak budem musiet kupit nove a je mi jedno ci vyhodim stred viac zodrati ako okraj,alebo okraj ako stred ked nebudu mat minimalnu povinnu hlbku. Pisal som ze brzdy aj tak nie su sláva takze brzdna draha ci sa uz zvacsi o 40 CM ma netrapi. SIlentbloky su KO takze to je tiez jedno.
Jazdne vlastnosti na zimakoch su asi ake? nijake a co prejdem kazdy den 15KM do roboty a 15 km naspet a k tomu 7 km 50tkou cez dediny a este v tej jednej dedine musim zastavit je to jedno.
Diery su velke ako grand kanon mozes fukat na 1mPa presne podvozok sa vymlati aj tak.
A urcite sa usetri palivo to je jednak videt ked akcelerujem namiesto 20L je iba 18L a je to pruznejsie a je to uplne citit ze ide lahsie volant a ked vyradim tak to spomaluje dlhsie. Preto
1neroamd
 

Poslaťod dabel » Uto Jan 24, 2012 6:49 pm

A nemal si ich nahodou predtym podhustene?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 1neroamd » Uto Jan 24, 2012 7:33 pm

No mozno hej ale vzorec je jasny cim viac nafukas tim viac jazdis
1neroamd
 

Poslaťod mirage » Uto Jan 24, 2012 8:01 pm

Ty beťár, nechodíš náhodou na vzduch? :o)
mirage
Prispievateľ
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Pon Sep 06, 2010 8:58 pm

Poslaťod dabel » Uto Jan 24, 2012 9:02 pm

Podhustenie Ti spravi celkom velky rozdiel v spotrebe.

Ked Ti ide o setrenie, tak si kup lahkobezne (alebo ako to marketing nazyva) pneumatiky, napr take Michelin Energy Saver. Su sice z hladiska jazdnych vlastnosti uplne nanic, ale par deciek Ti usetria.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Uto Jan 24, 2012 9:12 pm

Co ja viem, mam Michelin Energy Saver na zabe.
Kupoval som ich preto, lebo to co mi dala Mazda original na auto ako letne pneu bol jeden otras (Yokohama A-spec)

Takze myslim ze mozem hodnotit:

Michelin Energy Saver: jazdne vlastnosti dobre, nevidim ziaden problem, urcite su vyrazne lepsie ako tie Yokohamy. Mal som na Xedose a na 626ke rozne pneu, vacsinou GoodYear (je mi jasne ze ine auto), ale myslim ze jazdne vlastnosti su porovnatelne.

Co sa tyka spotreby, povazujem to za cisty marketing, mam rovnaku spotrebu (plus minus) ako na povodnych pneu a dokonca mam rovnaku (plus minus) aj na zimakoch (GoodYear Ultra Grip 7). Takze asi tolko k tej lepsej spotrebe na specialnych pneu.

V tomto momente ich povazujem za uplne bezne dobre pneu, ktore by som si kludne kupil znova. Ale setrenie paliva od nich naozaj necakajte :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Jan 24, 2012 9:25 pm

OK, takze ide o dalsi marketing ;) Tak nic nero, napumpuj tam 5 atmosfer a bude to zhruba na urovni zazracnej tabletky :)

PS: Tankoval som na Shell FuelSaver a spotreba bola uplne rovnaka ako na obycajny N95 od Slovnaftu a nejaky super aditivami naplneny Agip. Pri tempomatovych 160kmh 12.8l/100km :)

PPS: Kedy ludia pochopite, ze fyzika nepusti? Ze motor urciteho objemu a vykonu ma nejaku spotrebu a za tu jednoducho jazdi? Vyrobcovia dosahuju extra opatreniami maximalne par percent rozdielu spotreby a vy si myslite, ze blbou tabletkou alebo fukanim pneumatik usetrite 20%...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 1neroamd » Uto Jan 24, 2012 9:40 pm

1neroamd
 

Poslaťod Myso » Str Jan 25, 2012 8:44 am

Ja by som aj do tych tabliet siel, ale nikde som sa nedocital, ci to musim konzumovat rano na lacno, alebo tesne pred jazdou :hmmhmm

1neroamd preco nebudes brzdit motorom?
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Rainbow » Str Jan 25, 2012 10:35 am

Ani pred, ani po, ale namiesto jazdy. To je jediny sposob, ako usetris :o)
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 1neroamd » Str Jan 25, 2012 3:40 pm

aby som spojku zbytocne nezapinal a usetril loziska.
1neroamd
 

Poslaťod 1neroamd » Štv Jan 26, 2012 6:30 pm

1neroamd
 

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron