Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Mazda 6

Poslaťod marclucpicard » Uto Aug 23, 2011 7:25 pm

Tak sa mi túto sobotu splnil sen ktorý som sníval už dlhšie.
Doprial som si červenú na brzdové barany. Bolo to veľmi zdĺhavé a náročné od deviatej rána do ôsmej večer a výsledok ako sa môžete presvedčiť stojí rozhodne za to!
Zopár pomôcok na úvod :o)
Obrázok
Takto to vyzeralo na začiatku - zadná náprava
Obrázok
Pred "odhrdzením" karbobrúskou a kefami
Obrázok
Po "odhrdzení" a očistení odhrdzovačom a mydlovou vodou
Obrázok
Po nanesení 2 vrstiev špeciálnej farby na brzdy, dosť rýchlo to tuhne takže mi to otec neustále miešal priloženou špachtlou aby to totálne nestuhlo kým som naniesol obidve vrstvy
Obrázok
Detail po nahodený kolesa
Obrázok
A ideme na prednú nápravu 8)
Obrázok
Po "odhrdzení"
Obrázok
A po nanesení 2 vrstiev
Obrázok
Obrázok
A výsledok po nahodení kolesa (fotené už po západe slnka po ôsmej večer)
Obrázok

Ešte som nahodil strieborné nápisy Mazda (zakúpené cez e-bay) na predné barany a prelakoval som ich aby sa neodlepili:
Obrázok
Obrázok

Ak by niekto potreboval nejaké podrobnosti z postupu, nie je problém mám to ešte v čerstvej pamäti :lol
Naposledy upravil marclucpicard dňa Uto Aug 30, 2011 6:50 pm, celkovo upravené 1
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Uto Aug 23, 2011 10:15 pm

pěkný, ale zbytečně moc práce :hmmhmm :ho:

vždycky jsem to jen ojel ocelakem, ocistil benzinem / nebo jinym odmastovacem a nastrikal obyc. sprejem. Minimalne rok to funguje, dokonce na jednom aute mam ted druhe leto a porad o.k. :angelnot: :spik2 :-D
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod marclucpicard » Uto Aug 23, 2011 10:51 pm

No ako sa to vezme, kolesa musia dole tak či tak, čistíš to tiež, aj odmastuješ a aby si to nezastriekal všade naokolo dať nejakú ochranu noviny alebo pod.
Ja som dával noviny ako ochranu len vzadu nakoľko som strieborným sprejom skúšal striekať plech za kotúčom - to bola zbytočná robota stratil som asi hodinu.
Ďalšia strata bol obed, takže čistý čas ktorý sme strávili robotou bol tak 9hod v pohode tempom nikam sme sa neponáhľali mali sme dosť času to urobiť poriadne a neodfláknuť to :spik2
Takže časovo nás to oboch vyjde skoro rovnako akurát mne to vydrží dlhšie ako 2 roky a nemusím to tak často opakovať :blee
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Pon Aug 29, 2011 11:33 pm

Ak premalovat brzdy, tak takto. Inak sa farbou iba zvysuju neodpruzene hmoty.

www.movitbrakes.com
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod marclucpicard » Uto Aug 30, 2011 5:27 pm

Doktor píše:Ak premalovat brzdy, tak takto. Inak sa farbou iba zvysuju neodpruzene hmoty.

http://www.movitbrakes.com


No jednak nie som milionár a takto ako to mám sa mi to páči oveľa viacej :) A pokiaľ si si nevšimol Mazdu nemajú vôbec v ponuke a to čo majú je na staršie modelové ročníky a nie súčasné :twist:
A poprosím Ťa objasniť "sa zvyšujú neodpružené hmoty" lebo 20g farby navyše asi ťažko narobí nejaké problémy hlavne keď nahradí 20g hrdze a nečistôt :dobry
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Uto Aug 30, 2011 6:26 pm

Musim si na to najst cas, aspon to nastriekat (natierat sa mi urcite nebude chciet). Vpredu modrou a vzadu (bubny) sivou alebo ciernou.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marclucpicard » Uto Aug 30, 2011 6:41 pm

Ja som zhodnotil že príprava na striekanie zaberie viacej času ako na natieranie kde môžeš lepšie natrieť každé zákutie ak máš dobrú sadu štetcov.
Preto som aj kúpil sadu s farbou v plechovke a nie v spreji.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Štv Sep 01, 2011 9:40 pm

marclucpicard píše:A poprosím Ťa objasniť "sa zvyšujú neodpružené hmoty" lebo 20g farby navyše asi ťažko narobí nejaké problémy hlavne keď nahradí 20g hrdze a nečistôt :dobry


Jezisi, to mal byt vtip - chyba mi tam smajl.

www.brembo.com
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod marclucpicard » Štv Sep 01, 2011 9:55 pm

Sa mi Tvoja pripomienka hneď nejako nezdala lebo doteraz som o tom nič nepočul :o)
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod marclucpicard » Uto Sep 13, 2011 9:15 pm

Pri lakovaní si otec všimol že chýba jeden plast za kolesom ktorý chráni motorový priestor na pravej strane, na fotke nižšie to vidno vpravo hore kde je nezakrytý motorový priestor a je vidno aj dieru v konzole na uchytenie plastovou sponou/skrutkou.

Obrázok

Pre porovnanie na ďalšej fotke vidno plast na ľavej strane:
Obrázok

tu to je ten pravý kryt/plast pod číslom 56-131
http://www.jimellismazdaparts.com/showA ... ct=1874191

Tak som sa minulý týždeň vybral do AP na Vajnorskej s tým že veď taký kúsok plastu bude stáť tak do 20€ aj pri maržiach ktoré AP má.
A keď mi tam chlapík zahlásil cenu 39€ bez DPH skoro som spadol zo stoličky :shock
Plus ešte tie plastové skrutky 2,80€ bez DPH za kus a to tam idú 3 a jedna taká podobná ale za 1,15€.
Takže dnes som tam nechal 58,57€ za kus plastu a 4 plastové skrutky :bee

Som sa pýtal aj predajcu v USA (ten link vyššie) ale poštovné je až 49USD na SK ale plast pritom stál len 12,25USD a skrutky 3x 2USD.
Lenže po prepočte to vyjde len o nejakých 8€ menej a to som ešte nerátal daň a prípadné nejaké colné poplatky.

Neviem kedy a kde sa ten plast stratil prípadne, kto ho tom zabudol namontovať ale stálo ma to skoro 59€ tak dúfam že sa ho vo štvrtok v pohode podarí namontovať :o)

Ešte jednému nerozumiem, US obj. č. je GK2A56341B a SK je GJ6A56341D pritom je to ten istý kryt ten istý kus plastu alebo žeby nie?
Vie niekto vysvetliť tento rozdiel?
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť