Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

kamera

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

kamera

Poslaťod Pavel Rittich » Sob Feb 12, 2011 5:14 pm

Koupil jsem si stejnou kamerku, jakou tu už ukazoval Karburátor.
P1310099.JPG

P1310101.JPG

Trochu mě k tomu vyprovokovaly disuse o agresivních řidičích na netu, lidi ji začínají montovat do aut, aby měli důkaz pro případ nehody. Dá se ale použít i jako normální webkamera, takže není vysloveně jen na hraní (i když si stím zatím jen hraju) a v nouzi poslouží jako flash disk, protože jde kablíkem připojit k PC a dá se na ni normálně ukládat či mazat cokoli.
V sadě je několik různých držáčků, vysloveně ideální do auta není žádný, ale s jedním zatím jezdím, než vymyslím lepší, tak aby zabíral co chci, nebyl v zorném poli řidiče (kvůli strážníkům), byl v ploše, kterou stírají stěrače (zkusil jsem uchycení na levý sloupek, ale tam stěrače jen hrnou vodu) a aby měl pod sebou pár cm prostoru aby se dal občas připojit USB kablík- zjistit kam přesně se kamera dívá je možné, jen když je připojená k PC. Úhel záběru je jen asi 90 stupňů, takže to chce namířit pečlivě, aby nezabírala jen jednu stranu.
Zvuk je horší a kamera občas bez důvodu sama zvuk zeslabuje a zesiluje.
Má nešikovné ovládání, protože mikrospinač je drobný a signalizační diodky jsou shora, takže není vidět, co tam právě bliká.
Karta stačí pomalejší, já tam mám za 320 Kč 8 GB. Délka AVI souborů je nevyzpytatelná: Hodina zabere asi 3,5 GB, ale čím horší světelné podmínky, tím je soubor menší (hodinová zkouška večer v obýváku u televize byla asi o 1 GB menší).
Dá se na ní nastavit režim, ve kterém se spustí až při hluku kolem 60 DB (na tlesknutí to funguje :tlesk: ). Jenže v tomhle režimu natáčí jen 2 minuty, automaticky natáčení vypne a čeká na další rámus. Osobně mě nenapadá, jak to využít, leda by natáčela jen když začnu v autě klít :jupi .
Má zabudovanou baterii. V sadě je malá nabiječka, ale normálně se nabíjí připojením do USB. Úroveň nabití není vidět, podle manuálu se nabíjí až 3 hod, tak je asi lepší nechat ji připojenou celou tu dobu.
Soubory ukládá na Miko SD kartu - není v sadě. Menší než 4GB nemá smysl, já mám 8 giga a je to tak akorát.
Je to lehoučké (20 g), asi by se dala zabudovat i do nějakého modelu lodi, nebo něčoho podobného. Jeden z držáčků je i na čepici pro cyklisty :jupi
Má to překvapivě dobrý obraz, je ostrý a slušně hospodaří se světlem. Noční záběry nic moc, ale s tím mají problém i podstatně větší a dražší kamery.
Současně s natáčením obrazu nahráví i datum a reálný čas.
Celkový dojem: za ty koruny dobrý :palec
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Suky » Sob Feb 12, 2011 7:39 pm

Já už byl nachystán utratit nějaký ten tisíc a čirou náhodou jsem zjistil, že utrácet nemusím :banan

Mám Android telefon a pro něj je free program DailyRoads, který lze spustit na pozadí, umožňuje záznam v HD, lze nastavit vše myslitelné...
A na popředí může klidně jet navigace...

Příklad zde: http://www.youtube.com/watch?v=lhSz88UrxVg
Je to jen první zkouška, lze samozřejmě nastavit, aby na videu ukazoval rychlost, čas, souřadnice..

Akorát musím jinak vymyslet upevnění mobilu, aby byl vodorovně a aby nesnímal svůj držák :-)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod wewek » Sob Feb 12, 2011 8:33 pm

snima pekne, len si mohol to video otocit.... :-)
Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

Poslaťod wewek » Sob Feb 12, 2011 8:50 pm

Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

Poslaťod Rainbow » Ned Feb 13, 2011 2:07 pm

Pavel Rittich: Nejaku takuto kameru ma kolega. Od zaciatk nefungovala, tak som mu ju opravoval (bola vadna pamat). A potom som pomahal robit driver na ten webcam mod pre Linux - takze to chodi teraz aj tam.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Ned Feb 13, 2011 7:21 pm

Takhle ten záběr vypadá. Jsou toho čtyři minuty a a stahování prý trvá 25 minut, takže adresa ulož.to asi nebyla ta pravá - omlouvám se v tomhle jsem analfabet. Jestli to jde rychleji a někdo to za mne udělá, budu vděčen. Jinak na samém začátku se zdá, že se záběr nehýbá: to není zaseklé natáčení. Psal jsem, že zapnutí je nešikovné, takže jsem se kurtoval a startoval, až když kamera běžela. Ale obrazmi připadá dobrý!

http://www.uloz.to/7845688/sunp0001-avi

Suky:
Hodil jsem to video i na YouTube -> http://www.youtube.com/watch?v=NVmCNdxe-FI


Ještě jsem vyzkoušel režim, při kterém se kamera zapíná při hluku 60 Db. Asi s puštěným rádiem v autě těch 60 Db mám, protože to hodilo souvislou sérii dvouminutových záběrů. Většina běžných přehrávačů to dokáže přehrát po sobě, taže i tenhle režim se dá použít:
Prílohy
Schránka 01.jpg
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť