Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda vs BMW vs Audi

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda vs BMW vs Audi

Poslaťod Lweon » Pon Jan 17, 2011 6:36 pm

tecka píše:
dabel píše:Keby si mal napr. 105kW Mazdu6 s DPF, tak by si mozno skoncil este skor s blikajucou kontrolkou ci zapecenym filtrom ;) Kamos ma M6 1.8i a tiez ho uz odtiahli, kedze sa mu rozsvietila kontrolka nedostatocneho mazania (nastastie len chybna kontrolka, ale aj to naserie)

Mas poslednu poriadnu Mazdu, na ktorej sa nic nekazilo ani neodchadzalo, ktora nijakymi chorobami netrpela. Takze si to celkom trafil. Ak by si mal dieslovu a oni benzinaka, mozno by sa tiez smiali oni Tebe. Mimochodom, pokial mate vsetci podobne rocniky, tak sa nie je co cudovat, kedze tie diesle uz budu mat natocene niekolkonasobok Tvojej Mazdy. Navyse napr. prve 30d od BMW boli dost pruserove - holt dan za to, ze chceli nabuseny common rail a nemali vychytanu technologiu...


m6 s dpf nieje problem, je super, ale mechanici v mazde su :ko a za tie roky sa nepoucili co NICI tieto motory a preco su problemi s DPF take velke!
je smutne, ze mazdy, ktore sa servisuju u "mazda-garazistov" chodia krasne, nic im nieje! m6, ktore chodia do autorizakov maju aj napriek plnej serviske takmer neliecitelne choroby...

Takeho garazistu by som potreboval v KE :) Nevies o niecom?
M 626 GF rv2001 HB, 2.0 16V 100kW I love it!
Obrázok užívateľa
Lweon
Opytovateľ
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Uto Jan 04, 2011 3:54 pm

Poslaťod Lweon » Pon Jan 17, 2011 6:38 pm

Epicure píše:
Lweon píše:3. GE mala vela chyb ...


:koxo

Nepul oci :) V GF vychytali veci co neboli na GE uplne ok
M 626 GF rv2001 HB, 2.0 16V 100kW I love it!
Obrázok užívateľa
Lweon
Opytovateľ
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Uto Jan 04, 2011 3:54 pm

Poslaťod tecka » Pon Jan 17, 2011 6:52 pm

treba sa ukazat na zraze a poriesime vsetko.
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod martinicoss » Ned Feb 05, 2012 11:57 pm

Tak ja mám mazdu 6 1.8i benzín r.v2007 zakúpené oktober 2007 takže má 4 roky a niečo 70 000km a okrem vypálenej 1 žiarovky na nej nebol žiaden problém. Absolútne nič a to som s tým bol v grécku pri teplote 45-50st a zasa v alpách pri teplote -30. Vždy naštartovala a musím zaklopať išla a ide ako hodinky.
Ale chodím do servisu mazda ale niekam v BA... Tam sú babráci.
martinicoss
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon Dec 26, 2011 1:53 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod trip17 » Pon Feb 06, 2012 12:17 pm

Pridam sa aj ja ku diskusii.... Mam m. 3 2.0 istop r. v.2010 zatial som nemal jediny problem.... Dufam ,ze to tak aj ostane a kupoval som to preto,ze je to osvedcena technologia... K tej vyrobe okrem subaru a mazdy vsetky japonske znacky maju vyrobu v europe.. Okrem vynimok ,niektorych modelov... doma mame 14 rocnu nissan almeru a verte ,alebo nie okrem oleja a naplni tam nebolo nic menene... Keby Japonci presunuli vyrobu spat bolo ,by to o niecom inom.. Ale stale maju Japonci kvalitnejsie benziny ako nemci... Samozrejme i Nemci maju noeco podarene... Ale pozrite napriklad na subaru boxer diesel... Oni vyrobia jeden motor ,ktory je poriadny.. Nie desat a z toho ani jeden sa nevyrovna spominanemu od subaru.... A teras neporovnavam porshe a pod. ,lebo my smrtelnici si to asi tazsko mozeme dovolit...
trip17
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv Mar 10, 2011 11:02 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Feb 06, 2012 2:50 pm

To si nevybral zrovna moc fajn priklad, kedze k dobremu motoru dali zufalo poddimenzovanu spojku :ko Skor bude zaujimave, ako dopadnu nove Sky motory od Mazdy v praxi.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod trip17 » Pon Feb 06, 2012 4:16 pm

Dabel myslis ,ze ta spojka je zla? Alebo ,ze nevydrzi vela? Ja na nej nebadam zatial nic zle.... Ale necham si to vysvetlit...
trip17
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv Mar 10, 2011 11:02 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Feb 06, 2012 4:25 pm

Konkretne myslim spojku u subarackeho diesla. Skus pozriet dlhokaaansky thread na Subaru klube o tomto probleme, je to dost odstrasujuce. Po par tisic kilometroch (niektorym po 10000km, niektorym po 50-60 tisicoch) je na odpis. Najhorsie je, ze dealeri u nas odmietaju vymenu ako zarucnu opravu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod trip17 » Pon Feb 06, 2012 4:56 pm

Sorry dabel ,myslel som ,ze myslis moju.... Niak mi to nedoslo ,ano s tou spojkou mas pravdu u dieselu je to znama vec....
trip17
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv Mar 10, 2011 11:02 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť