Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

MAZDA 323 TURBO 4WD

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

MAZDA 323 TURBO 4WD

Poslaťod 4WD_Turbo » Sob Nov 27, 2010 12:17 am

Ahojte,, takže založím si vlastný topic pretože robím nejaké úpravy na aute a chcem sa svami o ne podelť,
Auto som si zadovážil tuším v roku 2003-04 už nepamätám presne, Je to Model BF 1,6 16 V turbo s pohonom 4x4, zaklad je 110 Kw, Kúpil som si ju ako prvé auto, môj sen bol peugeot 205 gti ale bol som prevezený na tomto aute a bolo rozhodnuté.
Postupne popridávam dalšie obrázky a popíšem úpravy aké boli urobené.
Zatial iba foto auta, pri kúpe


Obrázok

Obrázok

a nejaké videa:
http://www.youtube.com/watch?v=oOOG3UOwtYs

http://www.youtube.com/watch?v=e65MYuxiwG8
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Štv Aug 27, 2015 11:12 am, celkovo upravené 7
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Sob Nov 27, 2010 12:19 am

Na aute sa postupne menili potrebné veci od filtrov, oleja, tlmičov, brzd a čo ja viem čoho, začinal som ako nič netušiaci mechanik, postupom som sa naučil si menit turbá motory a iné veci,

tieto opravy sa začali asi pred 3 ma rokmi.
auto malo seriový intrerier (vymenený z ineho modelu) bolo potrebne ho vylepšit,

Obrázok


kedže sa z autom zúčastnujem amatérskych pretekou bola vylepsené radenie rýchlostí, páka sa podvyhla o 14 cm,, shortshift sa nerobil pretože v tom čase som o nom ešte nevedel

Obrázok

vymenil som pôvodný volant za volant z fiatu tipo 16 V, alebo uno turbo ho mal tiež, vyhovolal velkosťou a hrúbkou venca, dalej som domontoval hydro ručku pretože mi lanková akosi nechcela fungovať, kupilo sa sedadlo skupinka a nejake pasy k tomu

Obrázok

pár záberov z pretekou

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Štv Aug 27, 2015 12:41 pm, celkovo upravené 6
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Sob Nov 27, 2010 12:20 am

kedže sa mi v marci pošlo tesnenie pod hlavou bol som nutený to dať cele do kopy, riešila sa garáž a začalo sa postupne rozoberať, začal som dosť neskoro ale trebalo sa venovať doma rodine a a malej dcére

Obrázok

Obrázok

náprava a nádrž dole, všetko sa má ošetriť a natrieť

Obrázok

Obrázok

zničoho nič sa mi naskytla dobrá kúpa a fakt dobrá, trochu ťuknutá závodná mazda 323 tiež BF ale motor 1,8 krátka prevodovka max. 190 km/h, pekné kolesá, športový podvozok, možno aj použiteľný rám (uvidíme), je tam na seriovej RJ pigiback (taký oblbovák na RJ) start program, samoráverný zadný difik ale asi len visco, predné veľké brzdy 280 mm s brzdičmi z rx 7, aj vzadu su vetrané kotúče a plno nahraných dielov a drobností ktoré sa časom dostanú do bielej magdy ( 2 x motor 1,8, tlmice, ....... a.i.)

Obrázok

Obrázok

kedže najlepšie sa robí v jednej garáži zohnala sa druhá garáž a dalšia robota bola sťahovanie vecí do novej garáže

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Pia Aug 28, 2015 6:07 pm, celkovo upravené 6
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod TomasVFR » Sob Nov 27, 2010 2:11 pm

:palec tesim sa na pokracovanie
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Nov 29, 2010 3:17 am

auto sa muselo čiastocne poskladať aby vyšlo na vozík, náprava len tak a nádrž do kufra

Obrázok

dve sestry pri sebe

Obrázok

motor prevodovka raz - dva vonku

Obrázok

Obrázok

tri štyri rozobrať

Obrázok

no keďže vybratý motor po premeraní spĺňal hodnoty ale máme po ruke dalšie dva tak sa ďalšie dva motory rozobrali a vybral sa ten naj naj naj,

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Sob Mar 23, 2013 2:33 pm, celkovo upravené 1
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Nov 29, 2010 3:17 am

kedže plán bol vymenit tehlice s kuželikovými ložiskami za tehlice z guličkovými ložiskami z modelu BG , GTX alebo GTR, samozrejme GTR boli tažko zohnateľné pozhánali sa iba z modelu GTX, samozrejme plán bol aj zmena rozteče z 4x114,3 na 4x100, preto sa pozhánala cela zadná náprava z modelu Bg 4x4 ktorú dodal MIKI za čo mu DAKUJEM , pôvodne mala isť na auto upravená natretá ošetrená ale bohužial z fin. hľadiska musí čakať do jari :roll:

Obrázok

aby sa stým lepšie v zime jazdilo zakúpil sa lamelový samozáverný zadný diferiecial (no nekúp ked toľko málo chcú, a tažko sa to zháňa)

Obrázok

a pribudol podvozok, Bilstein z 323 GTR (ale až na jar)

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Pia Aug 28, 2015 12:16 pm, celkovo upravené 2
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Nov 29, 2010 3:18 am

nádrž sa dala trochu dokopy

Obrázok

Obrázok

pre krátkosť času a málo € sa zadná náprava dala naspäť, vymenil som iba zadné tlmiče z tej buchnutej magdy, aj difik ostal pôvodný otvorený, až po zabehnutí motora sa tam dá lamelový

Obrázok

pre porovnanie seria a nejaký športový , značku neviem

Obrázok

ručnú bzdu som doteraz používal od ........ , bola dobrá ale veľa sily trebalo vyvynúť pri zatiahnutí (valček 19 mm) tak som kupil valček s priemerom 15,8 a trochu som prerobil aj konzolu aby menšiu dráhu mala páka pri zatiahnutí

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Sob Mar 23, 2013 2:35 pm, celkovo upravené 1
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Nov 29, 2010 3:19 am

pôvodné trubky na benzin a brzdy maly už čo to za sebou, a aj tak ako správne závodné auto by to malo mať ťahané cez interier urobil som tak aj ja

staré von

Obrázok

pomocné podávacie čerpadlo ktoré majú modely 4x4 ktoré je zo spodu pri nádrži slúži na prečerpávanie benzínu k hlavnému čerpadlu som presťahoval do interieru, prešlo kozmetickou úpravou

Obrázok

hlavný brzdový valec sa tiež upravil, kupil som repas sadu a vymenili sa gumky vňom, uvidíme aká bude zmena

Obrázok

na porovnanie starý valec a nový po celkovej úprave, vymenil som aj nádobku za takú ktorá má výstup v dolnej časti do prava, zrušil som pôvodnú samostatnú nádobku pre spojku, jedna nádobka pre brzdy a spojku, a aj podávacie čerpadielko v nátere

Obrázok

kedže mávam problém zo zlievaním benzínu pri prechádzaní dlhou tiahlou zátačkou a to aj ked mávam polku nádrže, poradili mi aby som si tam dal nádobku ktorá môj problém vyrieši, vraj to funguje a perfektne, uvidíme

Obrázok

v laku

Obrázok

a na svojom mieste

Obrázok

pri motore som odstránil uhlíkový filter, uvidíme či som urobil dobre :roll:

Obrázok

Obrázok

na brzdové trubky som si kupil 5 m medeniej trubky + koncovky na shade 120 a vyrobil som si presne také aké som potreboval


Obrázok

raz som už trubky menil ked som dával hydr. ručnú , použil som trubky na Š 120 pasujú koncovky, ale prispôsobovať dĺžku, robiť oblúky a aj keď sa ohýba skôr praskne, zato medená je bez švová, mne sa snou lepšie pracovalo, môžem odporučiť

Obrázok

a ukončenie v interiéry , ešte neviem kde presne bude ručná

Obrázok

no a zapojenie palivového systému, podávacie čerpadlo je dnu, benzínový filter som dal z motorovej časti do zadu ku druhému hlavnému čerpadlu,

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Pia Máj 23, 2014 11:36 pm, celkovo upravené 2
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Nov 29, 2010 3:20 am

motor sa rozobral do šrubky, poriadne vyčistil, odmastil, atd, hlavu som dal urobit kamaratovy do firmy, už len poskladať

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Sob Mar 23, 2013 2:38 pm, celkovo upravené 1
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod Kris » Pon Nov 29, 2010 10:46 am

Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod 4WD_Turbo » Sob Dec 04, 2010 10:32 pm

takže ideme dalej,, začal som čistiť piesty a pripravovať na založenie

Obrázok

čisté piesty a blok pripravené na montáž

Obrázok

Obrázok

ložiská kľuky, a diahnutie podľa Nm,

Obrázok

Obrázok

Obrázok

2 piesty su na svojom mieste

Obrázok

Obrázok

obstreky som zabudol vyčistiť tak dem na to

Obrázok

a poriadne dotiahnuť

Obrázok

sada tesnení na celý motor z USA uvíme ako sa osvedčí,

Obrázok

olejové čerpadlo tiež na mieste

Obrázok

sací kôš aj s novým tesnením

Obrázok

no a problém, menil som vaňu plechovú za hlinikovú a iba nepatrné rozdieli sa našli, ktoré zaskočili , ale na druhom motore som zistil že to je iba štyft, takže v pohode

Obrázok

Obrázok

Obrázok

čistá olejová vaňa

Obrázok

a hotová spodná časť motora

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Sob Mar 23, 2013 2:39 pm, celkovo upravené 1
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod dopr » Ned Dec 05, 2010 4:20 am

krasna prace, super projekt. Fandim ! :dobry
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 4WD_Turbo » Pon Dec 06, 2010 3:52 am

takže sa ide dalej

najprv držiak motora prednosť pred vodnou pumpou

Obrázok

na tesnenie netreba zabudnuť

Obrázok

vodná pumpa na mieste aj s kladkami

Obrázok

môj verný pomocník

Obrázok

pripravená hlava , vymenené boli vodítka,, brusili sa sedlá ventilov a samozrejme simerng ventilu 16 ks, no a rovnanie

Obrázok

Obrázok

no a ide sa nakladať :D

Obrázok

správne dotiahnuť

Obrázok

simering na vačky nesmieme zabudnúť

Obrázok

kolečko do správnej diery :D

Obrázok

dotiahnut

Obrázok

a samozrejme že ked sa človek ponáhla na niečo zabudne,, plechový kryt pod kolečka,, veľa hodín treba ísť domov, pokračovanie čoskoro

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Sob Mar 23, 2013 2:42 pm, celkovo upravené 1
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Uto Dec 07, 2010 3:24 am

inak zabudol som že som daval rovnať aj blok, len trochu sa lizol aby to bolo všetko dokonale v rovine

Obrázok

kedže som zabudol dať ten plech som si spomenul že som zabudol aj na silikon na posledný domec čo drži vačku

Obrázok

no a hotovo

Obrázok

nový 88 st. termostat 82 sa mi zdalo byť studene pre toto auto

Obrázok

Obrázok

no a ide sa čistiť sanie

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Sob Mar 23, 2013 2:43 pm, celkovo upravené 1
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod 4WD_Turbo » Sob Dec 11, 2010 11:17 pm

trochu meškám s pridávaním ale:

prišlo mi konečne simering na kľuku

Obrázok

šup ho dnuka

Obrázok

opieskované viko

Obrázok

kryt medzi prevodovku a motor

Obrázok

čistý (v rámci možností )a na svojom mieste

Obrázok

nahodený rozvod

Obrázok

a komplet aj s krytmi a vodnou pumpou a remenicami na alternátor a servo

Obrázok

čidlá: detonačné a mazanie

Obrázok

spojka

Obrázok

+ prítlačák

Obrázok

rozdelovač

Obrázok
Naposledy upravil 4WD_Turbo dňa Sob Mar 23, 2013 2:44 pm, celkovo upravené 1
Mazda 323 1,6 turbo 4WD
Obrázok užívateľa
4WD_Turbo
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Ned Jan 28, 2007 6:53 pm
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť