Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda Xedos 9 1995

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Mazda Xedos 9 1995

Poslaťod lopta » Pon Okt 25, 2010 11:40 pm

ahojte,
taakze chcel by som sa pochvalit s mojou mazdickou ... skoda ze som ju niak nestihol nafotit pred a po .. ale dal som kompletne spravit karoseriu v lete.. novy lak .. pretesnenie motora/servis (nova vzduchova hadica,tesnenia hlavy ..) ... dialkove ovl..
taak by som rad pocul vase nazory ... kolesa som este kupit nestihol kedze lak a servis trochu presvihol rozpocet ale hadam sa aj ktomu v lete dostanem ... sorry za kvalitu fotiek :/

Obrázok

Obrázok

prve 2 su hned po prerabke cez den ... kolesa su fuj fuj ale tak skoro viac ako 2 mesiace sa nanej robilo..

Obrázok

Obrázok

tieto su fotene podvecer.. farba sa dost meni podla svetla :)

taak co vy nanu? :)
lopta
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 2:57 pm

Poslaťod visno » Uto Okt 26, 2010 4:27 am

Je nádherná, pamätám obdobie jej slávy, málokto si ju mohol dovoliť, ale bola vtedy skutočne na špici dizajnu aj so šestkou xedos. Ozaj už len tie kolá, a interiér máš v akom stave? Veľa šťastných km :palec
oltcit, forman, punto, octavia, 307sw, avensis, mazda 6
Obrázok užívateľa
visno
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Štv Okt 14, 2010 5:57 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lopta » Uto Okt 26, 2010 10:12 am

diik visno .. nuz interier je zachovaly ale ta imitacia dreva pri radiacej potrebuje niecim nahradit ako aj koza na sedadle vodica je uz niaka ta dierka :/ ...
lopta
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 2:57 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 26, 2010 10:54 am

Tu imitaciu dreva proste odlupni prec a ten kov co je pod tym normalne nastriekaj. Cele sa to da vytiahnut von samozrejme na tuto akciu, drzi to myslim na 2 sroboch dole. Kukni fotky mojho Xedosa ako to vyzera po...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lopta » Uto Okt 26, 2010 11:39 am

diik TomAnt, budem mat teraz 2 tyzdne volna tak sa nato pustim .. to tvoje vyzera super .. uz mam konecne aj normal fotak tak potom ten vytvor nafotim a hodim to sem .. este raz diik
lopta
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 2:57 pm

Poslaťod Kris » Uto Okt 26, 2010 2:12 pm

Podla mna by to chcelo zmenit elektrony...na snimke c.2 to vidno najlepsie..auticko je krasne vyblyskane..uz to proste je poriadny kocaar, ale tie elektrony su ako z nejakeho nezfarbeneho polystyrenu ..take proste deawoo-acke..skus prizmurit oci a vnimat ako posobia v ramci celkoveho dojmu...proste minimalen o triedu horsie ako zvysok..
A to bez ohladu na to ze su to asi tovaresnke elektrony navrhnute pre tento xedos.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 26, 2010 2:18 pm

Ano ano, ved o tom pise, ze kolesa su na plane, len nie je budget, lebo sa predrazila pekna farba :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lopta » Uto Okt 26, 2010 2:32 pm

ked je uz rec o tych elektornoch tak ake by ste mi odporucili? resp kde kupovat? a rovno uz aj gumy letne niakej strednej triedy...nechcem mat z toho sportiak kedze slovenske cesty su ake su ..a mam radsej pohodlnu jazdu ako sportovu .. myslim ze aj autu viac vyhovuje .. keby to je x6 tak nepoviem..
lopta
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Sep 17, 2010 2:57 pm

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 26, 2010 2:46 pm

Tak tam nechaj tie 15ky... Ja som na nich jazdil cely cas a pohoda. Tycky stabilizatorov som aj tak vybuchal na nasich cestach 3 mesiace po vymene...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Uto Okt 26, 2010 3:00 pm

Ja mam tie origo kola rad, sak nic nevazia a este stale som ich neohol :o)
Tycky stabilizatorov - Herth Buss drzi dva roky a este nema ani len naznak maleho vybitia.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 26, 2010 3:18 pm

Lenze ty s tym jazdis po inych cestach ako ja. Ja som jazdil trasu Petrzalka - Raca, krizom cez mesto, sama diera...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Uto Okt 26, 2010 3:47 pm

Petrzalka - Raca je prechadzka nemeckou dialnicou proti tomu co bolo pocas stavby dialnice v PB :hmmhmm
Ono je to tak, ze tebe sice vymenili tycky ale neodstranili pricinu ich vybijania-tam by som hladal problem :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 26, 2010 5:42 pm

Jaj tak to uz neviem, a pricina bola aka?
Je pravda ze som kazal vymenit tycky a nie najst pricinu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod martin111 » Štv Feb 10, 2011 8:19 pm

nádherná je toto auto sa mi veľmi páči....ja tiež rozmýšľam o jej kúpe je to fakt cool auto..minule som čítal závystlivé názory jeden čech so slovákom sa tam hádali ...že lepšie favoritka ako mazda myslím že ten pánko ale čo to bolo nevie čo je mazda..to bola závisť..nad japoncami že sú vysoko nad europou čo sa týka ich aut a kvality.
martin111
Opytovateľ
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned Sep 20, 2009 1:27 pm
Bydlisko: Sered
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Johny » Ned Mar 20, 2011 11:56 pm

lopta píše:diik TomAnt, budem mat teraz 2 tyzdne volna tak sa nato pustim .. to tvoje vyzera super .. uz mam konecne aj normal fotak tak potom ten vytvor nafotim a hodim to sem .. este raz diik


No. Kde su fotky? Kolesa uz mas? Ja mam presne v tejto farbe mojho Xedika.
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť