Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova 6 v klube :)

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Nova 6 v klube :)

Poslaťod Sedvo » Uto Okt 12, 2010 8:27 pm

Musíš mít najeto do 60000 km!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Uto Okt 12, 2010 8:31 pm

O tomhle se nikdo nezminil. Jen teda o tom, ze nesmi to byt od koupe noveho auta vic jak tri roky nebo 100tkm (co nastane drive).
Hmmm, toz zitra zalarmuju Davea, pac ja uz mam 55tkm, tak abych to nepres**l, dik za upozorneni :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Uto Okt 12, 2010 10:03 pm

Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2010 7:31 pm

Ha! Diky, pane :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod david.gta » Str Okt 13, 2010 8:05 pm

Taky by mohli v servisu při garančce něco říct, nebo by prodejce mohl poslat nějaké info.
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod majki » Str Okt 13, 2010 8:41 pm

Mne na to osobne upozornili pri koupi auta...ale je fakt, ze dale pozdeji uz mi nikdo nic nikde nerekl ani nenabidl
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod visno » Štv Okt 14, 2010 6:08 am

Ahoj, chcem sa ta opytat na pocitovy rozdiel medzi avensisom a sestkou, tiez som mal taky ako ty, len ma baba naburala na totalku a uvazujem nad sestkou, dakujem. Mario
oltcit, forman, punto, octavia, 307sw, avensis, mazda 6
Obrázok užívateľa
visno
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Štv Okt 14, 2010 5:57 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Štv Okt 14, 2010 11:25 am

Pocitovy rozdiel..... :hmmhmm
Je to uplne iny typ auta, na obidve sa da zvyknut, na M6 si clovek zvykne rychlejsie. Ja som mal pre Avensisom predoslu verziu Mazdy 6, takze som vedel, co coho idem.
Najdolezitejsi rozdiel je v posede. V Mazde sedis na zemi v sedadlach, v Toyote sedis na sedadlach velmi vysoko. Avensis je o nieco maksi, lepsie tlmi priecne nerovnosti, ale o to sa viac naklana. Jazdne vlastnosti su lepsie u Mazdy.
Rozdiel je v pouzitych materialoch, napr. novy Avensis je na tom v interieri urcite lepsie. Ak porovnam staru M6 a stary Avensis, tak v interieri vrzgala Mazda urcite viac, uvidime ako bude na tom nova :)
Hluk motora je lepsie potlaceny v Mazde, aerodynamicky hluk lepsie v Avensise, ale nie je to nic tragicke.
Motor v Mazde je o triedu lepsi, ale mam zatial 1100 km, takze zatial pozvolna, ale uz sem tam tlacim cez 3000 otacok :)

uz ma nic nenapada, ak chces nieco konkretne, tak sa pytaj.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod visno » Uto Okt 19, 2010 4:22 am

Tak uz som kupil HB 2,2 GTA , bola to taka rychlovka lebo som mal presne taky avensis ako ty -ex Toyota Avensis 2.2 D-4D Exlusive, lenze tyzden dozadu napalila baba do mna a zrusila ma na totalku. Tak som to musel riesit. Nastastie dieselove avensisy nemali skladom a HB sa uz nerobi, Insigniu tiez nemali skladom tak som si spomenul na Mazdu kliknem- ze zlava -3000€+ 5rocna zaruka, pozriem blizsie na vybavu, nebolo co riesit, dostal som ju za 28200, dph dam dolu- super auticko, vybavicka-nic nechyba a BOSE system-excelent.

je to uplne ine auto, kedysi som na autorecenze.cz napisal recenziu an avensis-akoze super auto, ale niekto tam napisal ze avensis je auto bez duse, nevedel som o com to toci, ale teraz som pochopil o com tocil.
Toto je auto, ze hladam dovody aby som sa mohol ist odviezt.

rozdiely su presne ako si pisal, mal som obavy z tvrdsieho podvozku ale rychlo som si zvykol a hodnotim ho lepsie, v kopcoch a zakrutach som si to uzil. Aj motor ked sa zohreje je tichucky, nevies ze mas diesel a ten tah je mimoriadne dobry. Nebanujem.

Jedna otazka, na soferovych dverach mi svieti iba soferove ovladanie okna, je to tak aj u teba?

zoom-zoom
oltcit, forman, punto, octavia, 307sw, avensis, mazda 6
Obrázok užívateľa
visno
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Štv Okt 14, 2010 5:57 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pablo » Uto Okt 19, 2010 8:55 am

No vidíš ja mám staršiu M6 a kedykoľvek sa chcem ísť previesť len tak no a okrem toho vždy keď sa na ňu pozriem mám dobrý pocit, že to auto stojí v mojej garáži, prípadne sa len tak pousmejem :jupi , proste Zoom-zoom.
Aj na starej je podsvietené len tlačidlo vodičovho okna. Veľa sťastných km, ináč ti závidím. :palec
M6 2.0d 136k Wagon
Obrázok užívateľa
pablo
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Aug 01, 2010 10:45 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Okt 19, 2010 3:06 pm

K tomu podsvieteniu, bolo to tak uz aj na mojom Xedose 9. Ale ked sa clovek lepsie prizrel, tak tie tlacitka boli na podsvietenie prichystane vsetky... Nechapem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť