Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 GTA

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda 3 GTA

Poslaťod majki » Štv Júl 01, 2010 11:49 am

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Cvoxx » Pia Júl 02, 2010 7:20 pm

A prosím Ťa ako je to s turbo efektom. Niekde spomínali že je dosť výrazný až nepríjemný...
Obrázok užívateľa
Cvoxx
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned Nov 25, 2007 8:31 pm
Bydlisko: Malacky

Poslaťod Suky » Pia Júl 02, 2010 11:39 pm

Turbo díru postřehnu jedině s velmi malým plynem, když to lechtám z nízkých otáček, pak pocítím někde kolem 2200 rpm nárůst zrychlení.
Ale jinak to neregistruji.
Prostě i na tu šestku, když jedu tak stovkou a mám nízké otáčky, když přidám plyn tak to prostě jede.
Je tam pro normální jízdu takový přebytek výkonu, že i v těch nízkých otáčkách když dám více plynu zrychluje dostatečně.
Ale zkusím se na to zaměřit.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Júl 08, 2010 10:57 am

Ja bych se na to nezameroval, pak to zjistis a budes na to zamereny porad :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Štv Júl 08, 2010 11:21 am

Zkoumal jsem to, ale více poznat je to asi jen s malým plynem a studeným motorem při nízkém kvaltu.

Jinak mi akcelerace z nízkých otáček s větším plynem připadá plynulá, i když zvyšující, ale beze skoků.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Štv Júl 08, 2010 8:11 pm

K dotazům:
aky je vyhlad dozadu, ci tam prilis nevadia opierky na zadnych sedadlach?

Obecně výhled dozadu není nejlepší, M3 je v tomto směru sportovnějšího charakteru. Ale je to dáno celkovou konstrukcí, opěrky nevadí. Navíc se dají stlačit téměř na úroveň sedadel.
Dalej ako je to s tym automatickym stmievanim zrkadla, nie je to viac na ostaru ako na osoh?

Zatím jsem jel v noci jen jednou. Některá auta jsem viděl normálně, některé svítily více, takže se změnilo zobrazení, ztmavilo se to a hlavně ta světla v zrcátku byly dost do zelena. V každém případě pohled do zrcátka nebyl nepříjemný, ale hlavně jsem o tom autě za sebou měl stálý přehled a nemusel jsem zrcátko sklápět jako u předchozích aut.
Hodnotím to kladně. A kdyby něco -> lze to vypnout.
Aky je servisny interval?

20 000 km nebo jeden rok co nastane dříve.
Viz příloha.
P1060599.JPG

O hluku od motora si pisal ze skoro nic nepocut, ale co hluk od kolies, teda ratam stym ze ani tam nebude vacsi problem, ale radsej sa opytam.

Hluk od kol záleží na povrchu silnice, někdy to šeptá, někdy hlučí...
A este parkovaci senzor, je vypinatelny alebo furt zapnuty?

Vypínatelný.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Cvoxx » Pia Júl 09, 2010 5:56 pm

Vdaka za vycerpavajucu odpoved. Tak som si jednu objednal. Nevedel som sa rozhodnut ohladom farby ale nakoniec som vybral graphite mica. Vraj ma dorazit koncom augusta alebo zaciatkom septembra. Snad to dovtedy vydrzim...
Obrázok užívateľa
Cvoxx
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned Nov 25, 2007 8:31 pm
Bydlisko: Malacky

Poslaťod majki » Pia Júl 09, 2010 6:23 pm

Jaaaaj, tak drzim palce, nech to vydrzis ;).
A to menis za RX-8, alebo ta v rodine zostava? ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Cvoxx » Pia Júl 09, 2010 8:52 pm

Tak to este neviem. Bude mi luto dat prec RX, lebo vozitko je to perfektne, ale zas mat dve auta v dobe zuriacej krizy je dost luxus. Asi to spravim tak ze ju predam a kym ojazdim GTA uz tu bude RX-9...
Obrázok užívateľa
Cvoxx
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned Nov 25, 2007 8:31 pm
Bydlisko: Malacky

Poslaťod Cvoxx » Str Aug 11, 2010 6:40 pm

Ešte jedna otázočka a to ohľadom alarmu. Máš to nejak automaticky zladené s bezkľúčovým vstupom, alebo musíš alarm vypínať stlačením čudlíka na nejakom ovládači? Vďaka...
Obrázok užívateľa
Cvoxx
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned Nov 25, 2007 8:31 pm
Bydlisko: Malacky

Poslaťod Suky » Str Aug 11, 2010 10:14 pm

S bezklíčem (a alarmem) je to trochu složité.
Alarm mám originál od Mazdy.

Normálně, když zavřu poslední dveře, Mazda (ne alarm) decentně pípne. Tím mi oznamuje, že až se vzdálím o metr, že se zamkne.
Když poodejdu asi o metr, pískne decentně podruhé a bliknou blinkry, v tom okamžiku je zamčeno, ale jen "jednoduše".

Pokud chci zamknout auto "dvojitě a zároveň zapnout alarm, po zavření dveří zmáčknu knoflík na klice, auto decentně pískne, zamrká a dvakrát pronikavě pískne (to alarm).

Další možnost dvojitého zamknutí (a zapnutí alarmu) je stisknout tlačítko na dálkovém ovladači. To funguje i na několik desítek metrů.
Nebo stisknutím zamykacího tlačítka na kufru.

Je tu ale několik ale.

Musím své dveře zavírat jako poslední. Pokud např. spolujezdec zavře dveře později, auto nepípne a zůstane odemčené.
V takovém případě se buď vrátím, zmáčknu tlačítko na dveřích a auto se rovnou zamkne dvojitě a zapne se i alarm (spolu s odpovídajícími zvukovými a světelnými projevy). Nebo z dálky stisknu dálkač a stane se totéž.


Zvláštní kapitola je kufr. Ten je napůl nezávislý. Má i oddělené tlačítka pro odemknutí a zamknutí.
Pokud odejdu ode dveří (Mazda pípne že se chystá zamykat) ke kufru, mohu kufr otevřít.
Pokud odejdu ode dveří jinam dále, Mazda pípne a blikne (zamkne se) a já stále mohu kufr otevřít (aniž se auto odemkne).

Odemčení (a popřípadě zrušení alarmu) nastane na dálku ovladačem anebo stisknutím tlačítka na dveřích (jedno jestli řidiče nebo spolujezdce).
Pokud však přijdu rovnou ke kufru a je zapnutý alarm, stisknutím tlačítka otevření kufru jej sice otevřu, ale alarm se nevypne, takže jakmile šáhnu do kufru, alarm se spustí.


A pak mám pocit, že existuje několik dalších možností, které jsem nezdokumentoval. :hmmhmm

Zjednodušeně řečeno, musím dávat pozor (dálku totiž nepoužívám), jestli auto pípne, když odcházím. Pokud ne, někdo zavřel dveře později nebo jsou dveře nedovřené.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Aug 11, 2010 11:06 pm

Suky píše:Pokud však přijdu rovnou ke kufru a je zapnutý alarm, stisknutím tlačítka otevření kufru jej sice otevřu, ale alarm se nevypne, takže jakmile šáhnu do kufru, alarm se spustí.

Tak toto zni jako stupidni vtip/chyba programatora alarmu :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Štv Aug 12, 2010 8:58 am

Těžko říci.
Vypadá to, že záměr Mazdy bylo oddělit otvírání dveří a kufru. A tomu bych rozuměl.

Jenže pak je asi problém na to napasovat alarm, ten má nejspíš standardně jeden odemykací vstup, museli by asi dodělat dodatečnou logiku, která by sbírala vstupy od dveří i od kufru.
A to těžko můžeš po někom chtít :-)
I když je to originál Mazda alarm.
A vlastně stejně to nejspíš čte zprávy na sběrnici, takže alarm by musel rozumět nejen zprávě "otvírám autorizovaně dveře" ale i "otvírám autorizovaně kufr".

Na druhou stranu se s tím dá žít.
Asi dvakrát se mi spustil alarm a už vím na co si dát pozor.

A pro toho, kdo je zvyklý otevírat dálkačem se nic nemění.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod laki » Štv Aug 12, 2010 10:20 am

Suky píše:Těžko říci.
Vypadá to, že záměr Mazdy bylo oddělit otvírání dveří a kufru. A tomu bych rozuměl.
Jenže pak je asi problém na to napasovat alarm, ten má nejspíš standardně jeden odemykací vstup, museli by asi dodělat dodatečnou logiku, která by sbírala vstupy od dveří i od kufru. A to těžko můžeš po někom chtít :-) I když je to originál Mazda alarm.
A vlastně stejně to nejspíš čte zprávy na sběrnici, takže alarm by musel rozumět nejen zprávě "otvírám autorizovaně dveře" ale i "otvírám autorizovaně kufr". Na druhou stranu se s tím dá žít. Asi dvakrát se mi spustil alarm a už vím na co si dát pozor.
A pro toho, kdo je zvyklý otevírat dálkačem se nic nemění.

S citovaným textom plne suhlasim. Tiez ma to parkrat upozornilo, ale uz som sa naucil aj ja, ako s tym zit.
A plne schvalujem mazda technikom, ze pri otvarani kufra bezklucom sa neodomykaju zaroven vsetky zamky.
Ja som s takym riesenim uplne spokojny.
.
Uz som totiz bol svedkom na parkingu v zahranici, ze kym "zlatokopka" nakladala nakup do kufra svojho tazko zarobeneho suv mercedesu, ako jej vybrali veci z auta cez predne dvere.
Chlapik potom len naskocil do vedla stojaceho auta a uz ich ani nebolo.
A ona si nestihla ani vsimnut, co sa deje.
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Pia Aug 13, 2010 9:11 pm

Suky a co DPF? Sh3rk psal, že o regenerací vůbec neví. Jestli si to nějak vypozoroval nebo si se na tuto ,,ekologickou" záležitost si se nezaměřil.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť