Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 GTA

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Mazda 3 GTA

Poslaťod Suky » Uto Máj 25, 2010 10:47 pm

Už je doma :jupi

Vypadá fantasticky, akorát to má mnohem více tlačítek než jsem zvyklý.
Ale zase ty vychytávky vypadají zajímavě, třeba jsem zvědav na automatické ztmavení zpětného zrcátka, až mne zase nějaký dáreček osolí zezadu dálkovýma.

Na cestě sedí perfektně a sportovní sedadla drží jak vzteklá, až jsem měl strach v zatáčkách, kdy při stejné rychlosti v jiných autech cítím výraznou odstředivou sílu, tady jsem měl pocit, jako bych jel po rovině.

Na některé věci si budu muset zvyknout, bezklíčový vstup vypadá pěkně, ale vyvolává pochyby, zda je auto opravdu zamčené při odchodu.
Což se brzy ukázalo, když jsem doma nedovřel kufr.

dej-f poskytl snad hodinu a půl školení, ale stejně mu nejspíš asi budu brzy volat o radu :-)

Denní svícení je nakonec v mlhovkách, svítící v poloze ovládače světel OFF nebo AUTO (v druhém případě dle světelných podmínek).

Co mne překvapilo je, že prý nějaké zajíždění motoru už dnes není nutné.

052510163759.jpg
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Uto Máj 25, 2010 10:53 pm

Co mne překvapilo na druhou stranu je, že průměrná spotřeba dle palubního počítače na cestě z Ostravy domů byla 8.2 l/100km na cestě dlouhé asi 27 km.
On ten počítač je vůbec divný, hlásil průměrnou rychlost 33 km/h, přičemž jsem jel asi 60 km/h v obcích, jinak pořád kolem stovky.
A jen jednou jsem stál chvíli na světlech.
Přičemž byl počítač nulován před výjezdem z autosalónu (tam bylo na tacho asi 4 km).

Navíc jsem dojížděl dle počítače s prázdnou nádrží, měl jsem mít dojezd asi už jen 10 km, ale do plné se vlezlo jen 44 litrů, takže tam mělo zůstávat asi 11 l paliva.

Snad ten počítač kecá, se starou 626 (mnohem větší a těžší) jsem jezdil z 6 l/100km a to mezi šneky určitě nepatřím.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Máj 25, 2010 11:26 pm

Suky, gratulujem!!! A zelam vela stastnych a spokojnych kilometrov.

Spotreba si sadne, prvych 5000km pocitaj so zvysenou, moderne turbodiesle su poriadne usadene az po 20tkm. Takze tomu daj cas. Aj ked bude asi vyssia, predsa len 185k je raz tolko ako si mal a nieco spravi aj DPF.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod laki » Str Máj 26, 2010 7:15 am

Suuuuuuuuper auto. Gratulujem k novej mazde :jupi
................
Aj kufor si mal domknuty.
Ked si skusal, ci su zamknute dvere-kufor, kufor sa otvoril len preto, lebo si mal u seba bezkluc vysielac. :lol
Odloz ho niekde bokom a aj kufor bude zamknuty. :ho:
Pre bezkluc sa da povolit aj zvukova signalizacia, z vyroby je povolena len svetelna signalizacia.
Tvoj predajca bude vediet ako na to. Moj predajca nemal ani sajnu o tom, ze sa to moze menit.
Bezkluc je premakany system, za chvilu prides na to.
....
Pocitac pocita cas od chvile startu motora.
Ked napriklad cakas na svoju milu polovicku kym sa vychysta, s nastartovanym motorom, rata sa aj to do vypoctu priemernej rychlosti. :ho:
....
Rezerva v nadrzi, mas uz odskusane kolko tam je, takze treba s tym pocitat.
Da sa nasatvit aj citlivost-presnost palivomeru hodnoty 1-15, z vyroby je nastavena hodnota 7.
Menit nastavenie vedia v servise - okrem mojho predajcu M2 ( :prdel )
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Str Máj 26, 2010 7:38 am

Spotřebu si mohl mít vyšší, že se zrovna regeneroval DPF, ta spotřeba by tomu odpovídala.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Máj 26, 2010 12:44 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Máj 26, 2010 1:27 pm

Suky gratulace, je nadherna :palec

Dojezd dle pocitace i palivomeru je u novych Mazd takto resen, sam to nechapu, asi pro vetsi jistotu...kdyz mne zacne blikat uz samotne Ecko, tak do nadrze porad nacpu jeste 10l, coz neodpovida dojezdu 80km :o) dle navodu.

No, zajizdet se pry uz nemusi, ale stejne (aspon u me v navodu) pisi, ze prvnich 1000km se chovat slusne :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Str Máj 26, 2010 6:15 pm

Suky, je krasnaaaaaa :jupi :jupi

p.s. myslis ze ta jednotka toho spinani by sla pouzit i pro jine auto? Chci resit denni sviceni na MX-5 a premyslim o obvodu, ktery by snizoval výkon svetel a podle popisu co jsi tu dal je to presne to co hledam.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Suky » Str Máj 26, 2010 6:44 pm

Určitě by šla použít, kontaktuj dej-fa.
Akorát dle mého názoru ta jednotka jen a pouze sníží napětí (a to bych dokázal udělat mnohem levněji než si účtuje Mazda) a logika co svítí a co ne je daná nastavením řídícího systému auta (což my asi jednoduše nedokážeme).

Mimochodem, v návodu v obsluze je tabulka, co kdy svítí.
A pro polohu OFF je napsáno X u hlavního světlometu (tedy svítí) s poznámkou 1 -> denní provozní světla rozsvícená.
Tedy si myslím, že Mazda od výroby počítá s variantou, že svítí vše (pokud nejsou denní světla) anebo jen ta denní světla (pokud jsou namontovány)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod david.gta » Str Máj 26, 2010 9:54 pm

Je pěkná. :palec
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod misko42 » Sob Máj 29, 2010 8:21 am

paraaada,pekna je. :palec

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod laki » Str Jún 02, 2010 8:38 pm

Dnes som prechádzal okolo radu cca 20-30 kusov parkujúcich áut.
Poznate to, človek hodi letmy pohlad :koule na rad áut, ci nahodou niektoré z nich nevybehne bez smerovky, či sa neotvoria dvere...
A pohlad sa mi zasekol na aute, ktore akosi nezapadalo do radu "uni-dizájn skvostov" z EU.
.
Bola to Mazda 3 GTA HB v šedej metalize. :jupi
Farba nenápadná, ale auto napriek tomu nepriehľadnuteľné. :shock
.
Keď prišla new M3 na trh, nebol som celkom nadšený s novým designom M3, ale musím povedať, že čím dlhšie je na trhu ,
tým viac prichádzam na chuť new M3.
Neviem, možno aby som už začal uvažovať a šetriť na výmenu svojej M3 :hmmhmm
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Štv Jún 03, 2010 8:19 am

prajem veľa štastných kilometrov :palec
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Stax » Str Jún 30, 2010 1:39 pm

gratulujem, enjoy - naozaj skvele auticko!

u mna si spotreba sadla po zhruba 3k km, od predajcu som mal odporucanie zabeh 5k km.

teraz zerie 5.6l mimo mesto normalnym jazdenim.
Mazda 3 GTA 2009
Stax
Opytovateľ
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Uto Júl 28, 2009 1:52 pm

Poslaťod Suky » Str Jún 30, 2010 6:46 pm

No s tím zajížděním mi potvrdili i jiní odborníci na motory (i když na náklaďáky), že zajíždění už není nutné.
No ale snažil jsem se to šetřit, i když na dálnici to ne vždy lze.
Já totiž nerad brzdím, raději přidávám, a tak jsem třeba také uhýbal Audině až do dvoustovky (to se už ztrácel) a kopec na dálnici i přes tu neklesající rychlost jsem poznal až podle stále se zvyšující okamžité spotřeby. :-)

Zatím spotřeba dle palubního počítače mezi 6.3 až 6.5.

Dle tankování do plné:
1. nádrž město -> 6.68 l/100km
2. nádrž klidné jízdy (140 km/h dálnice, 120 km/h okresky, obé asi po 220 km) za hustého provozu -> 6.77 l/100km
3. nádrž agresivní jízda za středního provozu (150 -170 km/h dálnice, 120-130 km/h okreska) -> 7.01 l/100km
4. nádrž klidná jízda za středního provozu -> 6.58 l/100km
Celková 6.76 l/100km

Ten motor je famózní. Slyšet skoro není, ale ten výkon, to je mňamka. Skoro srovnatelné s tím 250 koňovým TT, co jsem testoval týden.
Akorát že benzín v TT má větší rozsah otáček, ale zase to později zabíralo. U TT když jsem se zapomněl v nižších otáčkách akcelerace mizerná, ale u M3 rozjedu na stovku, hodím šestku a pokud není dědina, šestka mi vydrží i pro celkem svižné předjíždění. No a na dálnici nebyl důvod pro jiný kvalt už vůbec.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron