Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

toz mi nacenili mazdu...

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

toz mi nacenili mazdu...

Poslaťod potkan » Uto Mar 09, 2010 11:19 pm

no stalo sa, ze mi nejaky pacient s ilavsku znacku (pre vysvetlenie - v trencine to znamena nieco podobne, jako MA v bratislave) chlpecek roztrieskal zadek na hirosime. no opticky vela skody nenapachal, lenze samozrejme zadne celo scelo klampiara a hydrauliku, na narazniku zarvali nejake ty uchyty, kufor mierne zharmonikovatel a ten plast co je na nom je namindar.
pacient sic nevie mackat pedale ked treba, ale aspon s priznavanim pri chlupatych problemy nemal, zramoval dve auta, nejake firemne, tak sa to riesilo s chlupatyma. experti na obhliadke popisali secko jako bolo, vraveli hned ze to bude zrejme na totalku, aj ked autu nejako na pohlad zasa tak moc nebolo, akurat sa nedal kufor zavret... po nejakom tyzdni dosel papir od poistovakov, ze totalka a tak dale a zajiste, poistne plnenie vypocitane podla algoritmu. autak uz v tej dobe bol ciastocne opraveny, znamy klampiar mi to jako-tak ponarovnaval, len naraznik uz nejako nelicuje a ani nedrzi jak na funglovke a zadny kufer tiez uz vypadal aj lepsie. no co, kufer bude treba novy a naraznik - uvidime, ci tobude mat vyznam.
vcera prisli peniazky od poistovakov. nacenili mi cenu auta na nekrestanskych 170€.
no neviem, necakal som ze na 17rocne auto vytiahnu cenu niekolkotisicovu. ale zasa som necakal ze strelia cifru jako v mazde pytaju za spatne zrkadlo.
ze na nich zarobim som necakal, cakal som ze na tom aspon moc neprerobim. holt mylil som sa. sic klampiar vela nezobral, ale este sme s opravama bohuzial neskoncili.
najkrajsie na tom je, ze za auto, ktore ma podla poistovne hodnotu 170€, platim rocne pezetpe 240€.
mam v plane ist sa ich tam do miestnej centraly popytat, ze kde sa daju kupit nejake ich akcie. holt ten ich job je fantasticky.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Rainbow » Uto Mar 09, 2010 11:33 pm

Kufor a naraznik zozenies, len to treba poriadne narovnat, aby vsetko sedelo... Ta cena je fakt super :palec
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Mar 10, 2010 11:12 am

Ked uz tam budes, sa ich spytaj, ze kde by si mohol nakupit tak lacno ako oni ohodnotili, ze by si zobral celu flotilu, 10 kusov naraz a ci ti daju teda mnozstevnu zlavu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod roman9848 » Str Mar 10, 2010 1:29 pm

potkan píše:vcera prisli peniazky od poistovakov. nacenili mi cenu auta na nekrestanskych 170€.

Su to K.KOTI a PORADNY :shock :gangsta To iba tu na Slovensku je hadam mozne !!!!!
Mazda 6 GG 2.3i Hatchback Sport 2002 Yellow Canary
Obrázok užívateľa
roman9848
Prispievateľ
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:24 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Str Mar 10, 2010 6:36 pm

Ja obdivujem potkana, pretoze napriek vsetkemu co ta mazda doteraz prezila a kolko ma km za sebou, ju vzdy udrzuje pri zivote :wave
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod dabel » Str Mar 10, 2010 9:29 pm

Ta poznamka o PZP je trosku scestna, kedze aj autom v hodnote 100EUR mozes zmrzacit 10 ludi na prechode alebo zlikvidovat 2 rolls royce... Netreba si to mylit s havarijnou, ze ano.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod potkan » Str Mar 10, 2010 9:40 pm

ale sak ja samozrejme dobre vim co je pezetpe a co neni pezetpe, len ta poistka vesrus hodnota samotneho poistovaneho auta je kuzelna. a mam pocit, ze keby som zramoval nejaky RR poisteny v kooperative, uznali by chudakovi miliardarovi poistne plnenie niekolko stovak €cek...
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod potkan » Str Mar 10, 2010 9:57 pm

leichnam píše:Ja obdivujem potkana, pretoze napriek vsetkemu co ta mazda doteraz prezila a kolko ma km za sebou, ju vzdy udrzuje pri zivote :wave


no, kukal som sa, co by som si mohol kupit namiesto nej za tych 170€, ale nasiel som akorat staru 121 bez papierov. mam pocit, ze to asi nevymenim;)
holt masina je furt funkcna, to ze nevypada uz bohuzial jako nova to uz nezmenim, ale ja som vlastne tiez vypadal kedysi lepsie. predavat ju nema zmysel, aby som ju nechal za par stovak degesom tak to nech sa mi radsej rozpadne pod zadkom.
a moja mlada nesce o inom aute ani pocut.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod marclucpicard » Str Mar 10, 2010 10:38 pm

Tie problemy s opravou Ti nezavidim. Neviem ci som uz taky stary alebo co ale ten Tvoj prispevok sa mi nejako tazsie cital :o)
A za PZP 240€/rocne za skoro 18 rocne auto? Si robis srandu nie? Ja za moju teraz v Generali (nemam tam inu zmluvu) platim 185€ a idem do Unionu (mam tam HP aj zdravotne preto nizsia cena ako v Generali) kde to bude 170€ a za bezskodovy priebeh pocas 10mesiacov Ti 10% vratia priamo na Tvoj ucet! Ale ked som v roku 2007 uzatvaral PZP vo Wustenrote mal som sadzbu 380€/rocne po prepocte z Sk!!!
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod canndale » Str Mar 10, 2010 10:52 pm

tiez sa divim za tak drahu PZP..
ja platim rocne 160e+15e pripoistenie predneho skla (nepovinne), 240 je dost vela :twist:
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Str Mar 10, 2010 11:13 pm

Skus sa popytat na poistenie do AXA, mam to za 129.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod potkan » Štv Mar 11, 2010 8:58 pm

ved hej, kedysi ta poistka bola mensia, lenze jak to clovek nerusi a nestara sa o to, tak oni mu to pekne rok po roku dvihaju. a kedze nemam poistku zacatu od kalendarneho roka tak vzdy zabudnem na tych 6 tyzdnov, co to treba zrusit dopredu.
ale tento rok snad uz nie. mam v plane riesit danu situaciu tak, ako by ju mal riesit uplne kazdy - odchadzam od nich.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Rainbow » Štv Mar 11, 2010 9:27 pm

Kludne im hocikedy posli list, ze vypovedas zmluvu ku koncu obdobia. V AXe mi na to dali aj papier, ktory stacilo vyplnit a poslat.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod asfethan » Štv Mar 11, 2010 9:48 pm

Hmm, mne zase podla tejto tabulky http://www.axa-sk.com/sadzobnik-poplatk ... nuitem=381 vychadza dost vysoka suma, okolo 250E (81-110kW). V Kooperative platim 200E. Alebo snad na pobocke su schopni ponuknut ine ceny?
Mazda Xedos 6 (Obrázok)
Obrázok užívateľa
asfethan
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Str Aug 12, 2009 10:50 am
Bydlisko: Raccoon City
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod canndale » Štv Mar 11, 2010 9:51 pm

niekedy sa oplati pred skoncenim zmluvy podat ziadost o ukoncenie a znova sa poistit, trebars aj v tej istej poistovni. Ako novemu poistencovi poskytnu ovela ale ovela vacsie zlavy ako ked je tam clovek roky.. ja ked som kupil mazdu, tak som dostal velku zlavu ako novy klient.. treba pytat a pri zjednavani ceny povedat, ze napr. axa mi slubila 180eur, tak zistujem a podobne ;)
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron