Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

toz mi nacenili mazdu...

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: toz mi nacenili mazdu...

Poslaťod Ivan BA » Sob Mar 27, 2010 6:40 pm

treba si nájsť seriózneho poisťováka, ktorý netrhne na marži, ja mám na Mazdu 115€ a na Voya 150€ :ho:
a každý rok volá, čo mám robiť, aby som bol na spodnej hranici.
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod monster » Pon Apr 05, 2010 5:12 am

chlapci no neviem neviem keby ste tu kde ja (toronto) tak by ste s tej poistky odpadli, ja platim $330 ale bacha, mesacne!!!!!
monster
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Mar 21, 2010 7:32 pm

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 05, 2010 8:42 pm

Je to len cislo. Vacsina tu pritomnych by asi odpadla aj z tvojho mesacneho platu, chapes...

Kolko ti zostane na zivobytie, ked tu poistku zaplatis? :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod monster » Pon Apr 05, 2010 8:58 pm

vies co aj keby zarobis 5000$ mesacne jedno ti to nie je lebo si to spocitaj do roka kolko to vide. druha vec ze tu su ludia este setrnejsi ako na slovensku. aby som to troska uprestni , nemam tu dlho soferak asi len rok takze preto e moja poistka taka vysoka. na zaciatku som mal $360 a to poniektory maju $500.
monster
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Mar 21, 2010 7:32 pm

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 05, 2010 10:18 pm

Ja som tym len chcel povedat, ze je to len cislo, bez dalsich suvislosti mozno pre nas brutalne vysoke, ale v sirsom kontexte moze vyzerat uplne inac.

Ja ti to poviem takto.

Ak by sme sa bavili len o plate a poistke, tak stale ti zostava 4640$ mesacne. Cize, mohol si to napisat tak, ze platis brutalnu poistku, mesacne, ale zostane ti 4640 $. A to by tu brala drviva vacsina clenov a nikomu ta poistka draha pripadat nebude :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Pon Apr 05, 2010 10:37 pm

Zivotna uroven z hladiska prijmov (cize vylucme bezpecnost, pocasie a socialne okolie -tieto veci sa kupit nedaju) by sa mala merat jednotkou "percentualny vydavok z platu na nieco"..cez menu a jej kurzove sadzby to nema ziaden zmysel.

To su kanadske dolare? Ci americke...
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod canndale » Uto Apr 06, 2010 8:37 am

monster: a zabudas ze cena novych vozidiel je v kanade tak polovicna ako v EU prave kvoli vysokym poistkam ;)
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Apr 06, 2010 9:39 am

No ked som v Nemecku prve auto prihlasil, tak na zakonnu poistku mi tiez naparili nejakych 350EUR stvrtrocne, kedze mi neuznali bezskodovy priebeh zo Slovenska a brali ma ako cerstveho vodica...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod monster » Uto Apr 06, 2010 5:00 pm

no tak vysoke poistky maju len v ontariu, je pravda ze tu clovek zarobi viacej ale zase aj tie vydaje na zivobytie su omnoho vacsie. povedzte mi ktory mechanik bere v prepocte na hodinu okolo $60-$70? :D

no o tych cenach ze je to o polovicu lacnejsie by som tak moc nesuhlasil, mozno amaericke hovadiny ale co mas dovoz ci uz len suciastky( ako honda, mazda, VW atd. ) su uz tu dost drahe auta. ale urcite stale o nieco lacnejsie ako na slovensku.
monster
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Mar 21, 2010 7:32 pm

Poslaťod misko42 » Uto Apr 06, 2010 7:30 pm

to zas v UK ma kazdy clen v rodine vlastne auto,preplnene cesty,v kazdom aute je len jeden,kazdy ide na svojom (okrem piatku a soboty ked idu na vylet je vidiet celu rodinku v aute a vzadu v kazdej opierke DVD aby sa deti nenudili). a dovod preco ide kazdy na svojom je vraj ten,lebo tam maju vysoke poistky,dokonca beru do uvahy kto na tom aute chodi,ked je viac soferov tak velka poistka,tak sa im viac oplati kupit kazdemu auto a je to... a dostanu defekt?odstavia,daju blikace,pride samozrejme servis,vymeni a ide dalej... (vsetko zdarma maju to v poistke).

takze ako pisal Tom, je to len ciiislo

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod potkan » Ned Júl 25, 2010 5:28 pm

no tak krasa, ideme dneskam po pjeknom vikende z hodruse a v jerichove jeden pako prede mnu na hypervytunenom golfe najskor brzda potom smerovka dolava... ja som ubrzdil, ale mily panko ze zahoria co sel za mnu ve fabii uz nie a prask... zadek namindar jako posledne, akurat ze fcil mam komplet rozlamany aj naraznik... som zvedavy, co mi povedia v kooperative tentokrat, raz mi uz vyplatili totalku a fcil to bude na totalku zasa...
chudak hirosima, z tej by vonafku po dochodcovi uz nespravili ani v ackach.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod potkan » Pia Aug 13, 2010 8:54 am

no tak pokial sa uz chcete nechat od niekoho zramovat, odporucam niekoho poisteneho v unike. minule ma zramoval manik z kooperativy, ohodnotili moju skodu na 170€. fcil ma zramovali rovnakym sposobom, sice o trochu viac, hirosima ma z toho uz zrejme trvale sramy, uniqa zaplatila 890€. divne maju ty tabulky....
kooperativa - hodnota auta 670, hodnota zvysku 500 - vyplatene 170
uniqa - hodnota auta 1340, hodnota zvysku 450 - vyplatene 890. oboje zhodnotene jako totalka.
divna je presne dvojnasobna hodnota rovnakeho auta v unike.
v kazdom pripade, hirosima sice jazdi, ale uz sa z toho uplne nespamata a ja musim premyslat nad nahradou, na co mi zrejme tych 890 stacit tak uplne nebude, plus nieco stalo a este aj bude stat vobec jej sprovoznenie aspon na docasnu dobu. nemozem furt jazdit s povievajucim naraznikom.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Fredino » Uto Aug 17, 2010 11:34 pm

toz kua ty mas ku*evske stastie ti poviem ja by som to ush lamal :D bud rad ze to nemas nieco drahsie a novsie potom by to hadam bolo aj o nieco drahsie(myslim opravu :))
Mazda Xedos 6, V6, 24V, 106Kw, r.v 1998 Dopravi ma z bodu A do bodu B...co sa o europskych rachotinach neda povedat :)
Obrázok užívateľa
Fredino
Prispievateľ
 
Príspevky: 421
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 9:33 am
Bydlisko: Okres Senica

Poslaťod iron-racing » Sob Aug 28, 2010 2:29 am

potkan...
kup ten isty model v tej istej farbe bez papierov a poprehadzuj doma, co sa da a mas to za zlomkovu cenu. na tieto nase sikmace sa uz asi neoplati moc kupovat nove veci. ja mam GDcko a doma na suciastky 2 dalsie GDcka.
626GD; 2.0i 66kW 1991 FE6E
Xedos 9; 2.5i V6 24V 149kW 1993 KLZE? :)
Obrázok užívateľa
iron-racing
Prispievateľ
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Sob Okt 03, 2009 1:00 am
Bydlisko: Blízko hlavného mesta
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod potkan » Sob Sep 04, 2010 11:13 am

rozmyslal som aj nad takym riesenim, kedze zakladna podmienka mojej mladej na auto je "cervene - bordove" a toto z novsich 6tiek nesplna skoro nijaka... samozrejme riesenie by to bolo lacne, len pracne a neviem nakolko trvale...
nieco by sa aj naslo, len mam otazku -
da sa bez problemov a uprav prehodit motor z GE 92rok do GE 96-97rok? postFL? viem ze tam boli dost znacne zmeny v elektrike
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron