Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Signalizace napětí na baterce

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Signalizace napětí na baterce

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Feb 08, 2010 7:39 pm

Udělal jsem si drobnou radost :jupi . Vždycky jsem chtěl mít přehled, jak je na tom baterka: před startem, během startování, za jízdy). Asi to má počátek v době, kdy jsem měl Š 120 a startování za mrazu bylo pudovou záležitostí (buď pude, nebo nepude!). Nacpat do palubovky od škodovky malý voltmetr nebyl až takový problém, ale v pořádném autě mi bylo líto prznit palubní desku. Až jsem narazil na netu na teploměr, který ukazuje i napětí. Byl vymyšlený na zásuvku zapalovače, ale tahat dráty po palubovce se mi příčilo. Když pošta teploměr dodala, využil jsem jedinný den kdy nemrzlo, vytáhl z panelu rádio, u teploměru jsem ustřihl zásuvkový kolík, dráty protáhl pod rádiem, připojil na (+) a (-) zevnitř, kabílek s čidlem teploty protáhl palubovkou až ke dveřím a pod plastovým chráničem prahu ven. Teploměr drží pod rádiem samolepící páskou. Nikde žádný drát.
Drobnost, ale potěší :jupi
Prílohy
P2060262.JPG
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Doktor » Pon Feb 08, 2010 9:53 pm

To je supr, voltmetr bych taky chtel.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod miko613 » Uto Feb 09, 2010 10:02 pm

este nejaky ampermeter jak maju Scanie
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod jegi » Str Feb 10, 2010 1:18 pm

Ach, tá doba moderná...V Š 120 nám stačila aj LED indikácia napätia... :o)
Ale, že robíš reklamu nemenovanej kórejskej automobilke, no teda! :lol
Ale spravil si to profesionálne!
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod Pavel Rittich » Str Feb 10, 2010 8:47 pm

To je jen korejské (?) rádio v poctivé Mazdě. Vztah mezi fabrikou na rádia a automobilkou je mi nejasný, ale u nás si kdysi po revoluci bratr nejmenovaného ministra nechal zaregistrovat práva ke značkám světově známých automobilek a chtěl je nalepit na šicí stroje! :jo :hmmhmm
Btw, tu LED signalizaci jsem měl ve škodovce taky, jen jsem ji tehdy vylepšil - nakoupil jsem hrst miniLEDdiod, napětí signalizovaly barvy, měl jsem je ve společném domečku se signalizací "ekonoměru" to bylo světýlek! :dobry
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť