Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Novy clen a cerstvy majitel Mazdy 323f 2.0 Sportive

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Novy clen a cerstvy majitel Mazdy 323f 2.0 Sportive

Poslaťod Supafly666 » Str Dec 16, 2009 10:42 am

Zdravim vospolok, vcera som sa stal hrdym majitelom krasnej ciernej mazdy 323f 2.0 sportive. Mal ju starsi pan v DE, bol prvy majitel a staral sa o nu prikladne, co dokazuje bezchybny stav auta ako aj prilozene faktury z origo mazda servisu. Jediny dovod predaja bol ten, ze uz mu stala v garazi nova 3MPS. Serviska bola samozrejmostou, auto je r.v. 9/2002, naslapanych malo 126t km a nebolo nikdy ani tuknute. Osobne mam pocit, ze je v lepsom stave ako ked vyslo z fabriky. Majitel na auto nahodil sportovy vyfuck Sebring urceny na toto auto (na pocudovanie je velmi tichy) ale pri predaji mi dal aj povodny. Dalsou zmenou vykonanou na aute bola instalacia pridavneho spoileru na piate dvere od firmy Poster, toto kridelko mi ale nejak narusa harmonicky tvar auta, takze pojde v dohladnej dobe asi prec.
Pridam este nejake prve pocity z auta:
V prvom rade ma zarazil motor (na to, ze to je 2.0 benzin), predchadzajuce auto som mal Honda Civic Coupe 1.7Vtec a chodilo to lepsie a s vyrazne nizsou spotrebou ako Mazdula. Na druhej strane ma 323f vyborny podvozok aj brzdy (lepsi ako Honda) a velmi utulny interier s fantastickym volantom s ovladanim radia. Sedacky by si zasluzili lepsie bocne vedenie aby vedeli sekundovat vybornemu podvozku. Prekvapilo ma aj celkom slusne origo radio s integrovanym CD changerom. Cestou z nemecka som dosiel k dalsim poznatkom, oproti Honde Mazda nedava tak pocitit rychlost. Aj ked sa cloveku zda ze to velmi nejde, cisla na tachometry hovoria nieco ine.Mazda dost skresluje rychlost, vodicovi sa zda ze ide podstatne pomalsie ako je skutocnost. To iste plati aj pre prejazdy zakrut, auto prejde uplne nenutene s obrovskou rezervou vlasenku 100km/h, kde som mal ine auta problem udrzat pri osemdesiatich. Dalsou velmi zaujimavou vecou je spotreba, povodny majitel mal priemerku 7.5L/100km. Mne sa v nemecku podarilo jazdit okolo 15L+/100km (kto by odolal neobmedzenej rychlosti na dialanici ze :jupi ). Cez Rakusko som uz siel ako clovek a spotreba 10-11L/100km (120-160km/h). Mno a jazdou cez slovensko (BA-ZA) som vyskusal jazdu na spotrebu (3500ot/min t.j. 115km/h), auto si zapytalo len nieco okolo 6-6,5L/100km co je vyborna hodnota. Tot zatial z mojej strany vsetko, fotky pribudnu neskor ked bude krajsie pocasie. Hodne km bez nechody cuz Jano
Radšej budem plávam proti prúdu, po prúde sa nesú len mŕtvoly
Obrázok užívateľa
Supafly666
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Str Dec 16, 2009 10:08 am
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Sedvo » Str Dec 16, 2009 3:59 pm

Gratuluju, dobrá koupě. Sám jsem to auto měl a úplná spokojenost. Věřím, že když se o něj budeš starat, tak ti bude dobře sloužit.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Supafly666 » Str Feb 17, 2010 9:57 am

tak vcera som nainstaloval sportove sanie Injen, skratene radenie TWM performance a sportove pedaly Mazdaspeed. Najvacsiu radost vo mne zanechalo skratene radenie tzv. shortshifter, radenie sa podstatne skratilo a ziskalo na presnosti. Najprv som vahal ci ho vobec dam nainstalovat, ale po nahodni som bol velmi milo prekvapeny...takze silne odporucam kazdemu :!!:
Radšej budem plávam proti prúdu, po prúde sa nesú len mŕtvoly
Obrázok užívateľa
Supafly666
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Str Dec 16, 2009 10:08 am
Bydlisko: Žilina

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť