Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jednou Mazda a nikdy jina

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Jednou Mazda a nikdy jina

Poslaťod Kondik » Pon Dec 07, 2009 1:41 am

Preji mistnim obyvatelum fora hezkou pomikulasskou atmosferu. Tenhle rok jsem si do boty poridil 'drobka' .
Rad bych se s Vama ostrilenyma veteranama podelil o svuj Prvni Vlastni vuz, jestli nepocitame kocarek tak se da rict ze jsem si po 24 letech od narozeni poridil vlastni priblizovatko.
Dost Kecu, Fotky !

http://www.ninjutsu.tym.cz/Mazda/

Zakoupena za 20.000 Kc po znamosti, sice ma nejaky mouchy
- slabsi akumulator
- Predni masku drzici na stahovaci pasce
- Prokousanej tepich pod nohama ridice

ale jako bonus jsem ji dostal s defendlockem radici paky.
Za tu cenu , neberte to.

Jelikoz je to moje prvni vozitko v relativne obstojnem stavu, zacnu pomalu premyslet co mu provedu a jak ho udelam hezcim.
Jestli mate nejake navrhy, rad si je vyslechnu. Porposil bych na zacatek neco neinvazivni :jupi
Mazda 626 2.0D Comprex 1995=>Mercedes-Benz CLK 320
Obrázok užívateľa
Kondik
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Dec 04, 2009 11:41 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod jegi » Pon Dec 07, 2009 6:15 pm

Tak Ťa tu vítame...Pekný "kočárek"! :palec
Môj prvý návrh je, aby si kúpil novú akubatériu. Na budúci týždeň majú byť mínusové teploty, takže darmo to "vytuninguješ", keď Ti to nenaštartuje...
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod Kondik » Štv Dec 10, 2009 3:01 pm

Zdravicko Bojovnici, rad bych se zeptal

Sedim v praci a cumim na Web Autokellyu na Akumulatory, ale jelikoz nemam nic po ruce,
rad bych vedel jakej maximalni rozmer se do ty 626 GE mazdy vejde, abych nekoupil 80 Ah Vartu a zjistil ze je o 1 CM sirsi nez patice na akumulator. Netusite to nekdo prosim ? :hmmhmm
Mazda 626 2.0D Comprex 1995=>Mercedes-Benz CLK 320
Obrázok užívateľa
Kondik
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Dec 04, 2009 11:41 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Štv Dec 10, 2009 3:13 pm

Na webe najdes kopu cisel, akurat vzdy nejake ine. Takze si zmeraj ten ram na bateriu a kup to podla toho. Viem, o com hovorim :o)
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kondik » Štv Dec 10, 2009 3:16 pm

Mno ja se ptal tady jestli to nekdo netusi z hlavy , protoze jsem Vul :ho: a nezmeril jsem si predem a dnes sem chtel jit do servisu cestou z prace a koupit rovnou co mi chybi, cili autoakumulator, lekarnicka a zarovicky. Jizda s takovim autem by nebyla v souhlasu s pranim policistu CR :jo tak jsem to nechal doma a nemuzu to zmerit.

No nic , kdo nema v hlave ma v nohou ze
Mazda 626 2.0D Comprex 1995=>Mercedes-Benz CLK 320
Obrázok užívateľa
Kondik
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Dec 04, 2009 11:41 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kondik » Štv Dec 10, 2009 10:08 pm

Tak, V Autokelly byly tak hodni ze mi to nasli co tam ma byt a dostal jsem mnamkozni Vartu, prikoupil jsem tazne lano, autolekarnicku, uz jen prohodim o vikendu kola nabiju baterii a muzem jit prohnat 75 polomrtvych poniku :ho:
Mazda 626 2.0D Comprex 1995=>Mercedes-Benz CLK 320
Obrázok užívateľa
Kondik
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Dec 04, 2009 11:41 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kondik » Štv Mar 18, 2010 2:21 pm

Tak neradoval jsem se dlouho ...

V noci ze dne 17.3 na 18.3 doslo k zmizeni me drahe Magdy 626

SPZtky 6A3 2510

Mazda 626 Rocnik 1995 povestna slepa edice Comprex 2.0 Diesel
Zelena Metaliza, predni naraznik menenj nedavno je svetle zelenej az vlezle tyrkysovej a predni maska v zakladni barve cili kremove bila bez laku.

Zmizela z Ulice Ravennska c.p. 319 , Praha 15 Horni Mecholupy

Mela defendlock radici paky, ale jelikoz je to manual , stacilo vyslapnuti spojky a odtazeni.

Diky
Mazda 626 2.0D Comprex 1995=>Mercedes-Benz CLK 320
Obrázok užívateľa
Kondik
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Dec 04, 2009 11:41 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Štv Mar 18, 2010 3:38 pm

Asi ju vzala odtahovka..kto by dnes kradol 626tku.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Rainbow » Štv Mar 18, 2010 3:50 pm

Kradne sa vsetko. Kludne aj na nahradne diely.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 18, 2010 7:45 pm

Sa mi ani veriť nechce, že by to ukradli. Jednak to už má svoje roky a jednak je to Japonec. Hmmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod andree » Štv Mar 18, 2010 8:12 pm

Tyjo tak to je sila - zmizlá 17-letá 626.. :shock

Hele, mel si tam kridlo na kufru, schvalne se zajed juknout na vrakace a ptej se na viko kufru, to neni az tak podezrele :spik2
V okoli Mecholup me napadaji 3 - Auto Sluštice/Slušovice - obrovske vrakoviste (Autoland). Pak je neco v Tuklatech/Uvaly u Prahy - tusim Mazda MHM. Ale zrovna ty dva bych asi nepodezrival :) Ale mrknout bych se tam sel.
Pak znam jeste jedno - specializuje se na Japonce - ve Skvorci - ve smeru od Slustic na Uvaly je takova barabizna, vyveseno tam maji tusim Nissan/Honda/Mazda nebo tak... Je to v zatacce po pravy strane.
Pak je tusim jeste neco na jihu Prahy, ale to ti uz neporadim.

Sance je asi dost mala, ale podivat bych se sel, treba pristi tyden - nevim jak to u takovejchle funguje, jestli to chvili drzi "pod pultem" nebo se snazi co nejrychleji rozprodat...

Ale u tvy Mazdy mi neco rika, ze moc daleko nebude... Je mi to lito :(

Edit:
1. 15-letá ....
2. To posledni vrakoviste je nakonec ve smeru ze Skvorce, ale uz primo v Uvalech - ul. Tyrsova, takovy spinavy dvur..
andree
Prispievateľ
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 9:34 pm

Poslaťod josephko » Štv Mar 18, 2010 11:46 pm

A nenechal si si ju náhodou zaparkovanú pred nejakým obchodom alebo u známeho? Mne sa to už zo dva razy stalo (nie s Mazdou, ale s predchádzajúcimi autami) a len tak-tak že som nevolal políciu.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod Kondik » Pia Mar 19, 2010 12:07 am

Ehm panove :) Auto Vecer stalo za barakem a rano tam byla mezera, sel jsem si lehnout o pulnoci a auto bylo , raano v sest koukam z okna auto neni.

Odtahovka , platak a takove veci se sem nedostanou , nevejdou se sem prez auta.

Dostal jsem ted echo ze jedna odstavena je na D1ce , tak jsem se byl podivat asi 10 min nazpet ... ale jako na potvoru to byla 626ka Hatchback taky zelena metla u SOS budky za Konopistem

Nejde mi nejak o ni, jelikoz jeji cena je pul me vyplaty , ale spis o to byla posouvana vyhradne v rodine ,hodne se s ni zazilo + slouzila jako backup vozidlo pro me, protoze posledni dobou musim ze zravotnich duvodu hodne do nemocnic po cele praze a druhej vuz v rodine neni vzdy volny .... takze byla pro me berlickama
Mazda 626 2.0D Comprex 1995=>Mercedes-Benz CLK 320
Obrázok užívateľa
Kondik
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Dec 04, 2009 11:41 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť