Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

originál DVD (M3,M6 a nová M6)

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: originál DVD (M3,M6 a nová M6)

Poslaťod Rainbow » Štv Mar 25, 2010 7:17 pm

A ty chces DVD prehravac s navigaciou, ale nechces zan zaplatit. Takze si to objednas z Ciny bez softveru a ten ukradnes.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod josephko » Štv Mar 25, 2010 7:18 pm

Oj..ať systém by to bol vtedy, keby som bol navrhol objednať si to u nás, vyskúšať si to, potom to vrátiť a objednať to tam, kde je to lacnejšie :ho: . Ale to som nenavrhol.
Pre Rainbowa:
To že si software vyskúšaš ešte neznamená, že ho musíš ukradnúť. Ak s ním budeš spokojný, tak si ho oficiálne kúpiš. Nie som si však istý, či je možné software vrátiť, ak si ho už raz kúpiš a nie si s ním spokojný.
A ešte sa priznám, že neviem, čo tá navigácia pri dodávke štandardne obsahuje, či aj mapy, aj navi software, alebo sa to potom dodatočne dokupuje - nejako som to podrobne neskúmal. Samozrejme že by to potom, čo sa týka cien, menilo situáciu, ak by u rôznych dodávateľov bola rôzna softwarová výbava.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod Rainbow » Štv Mar 25, 2010 7:56 pm

Da sa predpokladat, ze pri dovoze z Ciny tam nase mapy nebudu.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 25, 2010 7:59 pm

Naše mapy tam nebudú, ani keby to je kupované na Slovensku počítam. Ako hovoril ten Poliak na youtube.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod tecka » Štv Mar 25, 2010 8:03 pm

josephko: tak ako si navrhol... kupit u teba... vyskusat... vsetko ok... (kupit este jeden pre mojho bracha-zalezi od ceny) namontovat a pouzivat. radsej dam zarobit niekomu niekomu tu. posli mi kontakt na teba, dohodneme sa, ak chces mozeme to riesit aj verejne.

z COOLshopu je to za 580e s iGO mapami
z ciny za 350e bez map

tiez by som bol rad, ked by som kupil vsetko naraz...dvb-t + parkovaciu kameru

ja osobne mapy mam, mal som mio a702... to je uz mrtve
zalezi ako sa dohodneme...
na ceskom fore pisu same negativa... ale iba o otvaraciom mechanizme... co je otazne
tiez sa tam jeden vyjadril, ze mu skace DVD, ked ide po hrbolcoch???

Rainbow: my vseci ti budeme neskutocne vdacni, ked nam soft kupis, alebo kup mechaniku ty a my sa na to prideme pozriet. :) dakujeme za nazor :palec



nema to niekto z okolia TN alebo PB?
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod tecka » Štv Mar 25, 2010 8:23 pm

Peacemaker píše:Naše mapy tam nebudú, ani keby to je kupované na Slovensku počítam. Ako hovoril ten Poliak na youtube.


citaj co som tam dal skor... chlapik z coolpc to potvrdil
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 25, 2010 8:50 pm

Ak to správne chápem, tak Josephko to nepredáva.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod josephko » Štv Mar 25, 2010 8:51 pm

Pre tecka:
Sorry, došlo tu k miernemu nedorozumeniu, ja navigácie nepredávam ani nerobím v obchode. Keď som napísal "kúpte si ju u nás", myslel som tým slovenský alebo český internetový obchod.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod tecka » Štv Mar 25, 2010 9:13 pm

aha, no nic.
nie, na to nemam zaludok... niekto to musi zaplatit, dnes je situacia taka, ze male predajne prezivaju a este ich takto rujnovat.
ved nejak to vyriesime
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod leichnam » Štv Mar 25, 2010 9:23 pm

Zacina sa to vsetko komplikovat, netreba mat hned velke oci, ze? :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 25, 2010 9:24 pm

Kde je vôla, tam je cesta :jo
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Štv Mar 25, 2010 9:28 pm

Hej videl som dneska ty horenos, ani odzdravit nevies taky chodis namysleny popod Klokocinu :lol
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod tecka » Štv Mar 25, 2010 9:47 pm

za taketo poznamky by som ta ani ja nepozdravil :ko
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 25, 2010 9:53 pm

leichnam píše:Hej videl som dneska ty horenos, ani odzdravit nevies taky chodis namysleny popod Klokocinu :lol

Ja som dnes stretol tolko Mázd po ceste, že už som to ani neregistroval. Sorry. Ale fakt sa ich dnes nejak moc vyrojilo. Asi tam majú volade hnízdo :jo
No a keďže podla tvojho avataru teda vím jak vypadáš, tak hlavne sledujem takého týpka. Ale v ani jednej Mazde nesedel taký týpek čo som stretal :ho:
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod josephko » Štv Mar 25, 2010 10:09 pm

Pre Tecka:
Nechcem moc teoretizovať, ale z ekonomického hľadiska hospodárstvu najviac pomáhaš tým, že si sleduješ svoje vlastné ekonomické ciele. Ak tú navi (ty alebo niekto iný) kúpi a budete s ňou spokojní, tak si ju jeden z vás nechá. Ak ju vrátite, tak predajca bude vedieť, že predáva shit a možno ju predávať prestane.
Predpokladám však, že ju asi na sklade nemá, a bude ju musieť objednať z Číny. Existuje aj iná možnosť, že ju má na sklade už nejaký čas (dal si ju doviezť ako vzorku) a zatiaľ ju nepredal - a možno by sa jej rád zbavil aj za nižšiu cenu. Ale to sa dá zistiť len, len keď predajcom napíšete mail. S tým by som asi začal - nech pošlú podrobnú špecifikáciu, dodacie podmienky, termín dodania atď. A ak sa ty na to necítiš, tak to môže urobiť niekto iný z vás.
Objednať hneď 5 kusov čínskeho výrobku by som považoval trochu za riskantné. V Číne sa dajú kúpiť kvalitné veci (veľa značkových výrobcov vyrába komponenty alebo celé výrobky v Číne), ale aj úplné shity. Ja som si pred rokom z jednej českej firmy objednal čínsky FM transmitter, a aby fungoval, musel mi ho najskôr známy, čo sa tomu trochu rozumie, rozobrať a trochu sa s ním pohrať a niečo zaletovať.
V Číne sú ale aj machri. Iný známy mal 4 kB šváb, na ktorom mal nahratý nejaký program, ale ten sa nedal skopírovať. Poslal to do Číny, tam šváb zbrúsili a pod mikroskopom prečítali, čo je na ňom nahrané, a poslali mu to.
Takže by som dosť opatrný - 400 alebo 500 € nie je málo. Ešte jedna vec je dôležitá - či predajca v Európe dá výrobku nejakú pridanú hodnotu - napr. slovenský softvér a pod., alebo len výrobok objedná v Číne a prepošle ho kupujúcemu. Aj to by bolo zaujímavé zistiť.
Napísal som nejakým čínskym firmám dopyt na tie navigácie - uvidím, či sa ozvú a s akými informáciami. Dám samozrejme vedieť.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť