Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 TE IPM 1.3i - PinPet / pepo

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 TE IPM 1.3i - PinPet / pepo

Poslaťod Myso » Uto Aug 06, 2013 7:14 am

Cau, stierace su spotrebny material, ten zadny isiel do kopru velmi rychlo. Stieracia gumicka sa zacala trhat z oboch koncov, az sa mi stale zmensoval priezor v zadnom okne. Kupil som grafitove gumicky v globuse za 60Kc a vyslo z toho presne na vsetky tri stierace (zgeneralkoval som aj tie predne japonske, ale nepouzivam ich, mam ich iba ako zalozne). Vpredu vozim Bosch Aerotwin (tento rok som nasadil druhu sadu), cez ebay alebo amazon sa daju z nemecka objednat za velmi rozumne peniaze.

K tej klime - ja uz velmi dlho pozorujem hlucny chod klimatizacie - hlavne pri rozjazde na 1. prevodovy stupen je pocut nejake lozisko, ale neriesim to. Celkovo to ide s klimou nahovno - strasny ubytok vykonu a velky hluk :spik2 Ale v takychto teplach si nepomozes...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Uto Aug 06, 2013 7:49 am

Nevim, tezko rict, s klimou nemam problem. Chovam se k ni, dle navodu, poustim ji v neletni sezone tak co 14 dni na 5-10min, i kdyz vpodstate topim, ale soukoli je treba mazat a mazat, protoze kdo maze, ten jede :ho: a ted v lete fici klima porad, levy ovladac nastaveny na ksicht a nohy, prostredni teplota druh dilek za 22 (takze asi 24st?) a posledni ovladac mam na auto. Spokojenost nejvyssi :o)

Sterace, v predu mam aerotwin, vzadu jsem jeste nemenil, ale uz by to asi chtelo. Budu resit vlastnorucne vymenou gumicky.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Ned Okt 25, 2015 10:49 pm

chalani riešili ste dolievanie chladiacej zmesi? Už nejakú dobu pozorujem že sa blížim k značke LOW v expanznej nádobe. Dnes keď som stál trochu z kopca a motor bol studený tak som bol priamo na značke, inak normálne za studena ju mám nejako cez spomenutý nápis.

Menená ešte nebola, takže je tam originál FL22, som ju našiel jedine v eshop-e olejrwk.sk a možno ešte v servise by som ju vedel kúpiť.

Inak tento rok som menil čapy.
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pon Okt 26, 2015 11:50 am

Za mě to vždy řešili v servise při prohlídkách..2x dolévali za těch 6 let..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron