Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 TE IPM 1.3i - PinPet / pepo

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 TE IPM 1.3i - PinPet / pepo

Poslaťod ursus » Uto Aug 02, 2011 8:32 am

Nerozumiem jednemu. Pri prichode na prehliadku servisny technik vlozil do pocitaca udaje o mojom aute a pocet najazdenych kilometrov. Na zaklade toho mu vyplulo akysi pracovny list podla ktoreho sa mala prehliadka vykonat. Predomnou to postupne robil a odfajkaval. Ja som tam o vymene brzdovej kvapaliny nemal ani zmienku, ale meral aspon hustotu. Dodnes, a to mam auto uz 3 roky mi brzdovu kvapalinu nemenili iba mi raz odvzdusnovali system. Akoze potom niekomu robia vymenu brzdovej kvapaliny po dvoch rokoch, niekomu po troch, niekomu ani po troch?
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Uto Aug 02, 2011 9:13 am

Vymena brzdove kapaliny po dvou letech je doporucovana jak vyrobci aut, tak vyrobci teto kapaliny. Stoji to asi 500,-. Me by to ale taky nevymenili, kdybych si o to nerekl a jeste se nepripomnel (viz moje tema). Nechapu, o co jim jde. Jakoze ano, premerit hustotu atp. a kapalina muze byt ok, stejne jako ta v chladici, ale proste pro me ta petistovka zas neni kdovijaka castka a brzdy? Ty povazuju na aute za nejpodstatnejsi cast...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Uto Aug 02, 2011 9:17 am

TomAnt píše:Ja len proste pomaly ale isto rezignujem na znacku Mazda, aj ked viem ze znacka za to nemoze, zial...


Kolega v robote ma teraz Opel Astra coupe (v ich rodine Opel vladne uz 20 rokov, otec Astra, Astra, teraz Zafira), ked to poscitam za tych 5 rokov, co to ma, tak mu raz dodrbali caly motor (museli pak robit generalku na svoj ucet), pak mu dodrbali prevodovku (opet menili na svoj ucet) a jedenkrat mu dodreli bok auta (opet robili na svoj ucet). Vystridal 3!!! rozne znackove servisy v Prahe. To akoze kde pak zijeme? :ko
Teraz si bude kupovat 3 roky stare BMW 330d z Nemecka, tam ho necha v autorizaku checknout a urobit zakladny servis po kupe jazdeneho auta a pak tuna v Cechach ho necha servisovat u kamosa, ktory BMWkmi zije xx rokov. Povodne chtel Mercedes, ale po tom, co slysel od jednoho svojho zakaznika, ze co sa deje v autorizakoch MB v Prahe, tak nan ho radsej rychlo zabudnul.

Lenze kuwa co si pak mas kupit za auto? Ked vsetko je rovnake? A ked do Nemecka/Rakuska mas daleko? :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 02, 2011 9:31 am

No akoze v AutoPalace som bol naozaj naposledy. Zaba uz je po zaruke (to je jedna z tych story okolo posledneho servisu... ano, vsimli ste si dobre, nemam predlzenu zaruku na 5 rokov, NEMOHOL som si ju dokupit, ani sa mi to nechce vypisovat...) takze budem zasa chodit do mojho osvedceneho neznackoveho Maximu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod ursus » Uto Aug 02, 2011 9:54 am

TomAnt píše:NEMOHOL som si ju dokupit......

Prepac, nemusis odpovedat, ale zaujimalo by ma, preco si nemohol dokupit predlzenie zaruky?

Me by to taky zajimalo :o: - Majki
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 02, 2011 12:47 pm

Je to jednoduche.

Tri tyzdne pred uplynutim 3 rokov som zavolal ako kazdy rok do AP, ze potrebujem garancku. Jasne nie je problem, len akosi, nemame volne terminy, tak vas mozme objednat az na den XY. Pytam sa no ok, ale, to uz je 3 dni po uplynuti 3 rocnej zaruky, nebude s tym problem? Nieee, to je v pohode, ak to clovek stiha do mesiaca plus minus, tak to sa berie vramci zaruky. Bola odpoved. Tak som samozrejme siel na servis. Pri preberani auta vravim, no a este poprosim dokupit tu 2 rocnu zaruku.
A odpoved? "No ale to sa neda, pretoze auto je uz tri dni starsie ako tri roky, to sa da dokupit len ak je mladsie ako tri roky". Nevadi ze ma najazdene len 45 tisic (zaruku predlzia ak ma do 60). Podstatne je ze som presvihol termin o tri dni. Lenze, do <>, ja som ho presvihol?
Jaj, zas som sa len nasral... Nic, konec... Nechcem uz na to ani mysliet. To ze mi nieco na podvozku vrzga kovovo napriek tomu, ze som im to vravel ze to musia bezpodmienecne spravit, to ani nebudem hovorit. Proste sa na to vysrali alebo co... aj na ine veci ktore som im dal PISOMNE. Napriklad ze chcem diely ktore vymenia naspat... tie stare... mal som totiz poskrabane predne svetlo, co islo cez poistku nove. Ale staremu nic nebolo, chcel som ho do zalohy naspat. Dostali to PISOMNE, ze co chcem aby pozreli a opravili a dostali to pisomne ze chcem aj vymenene diely, konkretne svetlo naspat. Ani hovno, nic z toho sa neudialo. A ja uz na to nemam nervy a hlavne cas. Proste zasa som sa presvedcil, ze zakaznik je az na poslednom mieste. A to podotykam, prijimaci technik vie kto som, zastavil sa tam na kus reci sef skladu s ktorym sa poznam, vie ze si tykam a som kamarat so seftechnikom Mazdy pre strednu europu, vie ze som kamarat a tykam si s vtedy este sefom importu Mazdy na Slovensku. Napriek tomu to takto dopadlo. Takze, asi tolko k servisu AutoPalace... Ked uz ani toto nepomoze mne ako zakaznikovi, tak uz neviem... nechcem si predstavit, keby som tam prisiel ako "obycajny" zakaznik...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Aug 02, 2011 1:30 pm

Vrzgajuci podvozok mam tiez, tiez to nik neriesi, cize teraz uz len cakam, az sa to rozvrzga este viac a pak im to pojdem omlatit o hlavu.
S tou zarukou, do pici by som ich poslal, normalne, pred sefom by som urobil scenu ako svina...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Uto Aug 02, 2011 1:52 pm

Hm, klasicky slovensky pristup... co dodat: doteraz strasne lutujem, ze sa Milan vysral na Slovensko a odisiel do Norska: to bola starostlivost o autopark ako sa patri.

A najhorsie je, ze kym nenastanu problemy, tak clovek ani nema velmi ako posudit kvalitu servisu, takze sa nema ako pripravit "obehnutim" viacerych salonov. Ja mam teraz jediny servis v BA, potom su v Trencine a vo Viedni: ktory si vybrat? Vieden by asi bola kvalitou a skusenostami najlepsia (mozno...), ale tak tam ako aj do Trencina je to prec cely pracovny den (s cakanim na to, kym bude servis hotovy), takze vlastne stracam cely denny plat. Takze zatial som si vybral Bratislavu. Prva prehliadka viac-menej ASI bezproblemova, aj cena celkom prijatelna - ale islo len o vymenu oleja + filtrov a komplexnu kontrolu auta (na ktoru naozaj neviem, ci sa nevykaslali). Ako posudit, ci je ten servis OK, ci odvadza kvalitnu robotu? A ako sa zachova v pripade zarucneho problemu (mam este rok fabricku zaruku)?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod ursus » Uto Aug 02, 2011 2:00 pm

Ja som prisiel na to, ze musis si vynutit byt pri aute pocas prehliadky a doslova ich dirigovat, inak sa hodinu opieraju o tvoje auto a rozpravaju sa, co bolo vcera v telke.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod misko42 » Uto Aug 02, 2011 2:13 pm

v NR to mam jednoduchsie kedze miestnost, kde cakam na auto, je od servisu oddelena sklom plus su tam kamery a pred tebou obrazovka na ktorej vidis tiez co sa deje... neraz sa mi stalo ze mi nauctovali menej!!!! za opravu ako mali, bol som tam cez 2 hodiny a na ucte len hodka a pol, a pritom na aute pracovali stale. potom mi kamarat povedal, ze vraj normohodina je dana ze na vymenu napr. brzd maju hodinu tak zauctuju hodinu a nezalezi na tom ze mechanikovi sa moc nechcelo a robil to hodinu a pol,...
konretne to bol aj moj pripad ked som daval menit brzdy, daval som tam vykonnejsie, a kedze neboli original honda tak museli nejake uchytenie nechat povodne a to predtym vycistit, keby to boli original honda tak by ich len zahodili lebo k tym original honda by boli aj dalsie nove úchytky. a ani za to mi neuctovali ze sa s tym babrali dlhsie a cistili to....

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod pepo » Ned Aug 07, 2011 7:40 pm

s tou brzdovkou je to presne tak ako napísal ursus, najskôr ju zmerali(mala 1% voľačoho :o) ) a že je ešte v pohode, tak som sa spýtal či vydrží ešte rok a potom mi to vysvetľoval...

tú klímu som sa len od náhody pýtal, lebo nepametám kde, ale niekto o tom písal, že po 2 rokoch mu ju kontrolovali, ale aj tak sa ju snažím čo najmenej používať

s tým predĺžením záruky je to tak ako spomenul tomant, človek tam musí prísť pred uplynutím toho roka
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod ursus » Ned Aug 07, 2011 7:53 pm

pepo píše:....tú klímu .... sa ju snažím čo najmenej používať...

Ja by som tu klimu az tak nesetril. Co som cital, odporuca sa minimalne 1x za mesiac zapnut na 15 min kvoli premazavaniu.
Nebudem tu ziadat o radu, ale mne po 3 rokoch ide klima v aute na 50%. Musim s tym skocit do servisu.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod pepo » Pia Aug 12, 2011 11:29 pm

niečo podobné som videl tiež. Som to myslel skôr tým smerom, že ak je to možné, tak radšej otvorím okno ako ju mať nonstop zapnutú a nakoniec z nej prechladnúť
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Sob Aug 13, 2011 8:54 pm

pepo: vsak ale si ju nenastav na 18 stupnov... Ja mam nastavene 24-27 stupnov, to je tak ideal na to, aby som neprechladol...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod pepo » Ned Aug 14, 2011 12:00 pm

keď ju používam, tak ju aj tak nastavujem, ale myslel som to tak, že ak ju nepotrebujem, tak ju nezapínam a vystačím si s pootvoreným oknom, alebo pusteným vzduchom
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron