Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda2 TE IPM 1.3i - PinPet / pepo

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Mazda2 TE IPM 1.3i - PinPet / pepo

Poslaťod ursus » Štv Sep 23, 2010 7:54 am

Neviem, aky olej Ti tam dali ale zaplatil si dost na to, co Ti robili. Nachystaj sa ty veru buduci rok do toho Puchova, uvidis.
A s tym dolievanim do ostrekovacov ma stvu tiez. Clovek tam ma zmes na leto proti muskam a oni Ti to doriedia destilovanou vodou. No mne za to neuctovali ani cent.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod pepo » Pia Sep 24, 2010 8:19 am

Púchov bol tiež v kurze, ale ten týždeň keď som potreboval mali celozávodnú dovolenku. Olej bol štandardný, ale presný názov budem vedieť povedať až keď budem doma.
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod ursus » Pia Sep 24, 2010 8:57 am

Viem, spominal si, ze Ti to nevychadza s tym terminom v Puchove. No tak buduci rok chod skor na prehliadku, aby Ti to nevyslo v case ich dovoleniek. Sice, kto vie, co bude o rok. Staci, ze vymenia ludi a moze sa stat to, co zazivame v ostatnych servisoch Mazda na Slovensku. A ten motorovy olej si pozri:
ake mnozstvo/l, za aku cenu/l a aku znacku.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod Myso » Pia Sep 24, 2010 12:38 pm

u AutoDuba som sa opytal, ci mi nutne musia dolievat ich kvapalinu, ze som kupil u Lidla a ze by bolo super keby mi doliali moju. Neni problem pane!
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Sob Sep 25, 2010 7:03 pm

Pepo, ked mozes, tak tu nascanuj protokol ;)

Myso: O Dubovi mi este aspon do konca roka ani nehovorte, lebo sa mi dviha adrenalin...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Pon Sep 27, 2010 1:21 am

trocha neskôr, ale predsa :spik2

Obrázok

majki, porovnaval som to s tvojim protokolom a také hlavné rozdiely sú, že Breclav má:
- časovú geometriu o 0.6 hod dlhšiu (hemh to som ani nepostrehol)
- časovú normu prehliadky o 0.5 hod dlhšiu (tiež som nepostrehol)
- nemám vyčistenie bŕzd
- olej drahší o cca 100fku
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod ursus » Uto Sep 28, 2010 7:12 pm

Citam ten protokol o vykonanych pracach. Este ze si tam nezauctovali umytie ruk a pranie monteriek.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod pepo » Ned Júl 31, 2011 4:18 pm

tak zase po nejakom čase som bol na 2hej garančnej prehliadke v Aspekta Trade v Púchove

Prehliadka vyšla na 176euro s DPH a boli vykonané nasledovné práce(podľa faktúry):
- likvidácia oleja,
- prehliadka karosérie,
- prehliadka po 2. roku,

a nasledový materiál:
- filter oleja,
- čistič bŕzd(rozobral predné aj zadné brzdy a trocha vyčistil),
- peľový filter,
- motorový olej,

ostatné práce, ktoré tam neboli zapísané:
- kontrola hustoty brzdovej kvapaliny,
- vizuálna kontrola batérie a hladiny elektrolytu,
- kontrola funkčnosti svetiel a elektroniky,
- hustota pneumatík,
- kontrola predných a zadných závesov(či sa nejako nehýbu),

pozerám, že podľa návodu mali byť ešte nasledovné kontroly(avšak som si dané práce nejako nevšimol):
- chladiaca sústava,
- vedenie paliva a hadice,
- špecifická hustota elektrolytu,
- parkovacia brzda(možno že iba zatiahol),
- guľové čapy, axiálna vôľa ložísk na kolesách,
- prachovky hnacích hriadeľov,
- šravby a matice na podvozku a karosérii - dotiahnutie
- náhraná pneumatika

Prehliadka trvala cca 1,5hod, prístup bol dobrý a na vlastnú zodpovednosť som mohol byť aj na prehliadke. Čo sa týka vlastného oleja, tak že mali už zlé skúsenosti a že jedine oni čo dodávajú... Dali tam Dexelia ultra 5w30 v litrovom balení, pričom za liter si dali cenu 18,22euro bez DPH(na porovnanie v nejakom eshope stojí takmer 10euro za liter).
Brzdovú kvapalinu nemenili.

Geometria bola robená minulý rok, neviem či sa tento rok nemala robiť aj kontrola klímy, len to neviem nikde nájsť. Keď tak spomínam na minulý rok, tak v Mazde Břeclav pred prehliadkou ešte auto aj umyli.

viac ma nenapadá...

pre zaujímavosť predĺženie záruky o ďalšie 2 roky stojí cca 242euro
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Ned Júl 31, 2011 4:34 pm

takmer som zabudol, že medzi časom som namontoval neoriginálnu lakťovú opierku(za vyše polovičnú cenu) a teraz som tam dal namontovať bezpečnostné matky
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pon Aug 01, 2011 10:09 am

Oni nemenili po dvoch rokoch brzdovku? Hmmm, to aky fail? Zas to nestoji tolko...

Kontrola klimy, neviem, to mi pride, ze je na uzivatelovi vozidla o to zaziadat :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pon Aug 01, 2011 12:55 pm

Myslim, ze brzdovu kvapalinu najskor zmeraju a potom sa rozhodnu vymenit, ci nevymenit. Ja som sa na to pytal v Puchove, ked som tam bol tento rok.
V podstate, co by som chcel to mi urobia a vymenia, pokial zvazia, ze to nie je nutne, nerobia a nemenia. Ale tiez som si vsimol, ze tej kontrole podvozka vela casu nevenovali.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod david.gta » Pon Aug 01, 2011 2:33 pm

brzdová kapalina by se mela menit každých 24 měsíců
Obrázok užívateľa
david.gta
Prispievateľ
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 7:18 pm
Bydlisko: Jižní morava

Poslaťod TomAnt » Pon Aug 01, 2011 3:24 pm

Ja sa k mojmu servisu poslednemu ani nebudem vyjadrovat. Ani k tomu co som chcel aby sa spravilo, ani k tomu co sa spravilo/nespravilo, ani k cene.
Ja len proste pomaly ale isto rezignujem na znacku Mazda, aj ked viem ze znacka za to nemoze, zial...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Pon Aug 01, 2011 6:48 pm

to ma asi kazda znacka problem, so servisom. ja mam hondu a servis som zmenil z TT na NR... svagor ma swifta a to je najhorsi servis BMC Suzuki v NR.... a to tam ma jeho svokor znameho prijimacieho technika, dokonca tam robil aj frajer jeho svagrinej. a aj tak, ci uz sa jednalo o pravidelnu prehliadku alebo zaruku, napr. prisiel tam po 45tis km, bol tam cca 45min na fakture 220eur lebo vraj museli menit okrem motoroveho oleja aj prevodovy olej, aj vsetky filtre a neviem co este a hlavne tam mal zaratane 3hod prace!!!! alebo prisiel na reklamaciu a povedali mu ze nech tam necha auto,a auto tam bolo neviem kolko tyzdnou, a nic sa s nim nerobilo lebo jedine co bolo treba bolo prestriekat naraznik, lebo vo vyrobe zabudli dat dole ochrannu foliu a nastriekali to na nu takze sa to zacalo supat jak pomaranc. potom mu ten servisak povedal ze sa im to nechce urobit lebo to nemaju zaplatene.... a perliciek je viac

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod dabel » Uto Aug 02, 2011 8:22 am

Myslim, ze kvalita znackovych servisov je biedna (samozrejme s vynimkami velmi dobrych servisov, ale tazko povedat, ze ktore to su) napriec znackami.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť