Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

kupa auta - favorit Mazda2

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: kupa auta - favorit Mazda2

Poslaťod pepo » Sob Apr 04, 2009 11:37 pm

tak neviem uvazujem co by bolo pre mna vyhodnejsie, ci dvojka vo vybave nejako v TE, alebo nova trojka, ...toz tazky je to oriesok...

ak pojdem do trojky, tak tam zvazujem dizlovy motor 1.6MZ-CD, lebo sluzobky nebudu az take caste a budem viac dochadzat tak pri najadeni 15tis - 20tis rocne by sa mi rozdiel medzi benzinom a dizlom podla papierovej spotreby vratil po 5-7 rokoch. viem niejeto len o pohonnych hmotach, ale aspon zhruba nastrel
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Ned Apr 05, 2009 12:00 am

Nejak som to s tym dieselom nepochopil :ho: . Kedze navratnost je za 5-7 rokov, chces mi povedat, ze ten smrad a rachot za to stoja? :ho: To je len otazka. No a este...keby si bral benzinovu trojku, tak minimalne vo vybave CE, nie? A to uz je troche rozdiel v cene (v CR skoro 100tkc oproti TEckovej M2). No mas tazke rozhodovanie, nezavidim ti ho...je to o tom, kolko mozes vydat penazi...Ja by som teraz, po roce, mohol uz viac, no vyberat auto teraz, bola by to M3 TX alebo trojdverova M2 GT dovezena zo statu, kde v tejto vybave maju aj tempomat :ho: .
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Ned Apr 05, 2009 12:11 am

co sa tyka dizlu tak je to zhruba odhad. ano na rachot by som si musel zvyknut ale smrad by som necitil :). no ak by som sa dostal ku kupe trojky, tak by sa este zvazovalo

M3 vo vybave TX, no ehm je to velmi pekna vybava, ktora zaujala aj mna a co sa tyka M2, tak s tempomatom vo vybave GT ju maju aj poliaci
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Ned Apr 05, 2009 7:35 am

Ty si nikdy nestal za modernim turbodieselem? No, smrad to mozno nie je, ale je to dusive ako svina :?:
Ja viem, proto som to s tym GTckom napisal :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Ned Apr 05, 2009 11:27 am

no neviem asi nestal, ale ja by som sedel v aute, tak mna by to netrapilo :ho:

ale otazka: predpokladam ze dvojka ti na transfer uplne postacuje a este sa nestalo, ze by nestacila, tak preco by si siel do trojky :) viem trojka je velmi pekna a co sa tyka vybavy od zaciatku, tak v tom je uple super (aj v porovnani k dvojke), ale aj tak. Keby napr TE plus bola vo vybave GT s tempomatom, tak velmi by nebolo co riesit

z mojho pohladu by mi dvojka stacila, ale neplanujem auto menit po nejakych dvoch, troch rokoch

k tej spotrebe, papierova je sice pekna a ak by sa mi ta investicia vratila po piatich rokoch tak by to bolo +/- jedno, ale v reale tie hodnoty mozu byt inaksie a mozno investicia by sa vratila aj skor
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 05, 2009 12:20 pm

majki píše:Ty si nikdy nestal za modernim turbodieselem? No, smrad to mozno nie je, ale je to dusive ako svina :?:
Ja viem, proto som to s tym GTckom napisal :ho:


Majki mazda používá u naftových motoru DPF! Takže žádný extra smrad a saze z výfuku nejdou.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pon Apr 06, 2009 9:46 am

pepo píše:no neviem asi nestal, ale ja by som sedel v aute, tak mna by to netrapilo :ho:

ale otazka: predpokladam ze dvojka ti na transfer uplne postacuje a este sa nestalo, ze by nestacila, tak preco by si siel do trojky :) viem trojka je velmi pekna a co sa tyka vybavy od zaciatku, tak v tom je uple super (aj v porovnani k dvojke), ale aj tak. Keby napr TE plus bola vo vybave GT s tempomatom, tak velmi by nebolo co riesit

z mojho pohladu by mi dvojka stacila, ale neplanujem auto menit po nejakych dvoch, troch rokoch

k tej spotrebe, papierova je sice pekna a ak by sa mi ta investicia vratila po piatich rokoch tak by to bolo +/- jedno, ale v reale tie hodnoty mozu byt inaksie a mozno investicia by sa vratila aj skor

Vies, asi starnem ci co, ale teraz ked som siel domov do Karvinej vo stvrtok, tak som si dakde v polce D1 hovoril: kuwa...chcem auto strednej triedy (coz trojka skoro svymi rozmermi je :ho: , aj ked sestka by vyhovovala viac). Proste chcelo by to aspon dve auta...Dvojku na mesto a zabavu za nim...a nieco vacsie na presuny po dialnici. A pretoze kriza zasiahla uz aj nas, tak teraz musim chodit domov svojim autom, nikolvek sluzobnym Focusom. A proste asi starnem, ale tentokrat som fakt tuzil po tej dialnici ist v niecom vacsim...nie kvoli chrbtici, ale spis tie pohodlnosti...chybala mi taka ta pohoda, niedrncanie (proste ist s Dvojkou D1 z Prahy do Brna nie je ideal, z Brna na Ostravu uz je pak pohodka, to si uzivam), chybal mi tempomat...

Teraz ma Pepo napada, novy Golf VI sa ti nepaci? Teraz maju zaujimave cenove akcie :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Apr 06, 2009 9:48 am

Sedvo píše:
majki píše:Ty si nikdy nestal za modernim turbodieselem? No, smrad to mozno nie je, ale je to dusive ako svina :?:
Ja viem, proto som to s tym GTckom napisal :ho:


Majki mazda používá u naftových motoru DPF! Takže žádný extra smrad a saze z výfuku nejdou.

Ja bych to nedefinoval jako smrad ci coud z vyfuku, proste ja kdyz stojim za modernim dieselem, at je to BMW, VW gruppe ci Honda ci Mazda, tak proste z toho auta jde dusivy "vzduch" s takovym tim drazdivym "nesmradem". Nevim, jak to popsat...proste kdyz si stoupnes za benzinak, tak citis spaleny benzin, ale nedusis se, nedrazdi to. Kdezto postavis se za diesel, necitis naftu, necitis smrad typicky pro stare turbodiesely, ale citis takovy ten dusivy "vzduch". Tezko se to popisuje, nekdy na srazu probereme blize :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Pon Apr 06, 2009 9:47 pm

majki píše:Vies, asi starnem ci co, ale teraz ked som siel domov do Karvinej vo stvrtok, tak som si dakde v polce D1 hovoril: kuwa...chcem auto strednej triedy (coz trojka skoro svymi rozmermi je , aj ked sestka by vyhovovala viac). Proste chcelo by to aspon dve auta...Dvojku na mesto a zabavu za nim...a nieco vacsie na presuny po dialnici. A pretoze kriza zasiahla uz aj nas, tak teraz musim chodit domov svojim autom, nikolvek sluzobnym Focusom. A proste asi starnem, ale tentokrat som fakt tuzil po tej dialnici ist v niecom vacsim...nie kvoli chrbtici, ale spis tie pohodlnosti...chybala mi taka ta pohoda, niedrncanie (proste ist s Dvojkou D1 z Prahy do Brna nie je ideal, z Brna na Ostravu uz je pak pohodka, to si uzivam), chybal mi tempomat...

Teraz ma Pepo napada, novy Golf VI sa ti nepaci? Teraz maju zaujimave cenove akcie

hemh, uhadol si nepaci :blee teda ak mam pravdu povedat tak niektore znacky ani nesledujem
v podstate uz ako uz nejaky ten rok sledujem dianie okolo Mazdy a Japoncov, tak som nejako zaujaty na Mazdu :ho: a to ani neviem preco :dobry

nejaky minutovy pokec o i-stop je v tomto odkaze. ak sa vam nechcu pozerat cipoviny, tak si to pretocte rovno na 16:28. A na buduci tyzden budu spomenute jazdne dojmy z novej Mazdy 3(pre zaujemcov v nedelu okolo 12:30 na JOJke).

este jedna otazka, kde kura na novu M3 vziat :bee

btw: majki, nehnevaj sa, ale zmazal som ti smilikov, lebo by moji smilnici nevysli, kedze ich mozem dat maximalne 5 :ho:
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Uto Apr 07, 2009 9:02 am

Pohodka, tiez mna to obmedzenie smajlov serie :ho:
Kuwa, JOJku nemame...mohol by si mi pak hodit do SS odkaz? Ja stejne budem teraz mimo republiku...vdaka :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Mr.Sullivan » Uto Apr 07, 2009 9:07 am

majki píše:Pohodka, tiez mna to obmedzenie smajlov serie :ho:
Kuwa, JOJku nemame...mohol by si mi pak hodit do SS odkaz? Ja stejne budem teraz mimo republiku...vdaka :o)


joj.sk,archiv a potom hladame :o)
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod pepo » Uto Apr 07, 2009 7:31 pm

neboj majki, toto je nielen pre mna zaujimava tema a vzdy lepsie ako hladat v archive. akurat je tam problem s nimi, lebo niekedy daju video do archivu na druhy den, niekedy za tyzden

btw: ako si ty plnil temu Mazda 2 tak aj ja sa tak pokusim plnit temu Mazda 3, teda z pomocou vsetkych ostatnych :ho: a potom ak pan bozko da, tak si vytvorim novu temu s nazvom "Mazda3 - Pepo" :ho: :ho: :ho:
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Ned Apr 19, 2009 8:07 pm

takže hodím tému zas trochu na oči :ho:

keď tak sa nad tým všetkým zamýšlam, tak mne osobne na každodenné používanie stačí dvojka. Trojka je síce veľká krásavica, ale to by už chcelo aspoň výbavu TX a možno aj nejaký rozumný motor k tomu, z toho vyplývajú aj vyššie náklady na prevádzku, ale ešte trojku nezavrhujem, počkám si na nejaké zvezenie s ňou, ale neviem či pre mňa bude vhodné také veľké auto(keby som mal rodinu, tak nepoviem nič).

K dvojke, ku ktorej som momentálne viac naklonený, tak ak by som ju kupoval na SK/CZ tak by bola pravdepodobne vo výbave TE a v PL/HU aj vo vyššej, ale GT už asi nie a najmä kvôli motoru. Síce v najvyššej výbave sú veci(ako napr tempomat, SAP) ktoré v inej výbave niesú ale snáď sa s tým dá zmieriť.

Neviete kedy by mohol byť nejaký najvhodnejší čas na kúpu, resp. o nejakej akcii predajcu? Keď sme u toho predajcu, tak dá sa nejako dotlačiť k tomu, aby spravil zaujímavejšiu cenu, alebo sa bude držať odporúčaných cien?

A na záver, tak čo sa týka financií tak v každom prípade budem musieť zobrať úver, lebo na leasing mi v zahraničí nedajú.
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Ned Apr 19, 2009 10:32 pm

Teraz by sa malo este dat s predajcami dohovorit na zlave (pokial je "kriza" a ostatne automobilky maju ceny stale dost dole), popripade hladat, ci ti nesedne dajaka skladovka (tam sa da usetrit najvacsi peniaze), pomailovat si s jednotlivymi predajcami...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Ned Apr 19, 2009 10:57 pm

pomailovat nieje problem, akurat problem je ze pri mailovani sa im nechce vela spustat, lepsi je osobny kontakt a pruser je ze v BB ma poznaju na kilometre daleko :dobry tak si niekedy musim spravit nejaky dlhsi vylet :)
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron