Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

kupa auta - favorit Mazda2

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: kupa auta - favorit Mazda2

Poslaťod majki » Štv Máj 07, 2009 12:20 pm


Fuj to ma hnusny volant a obycajne ovladanice ventilacie :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Str Máj 20, 2009 1:02 am

ozivim temu :spik2

viem ze ma budete kamenovat, ale v HU maju diesel (citaj traktor) vo vybave TE drahsi o cca 20tis SK. A podla dokumentacie je o liter mensia spotreba co pri cca 20tis rocne sa do roka vrati. Avsak toto by bolo super, ale druha stranka je, ze sa jedna len o motor 1,4l s 50kw a 68konami...

pre porovnanie: na SK je ten rozdiel az 60tis SK

predpokladam ze asi ste sa na takejto motorizacii nevozili
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Máj 20, 2009 9:18 am

Nevozili, len som cital. Vdaka kroutaku nie je znat az tak velmi ten maly vykon, ale...je to diesel, osemventil (boh ju chran ze to nie je trojvalec), ma to nakladnejsie servisne prehliadky, papierovej spotrebe Mazdy by som uz neveril ani za milionovy prd :ho:, pozri si nase aktualne spotreby a odrataj cca. 0.5l a budes na reale (co maju skusenosti chlapci z UK fora). Inac, pekne tragicke zrychlenie :spik2 . Ked diesel do Dvojky, tak jedine tu 1.6..
Neviem, no, teraz je situacia, ked je diesel na pumpach lacnejsi o 1.50Kc, ale bola nedavno doba, kedy bol o 2Kc drahsi a ta doba sa s upadkom krizy zasa vrati, az bude co vozit kamionama a trajektama, pak nebude zasa OPEC stihat zvysovat kvoty..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Ned Máj 31, 2009 10:50 am

tak co, aj po prichode novej trojky by ste znova zvolili dvojku v tej istej mozno lepsej vybave? :spik2

ach jaj uz len spravne sa rozhodnut

tak su tieto alternativy:
M2 v TE - klasika stredna vybava, vy co ju mate, viete co by sa tam este zislo

M2 v Sport vybave z PL(oproti nasej GT ma tempomat a nema bezklucove startovanie-aspon podla PL brozury) - kukam priemernu spotrebu na spritmonitor.de a je od 6,4 po 8,8. Problem uzivit by to asi nebol, predsa clovek si nekupi auto ktore neuziví :ho: ale problem by bol v tejto dracici sa krotit...

M3 v TX - ach ta nadobudacia cena, inak vsetkymi osmimi, alebo keby som jazdil na dlhe vzdialenosti, tak by sa nebolo o com sa bavit...

len pripomeniem ze by som na tom chodil sam a aspon aby vydrzalo zo 5 rokov
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pon Jún 01, 2009 11:07 am

Na trojke som este nesiel, pojdem az 12.6. ci ktereho...
Inac je to o financiach a potrebach...mozes pustit chlp? Tak ho pust, trojka nemoze sklamat, hm?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Pon Jún 01, 2009 10:27 pm

hmm tak to si mi zase dal inspiraciu :ho: co sa tyka trojky, tak tiez jedine z PL a vychadza o cca 2300euro viac ako M2 Sport v PL

na upresnenie pre ostatnych v CZ/SK sa M3 predava vo vybave TX a v PL je to Exclusive Plus. Cena tejto verzie bez metly s 1.6kou motorom je 72 900 PLN

s tym pustanim chlpu je to tiez tazke, lebo bude vyssia pozicka, vysie splatky a atd... otazka je ci by to nebol pre mna samotneho velky luxus :ho: (myslene ze v podstate tam budem chodit iba sam)
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 9:52 am

Tu je skor otazka nie ci tam budes jazdit sam, ale ake trasy budes jazdit...
Ber to tak, ze 2ka je vyslovene mestske auto, ktore sem tam prezenies po dialnici, ale na nejake pravidelnejsie dialnicne jazdenie to nie je uplne idealna volba.
Trojka je taky kompromis, nie je to vyslovene mestske ale ani dialnicne auto. T.j. na dialnici bude lepsie ako 2ka, ale v meste o malinko "neohrabanejsie".
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pepo » Uto Jún 02, 2009 9:20 pm

momentalne dialnica vobec. v podstate cca 80% okresky zvysok mesto. 50km tam, 50km spat. ak by som siel na sluzobku, tak 50km tam, tam beriem sluzobne vozitko, potom ked sa vratim, vraciam sluzobne, beriem svoje a 50km spet.

ako som uz pisal v inej teme vedel by mi niekto prosim zistit celkovu sirku Dvojky aj so spetakmi?
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 10:45 pm

Aky to ma zmysel aj so spetakmi? Ti ich mozem rano zmerat... tie spetaky...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pepo » Uto Jún 02, 2009 10:48 pm

no len chcem zistit, ci doma prejdem cez jedno miesto, kde by mohla byt pripadna garaz
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Jún 03, 2009 9:21 am

pepo píše:momentalne dialnica vobec. v podstate cca 80% okresky zvysok mesto. 50km tam, 50km spat. ak by som siel na sluzobku, tak 50km tam, tam beriem sluzobne vozitko, potom ked sa vratim, vraciam sluzobne, beriem svoje a 50km spet.

ako som uz pisal v inej teme vedel by mi niekto prosim zistit celkovu sirku Dvojky aj so spetakmi?

Pokial plati toto a predpokladas, ze nadalej tak zo tri roky platit bude (kriza uz dufam svoju spicku ma za sobou), tak by som volil Dvojku. Teraz len motorizaciu... :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Str Jún 03, 2009 10:25 pm

a jeje toto bolo pisane este pred :ho:

no a motorizacia je asi v podstate otazka statu v ktorom sa bude kupovat :spik2
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Štv Jún 11, 2009 10:09 pm

tak som kus kukal ake su ceny Dvojky po SK
a najlacnejsie to vychchadza v Puchove kde maju jednu s rokom vyroby 2008 a v Trnave, kde tvrdia ze je tohtorocna, ale vypada ako minulorocna. Ale aj tak v tom vypredaji bola dost lacnejsia ako ju maju v spomenutych predajniach...

Ostatne predajne +/- rovnaka cena, niekde daju zlavu 500euro niekde 1000euro avsak zaujimave je ze niektore predajne vychadzaju z minulorocneho cennika a niektore z tohtorocneho.

Celkom zaujimava moznost je v Dunajskej Strede kde v danej cene davaju este defend lock a zimne gumy

Pre zmenu v Ziline davaju dozivotnu 7% zlavu na vsetko(nahradne diely, servis, prislusenstvo) ak si clovek kupi auto u nich. Ale zase cena auta patri k tym najdrahsim...
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Jún 11, 2009 10:40 pm

Boha len nie zamok spatecky... :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Štv Jún 11, 2009 10:47 pm

teraz kukam ze tam cena patri tiez k drahsim, ale na druhu stranu si tamojsi servis pochvalovali..., narozdiel od Trnavy
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť