Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

kupa auta - favorit Mazda2

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

kupa auta - favorit Mazda2

Poslaťod pepo » Pia Mar 27, 2009 2:03 am

Zdravim,

chcel by som si kupit nejake nove auto a preto sa chcem Vas spytat na Vase rady nazory a tak...
nejako max. do 3 mesiacov by som chcel navstivit predajcu a povedat mu ze toto chcem. Velku pravdepodobnost na kupu ma oblubena Mazda2, takze realna kupa sa moze predlzit na max 6 mesiacov (potom tu stoji otazka ci tento rok vobec do toho ist). Pripadne ak poznate nejaky lepsi cas na kupu, tak sme s nim

Auto budem hlavne vyuzivat na dopravu do prace, cize za tyzden najazdim od 200 do 500km(rozpetie je kvoli sluzobkam), z toho asi 80% su okresky, zvysok mesto. Momentalne som sam, rodinu planujem, ale este som nenasiel tu pravu :)

Predstavenie konkurentov
- Mazda 2, Mazda 3
- Mitsubishi Colt
- Toyota Auris
- Mini Cooper :)
- nieco ine velmi neplanujem (to by muselo spravit dobry dojem), mozno pojdem kuknut aj novu Fiestu a nejake podobne srandy, ale momentalne niesu na zozname

Kupa
kedze nemam stare auto(na srotovne) a aj politika Mazdy na SK je divna a ak sa nezmeni, tak velka pravdepodobnost je, ze to budem kupovat u niektorych susedov(velka skoda je ze neviem madarsky, alebo polsky, kde su velmi pekne ceny).

k favoritovi - Mazda2
No kedze to ma byt viacmenej len cisto pre mna, tak aj nova 3jka pravdepodobne vypadne(a tiez kvoli financnej situacii). M2 by som chcel vo vybave TE. Sice medzi slabsou a silnejsou verziou je rozdiel v krutiacom momente fakt minimalny, jediny rozdiel je vyssich otackach v ktorych sa clovek pohybuje max 20% z celkovej jazdy. Mozno TomAnt ma(mas) pravdu ze clovek to ani nespozna, ale z pohladu bezpecnosti na okreskach tych par konikov navyse sa tam urcite z casu na cas bude hodit. Co sa tyka vybavy, tak kolega ked si kupoval auto tak vravi, ze ak by mal znovu nejake kupovat tak uz s DSC, lebo ze airbagy su pekne, ale to je az posledna vec co zachranuje cloveka. No ehm neviem, priplacat cca 40tis SK sa mi zrovna nechce za 15 elektrony a DSC. Dalej sa zamyslam nad 3 alebo 5 dverovou verziou. Praktickejsia je 5, ale kedze som momentalne sam, tak ma to velmi netrapi(a rozdiel by sa mohol niekde investovat, napr. laktova opierka, elektrony a tak, ved to poznate).

k ostatnym
- Mitsubishi Colt: pekna vybava vratane ceny, najma aktualne pozeram Intense vybava s tempomatom, palubnym PC, 16 elektronmi a je lacnejsia(mometnalne je v nejakej akcii, ale ka sa nemylim tak donedavna toto bolo vo vybave sport a cena bola o cca 40tis SK viac) ako M2 5dverova v CE Plus
- Toyota Auris: tam by to chcelo aspon 1.6 motor, takze tiez asi vypadne
- Mini Mini Mini: bolo by to pekne, ehm velmi pekne mat nieco take, ale ta cena je niekde, ale uplne niekde inde...
- ostatne srandy: tie su tu viacmenej len do poctu. Fiestu pojdem kuknut, ale z obrazkov na mna nespravila dojem. Pekne linie ma aj novy Megane, ale s nejakou 1.6 je aj jeho cena niekde inde, ale asi tiez pojdem kuknut.

Zaver
clovek si to nekupuje kazdy den, tak musim zvazit, ale najviac sa mi paci favorit :) a aj najviac informacii ohladom neho zistujem... auto v podstate chcem take aby, som pri tej jazde niekedy oddychol, niekedy uzil :) a celkovo mal radost z jazdy

btw: Majki uz aspon vies preco som sa pytal na tu recenziu :P

Dodatok:
prave kukam ze Renault ma prevadzkovu hmotnost nejako 1200kg a je v tom zapocitana aj hmotnost vodica (75kg). Neviete ako je to u Mazdy? A ked som pozrel na prevadzkovu hmotnost IPM verzie, tak nam nejako pribrala...
teda na tych par vymenenych plastov a vyladenie motora pribrala 75kg? to mi pride ako blbost, skor to bude asi ten vodic.
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pia Mar 27, 2009 8:30 am

Cau, vzhladom na 80% jazd na okreskach, naozaj, ako si pisal, by bolo lepsie zobrat silnejsi motor.

Co sa tyka 3 vs. 5 dveri. To si povedz sam. Poznam ludi (napriklad Yano :) ), co si kupuju 3dverove auta, pretoze vedia, ze jazdia sami, pripadne vo dvojici. Ja ked som kupoval auto, tak 3 dv verzia este nebola, ale aj tak by som kupil 5, pretoze z casu na cas niekoho preveziem. Toto je cele o prioritach, ci tie dvere budes vyhladovo potrebovat, alebo nie. Pravda je taka, ze sadat a vysadat spoza vodica na 3 dv. Mazde 2 je cisty otras... Tu je dobre sa zamysliet ja nad tym, na ako dlho to auto chces, ci sa predsa len casom zadne dvere nezidu...

Toyota Auris je ale z inej kategorie, ak chces porovnavat tak potom s Yarisom...

Prevadzkova hmotnost, neviem co tym chcel autor povedat, ale uvadza sa vacsinou pohotovostna hmotnost, t.j. citujem:
"Podľa smernice EC. Pohotovostná hmotnosť nezahŕňa hmotnosť vodiča. Pohotovostná hmotnosť zahŕňa chladiacu zmes, náplň oleja, palivo, náhradné koleso a náradie. V zvislosti od výbavy sa môže zvýšiť pohotovostná hmotnosť vozidla a znížiť max. užitočná."

Maximalna uzitocna je potom vlastne celkova aj s maximalnym moznym nakladom.

Prevadzkova hmotnost je hovadina, nakolko je zavisla od prevadzky, ina bude u mna, kde treba zaratat moju vahu plus vahu notebooka ci dvoch :) a ina bude u miniblondinky, kde treba zaratat jej hmotnost, hmotnost civavy a hmotnost sminiek...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Mar 27, 2009 9:33 am

A nechces si pockat na novu Mazdu3?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Pia Mar 27, 2009 10:20 am

Pepo, prevadzkova hmotnost M2 je 950kg cista (tzn. bez vodica), mozno v novom katalogu uz uvadzaju s vodicom a je to presne tych 75kg (tak ako mas u Megana...to ta logikou nenapadlo? ;) ).
K 3dver verzii to same ako TomAnt...pokial zadne sedadla vyuzijes 2-3x do roka, kludne zober 3dver, ale inac...nastupovanie na zadne sedadla je vyriesene totalne zle (pozri Roadlook na auto.cz, hovori tam o tom).

Ad. Auris: ina trieda a zle riesenie stredoveho panela.
Ad. Colt: z vonku sa mi nepaci, ale inac ma skvely motor a je za dobru cenu, podvozok a rizeni nie je tak skvele odladene ako u M2.
Ad. Mini: Drahy nakup, draha udrzba, diskutabilna spolahlivost (co poznam ludi, co ho mali/maju, tak sa na nom sem tam nieco vyserie, priemerne 1-2x do roka), megatvrdy podvozok (v porovnaniu s ostatnymi)
Ad. novy Megane: Zajimave motory zacinaju az vo vyssich cenovych skupinach, interier je k zbluti (taka splacanina, pekna kaplicka, ale otresny stredovy panel, sedadla atd..), opat tema spolahlivost.
Ad. nova Fiesta: motorovo ostras mozgu (zaujimava je 1.4, ale jednoducho na 1.3 z M2 ci Colta nema v nicom), interierovo sa mi nepaci vobec, exterierovo ano, ale tento design od Forda strasne rychlo vyprchava (rychlo sa okouka), podvozkovo komfortnejsia ako M2, nie je s nou na okreskach tolko zabavy, ale lepsie tlumi nerovnosti v meste, mene komunikativne rizeni nez M2.

A finalne nova Mazda3 - prekrasne vozidlo, som donho zamilovany :ho: , ale pokial nad nou uvazujes, priprav si na zakladnu verziu (aj ked bohato, prebohato vybavenu) cca. tolko peniazi ako na vrcholovu verziu Mazdy2 GT.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pia Mar 27, 2009 10:22 am

A Pepo, recenziu by som mal teraz o vikende zvladnut ;) a dopredu poviem, cakaj tonu pozitiv a kilogram negativ :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pia Mar 27, 2009 11:57 am

Pepo, vykasli sa na M2...rodinu neplanujes...tuna mas nezmierne mnozstvo zabavy za uzasnu cenu...
viewtopic.php?p=221132#p221132
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Pia Mar 27, 2009 11:20 pm

tak poporadi na vysvetlenie:

to tomant: ako prevadzkovu som myslel pohotovostnu, sory za blbe vyjadrenie

to all: nova Mazda 3 je to velmi pekne ale fakt velmi pekne auto. Ovsem ak sa budem na tom vozit sam (ako som uz pisal), tak je pre mna velka a podla toho co majki pises, tak aj draha. Vsak uvidime, pomaly by mala ist do predaja tak som zvedavy

to majki: k prevadzkovej, teda pohotovostnej hmotnosti, tak v poslednej vete som to spomenul ze "to bude asi ten vodic". o tom ze to nema pamet na polohy viem, bohuzial je to blbo riesene...

no dnes som bol kus pokukat po autach, tak po poradi:
- Renault: sice tiez ina kategoria, ale z vonka pekny, sportovy. Dnu ta palubna doska nebola bohvieco. Skusobna jazda nebola pre nedostatok aut na predajni
- Mitsubishi: no v podstate vsetko sa spomenulo, podla predajcu ze v interieri je tichsi ako starsia verzia. Bohuzial znovu som nemal moznost odskusat, takze bohvie ako to je, cize mi to prislo ako JPP.
- Ford: zvon pekne, z vnutra ehm, to bolo krajsi ten Renault. Isiel som na testovacku s motorom 1.25l, mal zatial len nejakych 77km nabehanych. Tahat to nejako tahalo po rovinke, ale lepsia by bola 1.4. Co sa tyka podvozku, tak mozem potvrdit, ze tie nerovnosti velmi dobre tlmilo. Ma to trocha inak tvarovany volant, ale da sa zato drzat.
- Mazda: sice na nej som uz spravil niekolko testovaciek a neodolal som ani dnes :). A co k tomu, tak to asi sami viete :).
- Toyota: chcel som tiez spravit testovacku, ale v predajni v BB pri Tesku sme cakali 20 min. Boli tam sice 2 baby, ktore sa tvarili ze nieco robia s papiermi a nas mali na salame. Po 10tich minutach pri kecani s nasimi som hlasnejsie povedal nieco v zmysle ze maju vela roboty tak nestihaju. Po dalsich 10tich minutach som na celu predajnu zhlasil ze Toyotu si nekupim a siel som prec.
Naposledy upravil pepo dňa Pia Mar 27, 2009 11:29 pm, celkovo upravené 1
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Pia Mar 27, 2009 11:27 pm

zabudol som: rodinu planujem ale nieje zatial prilezitost. Hlavou mi prebehla myslienka o nejakej MX5ke, alebo RX8me, sice by to bolo asi skor z bazaru ako nove. Bolo by to pekne mat nieco take, ale na nove nemam (iba ak by si mi povedal kde na rychlo zozeniem tristvrte mega :) ). Ked sme pri tom tak nemam ani na M2 a budem to musiet spravit cez pozicku.
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Sob Mar 28, 2009 12:04 am

No mas co robit, panacik...
Teraz na sebe nieco prasknem, nekamenujte mna, ked uz viete, ze to dopadlo uuuplne inac :ho: , ale strasne som tuzil po Fiate Bravo, to auto ako sa objavilo, tak to bolo Auto emocion, tie krivky, ten kukuc, vydareny interier...no niektori aj viete, co som zazival :o). A v podstate jediny dovod, preco ho nemam, je ten, ze Fiat nebol schopny nabidnut pozicku s nulovou akontaciou. Tak, a je to vonku, ale nebit ma, nenadavat, mam Dvojku, takze OK, nie? :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Mar 28, 2009 1:05 pm

Hej hej, a bud rad ze si rad :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pepo » Sob Mar 28, 2009 2:07 pm

co sa vsetko clovek nedozvie :spik2

co som pisal vysie, tak nejako nechce sa mi ist do auta na ktorom som sa nepreviezol (neviem mozno som to aj niekde pisal). sice moze byt dobre a atd, ale najlepsie je ked to auto "padne do ruky". tak ten vyber sa v podstate zas zuzil :)

co sa tyka Mazdy na SK, tak do konca tohoto mesiaca vypredavaju stare verzie a tam cena aj s metlou vyde na nejakych 380tis SK (z 450tis). Tak isto vyde aj v CZ novy model IPM (ale je to podla NBS pri strednom kurze, takze vyde o nieco viac). Sice dnes som nasiel na SK o dalsich 20tis mensiu cenu, ale nemam to potvrdene, tak dalsi chrobak v hlave..., opravujem chrobacisko...

minuly rok tiez predajca tvrdil ze akcia sa konci na konci mesiaca a ona pokracovala dalej (a chlap o tom ani nevedel). Tento rok je tam uz druhy predajca
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Ned Mar 29, 2009 6:11 pm

takže čujte vyjadrenie :ho:

je to tak, ako to bolo aj na začiatku, čize voľba padla na Mazdu.

Jednalo by sa o dvojku vo výbave TE. Vyššie by boli tiež zaujímavé ale tá cena na SK/CZ neúmerne narastá. Štve ma ešte ten SAP balík, že je iba vo výbave GT/3. Nemohli ho dať za príplatok k ľubovlnej výbave resp verzii? Čo sa týka verzie, resp roku výroby tak viac sa mi páči tohtoročná, teda IPM (náhodou nemáte nejaké foto ako vypadajú podsvietené budíky?).

Zamýšlam sa nad tým, či počkať na cenu a výbavu novej trojky. Síce na začiatku som to vyvrátil, ale človek si nekupuje auto každý deň, tak pre istotu, teda aby som potom nebanoval.
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Ned Mar 29, 2009 7:25 pm

Dvojka po decentnom facelifte by mala byt v takmer vsetkych vybavach rovnaka. Jediny rozdiel je v sriebornom cudle rucnej brzdy a u verzii GT su novo projektorove svetlomety. Budiky by mali byt rovnake, aj ked na dajake nemeckej stranke som uz videl aj ine budiky, tak modernejsie a agresivnejsie, nicmenej na tej lahkofaceliftnute M2 TE u Dej-fa v salone boli normalne budiky ako mam ja, proste jediny rozdiel v tom cudle.
SAP si mozes dokupit, ale ako som uz spominal inde, vyjde ta velmi, velmi draho :ko
Inac, cenu nove trojky cakaj taku, aku som spomenul...

Pozri obrazok nizsie...ine budiky, srieborne ovladace klimy, srieborny kruh panelu radicky, ale zasa na repraku vo dverach chybi tento srieborny kruh, ina hlavica radici paky, latkova vypln dveri, je to TOP vybava tridveroveho modelu, ale kde sa tento model predava, to vazne netusim :?:, ale podle stanice radia WDR2 tipuji Deutschland.

Mazda2_3d_interior_01__jpg300 [HDTV (1080)].jpg
Novy interier?


A jeste jedna vec, typek z UK fora ma ted tu specialni Tamura edition - (projektorova svetla, sede 16" litaky..) a ma srieborny kruh na paneli radicky, nema ho na repro, ma novu radicku, ma textilnu vypln dveri, ale ma standardne budiky a ovladanie klimy ako nase CEckove verzie (ale to tak maju v UK). Nechapem tomu vobec, preco Mazda robi taky bordel.

Obrázok
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Mar 29, 2009 7:31 pm

Aha, tak tie budiky su teraz novinka v GTckach...podla borzury tzv. styl Black Out.
No bomba...kuwa kuwa kuwa. Mazda a jej pokusne zvieratka. Doprdele, to to nemohlo prijst za dva roky az? S nejakym normalnym F/L do prkennej podlahy? Toto mna dokaze fakt nasrat :ko :ko :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Ned Mar 29, 2009 7:35 pm

a kua, to dokáže nasrať

mne sa do GT kvôli cene nejako zatiaľ nechce...

ja len spomieniem tvoje slová: buď si kúpiť nadupanú dvojku, alebo trojku v základe

inak s tým prvým obrázkom si ma predbehol, práve som ho nahral sem.

Ohladom SAP, ano máš pravdu, ale jediná vec s ktorou je problém sú svetlá, ostatok sa dá dokúpiť
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť