Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

cold air intake na mazdu6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

cold air intake na mazdu6

Poslaťod solino2 » Štv Mar 05, 2009 7:23 pm

Cafte! Vcera mi prislo a hned som ho aj namontoval :)
Rozdiel tam je a som s tým spokojný, aj ked som cakal od toho viac ale je to v pohode :palec
http://www.tuning-in.cz/mazda-6-02-04-4 ... a-!!!.html
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod azet » Uto Apr 14, 2009 11:28 am

kam je to natiahnute, resp. odkial to nasava? predtym si mal origos nasavanie z fabriky?
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Peacemaker » Uto Apr 14, 2009 12:52 pm

Vyzerá to zaujímavo. Ale ja osobne preferujem tichú a elegantnú jazdu. A v popise sa píše, že to upravuje na športový zvuk. Čiže asi rámus počítam. Čiže nič pre mňa :hmmhmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod solino2 » Uto Apr 14, 2009 10:54 pm

no akceleracia o moc lepsia zvuk dosť dobrý ale až od 3tis optáčok a výšie :o)
filter je dole priblatníku len už to mám dole moja 2,3 má klapku na saní ktorá je potrebná a po dlhšom jazdení ukazuje kontrolka motora, čiže je to vhodné len na M6 ktoré tu klapku nemajú, riešil som to aj s chalanmi kde som to kupovali boli u mňa, zapojili oni no nepomohlo :( ale inak pokiaľ som to mal výkon išiel hore teda pocitil som to dosť a zvuk to ma fakt super aj pri preraďovaní pri vyšších otáčkach bolo dosť počuť ako to nasáva vzduch :o)
hmm bol som nadšený a spokojný pokiaľ mi nezasivetila kontrolka no :(
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod azet » Str Apr 15, 2009 10:42 am

uhm, takze tam mas naspät krabicu? ta klapka je kde presne? neda sa to nejako napojit pred klapku, nejako to proste o... obicyklovat?
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod solino2 » Str Apr 15, 2009 2:33 pm

Klapka je naboku, na krabici. Ano, mam naspät krabicu športová vložka (orig. filter) objednaná, takže už to neriešim, je to škoda ale tak čo už :(
No ved to že oni to chceli "obicykolovat" ale nepodarilo sa.
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Apr 15, 2009 4:13 pm

Aspon si to uspesne vratil? 10 litrov za halusku co nefunguje..co ja viem. :o:
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod solino2 » Str Apr 15, 2009 10:48 pm

Kris píše:Aspon si to uspesne vratil? 10 litrov za halusku co nefunguje..co ja viem. :o:


no este to mam doma riesia to no nevem zase im budem musiet volat no moje rozhodnutie nemenim posielam im to spat
alebo ak by to niekto cel kto nema tu klapku mozme sa dohodnut :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod azet » Str Apr 15, 2009 10:58 pm

Kris píše:Aspon si to uspesne vratil? 10 litrov za halusku co nefunguje..co ja viem. :o:


330 ojro za CAI je inak pekna kopka penazi. velmi vela.

vyzeralo to u Teba obdobne? podla tohto navodu to borec uspesne "obicykloval" aby sa nerozsvietilo CEL svetielko... mas tam tiez ten odfoteny zeleny konektor + solenoid?

http://www.mazda6club.com/installinstructions.html
Naposledy upravil azet dňa Str Apr 15, 2009 11:01 pm, celkovo upravené 1
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod azet » Str Apr 15, 2009 11:00 pm

este dodam, ze podla mojho laickeho posudenia, CEL zacne svietit, pretoze riadiaca jednotka zisti, ze nieco nieje uplne ako by malo byt. zrejme viac vzduchu vyhodnoti ako chybu. ale nemyslim si, ze by hrozilo nejake poskodenie motora a pod. i ked chapem, ze jazdit s rozsvietenou kontrolkou nieje uplne...koser. :o)
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod leichnam » Štv Apr 16, 2009 7:27 am

Povedzme si úprimne, je to chuj*vina, to zvýšenie výkonu je len subjektívny pocit, dokým neuvidím meranie z brzdy pred a po, neuverím nikomu :o)
Jediné, čomu sa dá veriť, je to, že to zmení zvuk na športový a mierne vylepší akceleráciu :)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod tomasicek » Štv Apr 16, 2009 8:30 am

Ja verim len tomu ze za 330 Europskych penazi mam dozivotnu zasobu Nipparts vzduchovych, palivovych aj olejovych filtrov :ho:
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod solino2 » Štv Apr 16, 2009 2:31 pm

azet píše:
Kris píše:Aspon si to uspesne vratil? 10 litrov za halusku co nefunguje..co ja viem. :o:


330 ojro za CAI je inak pekna kopka penazi. velmi vela.

vyzeralo to u Teba obdobne? podla tohto navodu to borec uspesne "obicykloval" aby sa nerozsvietilo CEL svetielko... mas tam tiez ten odfoteny zeleny konektor + solenoid?

http://www.mazda6club.com/installinstructions.html


presne to chcel "obicyklovat" ako je to tam pofotene :o) no nepodarilo sa
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PUMA » Pia Apr 09, 2010 10:55 pm

Ahojte , celkom by ma zaujimalo ako to nakoniec dopadlo ... ci sa to podarilo namontovat alebo nie popripade ake je mozne riesenie upravy filtra na M6 2,3 dik
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod solino2 » Sob Apr 10, 2010 9:31 am

PUMA píše:Ahojte , celkom by ma zaujimalo ako to nakoniec dopadlo ... ci sa to podarilo namontovat alebo nie popripade ake je mozne riesenie upravy filtra na M6 2,3 dik


namontovat neni problem je to za 5min len ak ti nevadi jazdit s rozsvietenou kontrolku motora. ide tam o ten spinac klapky co je na airboxe, to nejako nedoriesili aj ked v navodoch ukazuju co stym treba spravit. NIektore M6 tie klapky nemaju tak si myslim, ze tam je to vyhrate aj ked nevim preco to jedna M6 ma a druha ne aky vtom je vyznam.
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť