Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

STK

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

STK

Poslaťod Rainbow » Pia Jan 23, 2009 2:14 pm

Tak som konecne dostal STK. Predchadzala tomu oprava zadnych brzd a vymena nejakych casti podvozku vpredu - v Mazde na Vajnorskej. Nasledne jedna navsteva STK so zistenim, ze rucna brzda brzdi slabo na pravej strane. Takze naspat do Mazdy, kde to premerali (co zjavne predtym po oprave neurobili), nastavili, premerali, nastavili a uz to brzdi tak, ako ma a na STK som uz presiel.

Ostala tam uz len lahka chyba, netesnost medzi motorom a prevodovkou.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Pia Jan 23, 2009 2:17 pm

No to moc na chválenie neni zo strany AP Vajnorská :o) Inak tú netesnosť medzi motorom a prevodovkou dávajú takmer vždy, to maju asi už zafixované v makovici. Ale aj tak ti gratulujem :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Rainbow » Pia Jan 23, 2009 2:29 pm

No vedia to urobit, lenze to na prvy raz neurobili. Rucnu brzdu sice dotiahli (brzdila na 3 zuby), ale nenastavili pomer dolava/doprava (alebo ako sa to nastavuje). Takze (ne)brzdila rovnako ako predtym. Ked to vcera nastavovali, tak to aspon trikrat merali - asi sa im to predtym nechcelo robit. Aspon, ze to dokoncili zadarmo.

Tu netesnost mi hovorili aj v AP. Takze tam asi naozaj je. Na prvej STK (co este v bazari dali robit) to tam tiez bolo. Ale vtedy tam bola aj lahka vola v riadeni, ktora teraz nie je a nic som s tym nerobil. Takze to na tej prvej STK mozno ani nebolo a napisali tam nejake nahodne veci.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Pia Jan 23, 2009 2:36 pm

Tú netesnosť ti viem jednoducho vysvetliť, v AP ti tam nafrkali olej, aby ta z STK poslali naspäť, že treba urobiť GO motora :dobry
Inak mám záujem o tvoje auto, keď si už tak veselo samo opravuje vôlu v riadení, to šetrí financie :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Rainbow » Pia Jan 23, 2009 2:43 pm

V AP vraj ten olej utreli, aby to na STK tak nevadilo :o)
Este by sa lambda sonda mohla opravit :ho:
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Pia Jan 23, 2009 2:47 pm

Také rýchle vyriešenie problému :ho:
A nedali ti tam k tomu aj návod na pravidelné utieranie oleja a fľašku na dolievanie? :o)
Lambda sonda sa opraví, ked prestaneš tlačiť na plynový pedál :lol
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Kris » Pia Jan 23, 2009 3:41 pm

Rainbow píše:No vedia to urobit, lenze to na prvy raz neurobili. Rucnu brzdu sice dotiahli (brzdila na 3 zuby), ale nenastavili pomer dolava/doprava (alebo ako sa to nastavuje). Takze (ne)brzdila rovnako ako predtym. Ked to vcera nastavovali, tak to aspon trikrat merali - asi sa im to predtym nechcelo robit. Aspon, ze to dokoncili zadarmo.

Tu netesnost mi hovorili aj v AP. Takze tam asi naozaj je. Na prvej STK (co este v bazari dali robit) to tam tiez bolo. Ale vtedy tam bola aj lahka vola v riadeni, ktora teraz nie je a nic som s tym nerobil. Takze to na tej prvej STK mozno ani nebolo a napisali tam nejake nahodne veci.


Zadarmo?? Vyrafal si minimalne 25 km benzinu navyse a minul niekolko hodin casu. Len kvoli tomu lebo nejaky trtko sa vykaslal na svoju robotu. Chcel by som vidiet pana riaditela AP kolko je jeho hodinova sadzba, ked jeho firma mrha casom druhych.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Rainbow » Pia Jan 23, 2009 4:08 pm

Olej na dolievanie mam, ale utierat sa to bude trochu blbo :o) Dam to radsej spravit.

No keby za tu rucnu brzdu chceli este doplatit, tak im poviem moje naklady a odcitam. Asi by ich to preslo. Ale hlavne, ze je to opravene, to uz je pri nasich oficialnych servisoch dost velky uspech :)
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pia Jan 23, 2009 11:53 pm

Kris píše:
Rainbow píše:No vedia to urobit, lenze to na prvy raz neurobili. Rucnu brzdu sice dotiahli (brzdila na 3 zuby), ale nenastavili pomer dolava/doprava (alebo ako sa to nastavuje). Takze (ne)brzdila rovnako ako predtym. Ked to vcera nastavovali, tak to aspon trikrat merali - asi sa im to predtym nechcelo robit. Aspon, ze to dokoncili zadarmo.

Tu netesnost mi hovorili aj v AP. Takze tam asi naozaj je. Na prvej STK (co este v bazari dali robit) to tam tiez bolo. Ale vtedy tam bola aj lahka vola v riadeni, ktora teraz nie je a nic som s tym nerobil. Takze to na tej prvej STK mozno ani nebolo a napisali tam nejake nahodne veci.


Zadarmo?? Vyrafal si minimalne 25 km benzinu navyse a minul niekolko hodin casu. Len kvoli tomu lebo nejaky trtko sa vykaslal na svoju robotu. Chcel by som vidiet pana riaditela AP kolko je jeho hodinova sadzba, ked jeho firma mrha casom druhych.


Presne to som chcel povedat....
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tomasicek » Uto Jan 27, 2009 12:04 pm

Rainbow píše:No keby za tu rucnu brzdu chceli este doplatit, tak im poviem moje naklady a odcitam.


Rucnu brzdu si vies dotiahnut aj sam. Trva to tak 5 min aj so zlozenim a nahodenim toho krytu na rucnej :o)
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod leichnam » Uto Jan 27, 2009 12:17 pm

Nie! A nie!Rainbow nesmie porušiť tradíciu, on to napriek všetkým nezhodám musí dať znova a znova do AP. To je život, takým čo majú kopec eur :ho: Inak tú brzdu nenastavíš za 5 minut, totižto pod krytom len pritiahneš obe lanká, čo nie je vyriešenie jeho problému, na nastavenie oboch strán aby brzdili rovnako musíš ísť dozadu k brzdám, a to už nie je teplá práca v interiéri :o) Ale čudujem sa, že si to to auto samo nenastavilo, ved voľu v riadení si samo opravilo :hmmhmm
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Rainbow » Uto Jan 27, 2009 4:59 pm

Rozdelenie len tak nenastavis, hlavne to nemas doma ako zmerat. Ked to robili, tak to 3-krat merali, kym to bolo dobre. A uz z principu som tam isiel, lebo ked som za to zaplatil, tak nech to dokoncia (inak ten kryt som raz dole mal, kedze som tam daval druhy s laktovou opierkou).
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron